Close

Strona 1 z 13 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 128
  1. #1

    Domyślnie Wybór pełnej klatki D800, D700 a może konkurencja...

    Cześć,

    myślę, że z takim "problemem" jak mój boryka się więcej osób. Mianowicie, od dłuższego czasu bardzo chciałem zmienić aparat na pełną klatkę. Czekałem na następcę D700. Lada dzień wychodzi D800. I tu pojawiają się wątpliwości.

    Jestem amatorem, bardzo dużo wyjeżdżam i podczas wyjazdów robię dużo zdjęć. Poza tym fotografuję sporty walki.

    D700 spełnia moje oczekiwania tzn. mogę nim robić fotografię sportową, dobrze będzie się także sprawował przy słabym oświetleniu podczas wyjazdów. Ale... jest to 4 letni aparat, który kosztuje 7.500 zł... trochę drogo w porównaniu z D800 za ok. 10.000.

    D800 wszystko świetnie, ale nie wiem czy jak sobie będzie radzić z fotografią sportów walki przy takim fps. Poza tym boję się rozmiaru plików.

    Pojawia się też konkurencja z C. Aparat, który jak się wydaje ma wszystko to co miało D700 i niby spełnia moje wymagania, ale niestety nie jest to Nikon

    Obecnie mam DX, więc bez względu na wybór body, czeka mnie zmiana szkieł.

    Co do kwestii finansowych, ze sprzedaży obecnego sprzętu kupię szkła i dołożę do body.

    Mówiąc wprost, nie wiem na co się zdecydować, fotografia podróżnicza i sportowa, który z aparatów pełnoklatkowych wybrać...? Doradźcie proszę.

  2. #2

    Domyślnie

    Będziesz zmieniał body i szkła, więc ewentualna zmiana systemu nie powinna być problemowa. Na Twoim miejscu, poczekałbym na pierwsze testy nowej 5tki Canona i wtedy podjął decyzję.
    Drugie, bardzo rozsądne rozwiązanie to poszukanie i kupienie za dobre pieniądze mało używanej D700tki (powinieneś się zmieścić w 6-6,5 tys. zł.), która do Twoich zastosowań będzie bardzo dobrym wyborem. Zostanie Ci dużo więcej środków do wydania na obiektywy, co również, będzie bardzo dobrym posunięciem.
    N D800, D750, 10.5/2.8G, 16-35/4.0VR, 20/1.8G, 24/1.4G, 35,50,85/1.8G, 60/2.8D, 70-200/2.8GVRII | S 35/1.4

  3. #3

    Domyślnie

    Skoro zmienisz wszystkie szkła, na twoim miejscu zacząłbym od doboru tychże, porównaniu odpowiedników w N i C pod względem ceny i jakości i podjęciu decyzji co do firmy na tej podstawie. W N będziesz miał kolejny dylemat, d700, czy d800, ale myślę, ze w tej kwestii nikt za ciebie nie wybierze.

    Moja sugestia - skoro dużo wyjeżdżasz, może warto wziąć body z filmowaniem? Podróżnicze videocasty to jest to!

    Sent from my X8 using Tapatalk
    to be a rock and not to roll

  4. #4

    Domyślnie

    Są jeszcze miejsca gdzie można zakupić D700 nówkę. Też godne rozważenia.
    Pozdrawiam
    Jacek
    "Skądkolwiek wieje wiatr, zawsze ma zapach Tatr"

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Meggido Zobacz posta
    Są jeszcze miejsca gdzie można zakupić D700 nówkę. Też godne rozważenia.
    Tak, ale kolega napisał, że D700 jest już za drogie

    "Ale... jest to 4 letni aparat, który kosztuje 7.500 zł... trochę drogo w porównaniu z D800 za ok. 10.000."
    Jakieś ciałko, szkiełko i światełko, no i jeszcze nosidełko

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Str8 Zobacz posta
    (...)
    z takim "problemem" jak mój boryka się więcej osób. Mianowicie, od dłuższego czasu bardzo chciałem zmienić aparat na pełną klatkę.
    (...)
    który z aparatów pełnoklatkowych wybrać...? Doradźcie proszę.
    Mam podobny dylemat ale czekam raczaj na D400/D7100.
    Rozwazales taka opcje?

    Cytat Zamieszczone przez drdln Zobacz posta
    (...)
    body z filmowaniem? Podróżnicze videocasty to jest to
    (...)
    To prawda. Niestety tu Nikon nie jest w czolowce.

    Cytat Zamieszczone przez marcz Zobacz posta
    (...)
    poczekałbym na pierwsze testy nowej 5tki Canona i wtedy podjął decyzję.
    (...)

    Ot, co.

    Pozdrowienia,

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stachumuszel Zobacz posta
    Tak, ale kolega napisał, że D700 jest już za drogie

    "Ale... jest to 4 letni aparat, który kosztuje 7.500 zł... trochę drogo w porównaniu z D800 za ok. 10.000."
    Siedzę w robocie i czytam pobieżnie. Przepraszam.
    Pozdrawiam
    Jacek
    "Skądkolwiek wieje wiatr, zawsze ma zapach Tatr"

  8. #8
    Gaduła Awatar shaolin
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Rio de Janeiro, Brazylia
    Posty
    9 828

    Domyślnie

    Uzywane D3/D700+grip+eneloopy i do tego szkla (chocby 28-70 i 80-200afd). Albo 5dmkIII o ile da rade AF, tam szkla tansze (mowie o 2..

    Sam foce lanie po ryjach i przy 4fps i tak wielkich plikach bys sie zaplakal.

  9. #9

    Domyślnie

    A ja tak spytam z ciekawosci, nie to zebym sie czepial, ale ile jeszcze powstanie podobnych watkow na ten temat
    Trochę tego...trochę tamtego...

  10. #10

    Domyślnie

    Tyle ilu będzie sfrustrowanych użytkowników DXa.
    Pozdrawiam
    Jacek
    "Skądkolwiek wieje wiatr, zawsze ma zapach Tatr"

Strona 1 z 13 12311 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •