Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12
  1. #1

    Domyślnie D90 zamiana 18-55 nikkora

    Siemanko Nikoniarze .
    Zajmuję się amatorsko fotografią rodzinną,portretową , zdarza mi się fotografować również samochody . Póki co dysponuje obiektywem Nikkor 18-55 nikkora który niestety w moim odczuciu nie jest za dobry . Chciałbym kupić jakieś fajny(dobry) obiektyw którym mógłbym uchwycić dynamiczne obiekty. Chodzi o ostre zdjęcia z ciekawym bokehem.
    Chciał bym żeby ten obiektyw nadawał się również do portretów,zoooom w sumie jakiś wielki mi nie potrzebny a nawet jak jest lepszy bez to i bez zooma.
    Pozdrawiam Fazi

  2. #2

    Domyślnie

    Powiedz może jakim dysponujesz budżetem. Może Nikkor 17-55 /2.8?
    2x Canon 5D Mk III, Sigma 15mm F/2,8 FE, Sigma 85mm F/1,4, Canon 16-35L II, Canon 35L, Canon 135L, Canon 70-200 L IS II

  3. #3

    Domyślnie

    siemanko Fazi
    chciałbyś mieć coś, czego na rynku nie ma Chcesz mieć portret, reporterkę, fotografię sportową w jednym szkle... Ciężka sprawa. Nic nie napisałeś o budżecie, ale jeśli chcesz to wszystko ogarnąć to bez 2-ch szkieł się nie obejdzie, a co za tym idzie poruszać kieszenią wypada :
    1) fotografia rodzinna - zostaw sobie to szkło, które masz, dokup stałkę 35/1,8 (lub 2,0) co pozwoli ci portretować w słabym świetle we wnętrzach. Do tego dokup N70-200 i będziesz miał portretówkę na plenery i super szkło do rajdów samochodowych.
    2) druga opcja to jedziemy na maksa - sprzedajesz 18-55, kupujesz 14-24, 24-70, 70-200 i dla fanu (szpanu) 85/1,4 i masz opcję nie do zaj...a :P
    d7000 + N17-55/2.8 + N70-300VR + N35/2 + SB900 + frotka

  4. #4

    Domyślnie

    fotografię sportową mogę sobie odpuścić.....bo głównie chodzi o spotkania grupy miłośników pewnej marki a nie fotografowanie rajdu.Czyli zostaje uniwersalny obiektyw portretowo rodzinny z jasnym szkłem bez zooooma
    Cena to max 2 k.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fazi112 Zobacz posta
    Czyli zostaje uniwersalny obiektyw portretowo rodzinny z jasnym szkłem bez zooooma
    Cena to max 2 k.
    Jeśli zrozumiałem chodzi o uniwersalny szeroki obiektyw rodzinny będący zarazem wąskim do portretu i nie będący zoomem?

    Chcesz kupić coś nowego, kupuj, nie musisz tego przed nikim uzasadniać. Ewentualnie możesz robić zdjęcia tym co masz, ale o to chyba najmniej chodzi.
    Ostatnio edytowane przez JacekCz ; 11-03-2012 o 17:56
    Ma i ja RB67, F90X, F4S+F4+1/2 F4, Metz ,SB i brzydkie Canony. Na góry m4/3

  6. #6

    Domyślnie

    35mm f/1.8? Chyba najbardziej by pasowało...
    || 5D + 85 1.8 || R+600 + YN622C ||
    Zapraszam - https://www.facebook.com/photo.kf

  7. #7

    Domyślnie

    w tej cenie to kup sobie 351,8 jako ten uniwersalny i szeroki portret i do niego 85 1,8 portret
    D750, D90, S8, F14, N35D,N180ED SB700

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JacekCz Zobacz posta
    Jeśli zrozumiałem chodzi o uniwersalny szeroki obiektyw rodzinny będący zarazem wąskim do portretu i nie będący zoomem?

    Chcesz kupić coś nowego, kupuj, nie musisz tego przed nikim uzasadniać. Ewentualnie możesz robić zdjęcia tym co masz, ale o to chyba najmniej chodzi.
    No dobra szeroki obiektyw bez zooma z dobrym światłem

    PS.
    Przed nikim nic nie uzasadniam.....szukam porady bo w kwestii wyboru szkieł jestem jeszcze zielony .
    Ostatnio edytowane przez fazi112 ; 11-03-2012 o 20:23

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fazi112 Zobacz posta
    No dobra szeroki obiektyw bez zooma z dobrym światłem

    PS.
    Przed nikim nic nie uzasadniam.....szukam porady bo w kwestii wyboru szkieł jestem jeszcze zielony .
    Bez urazy. Zastanów się, w którym punkcie Cię kit "uwiera": za wąski, za szeroki, za krótki, za ciemny? Których ogniskowych najczęściej używasz? Jakie zarzuty stawiasz swoim zdjęciom?

    Czy dlatego że niemodny albo "a bo kolega powiedział".

    A że ludzie kupują sprzęt z dowolnych motywacji, np do pokazania się, albo dla przyjemności zakupów (albo dla zaspokojenia złego nastroju) ... ich pieniądze.

    Sporo frajdy daje kupienie dobrej książki o fotografii, a jest znacznie tańsze (i często skuteczniejsze).

    EDIT. Żaden z doradzanych tu obiektywów nie wyeliminuje potrzeby na ten kit, tak a propos tytułu "wymiana". Uczciewiej jest mówić o dołożeniu do zestawu.
    Ostatnio edytowane przez JacekCz ; 11-03-2012 o 21:22
    Ma i ja RB67, F90X, F4S+F4+1/2 F4, Metz ,SB i brzydkie Canony. Na góry m4/3

  10. #10
    Oszczędny w słowach Awatar mac87
    Dołączył
    05 2008
    Miasto
    ok. Nysy, Grodkowa
    Posty
    139

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fazi112 Zobacz posta
    [...]głównie chodzi o spotkania grupy miłośników pewnej marki a nie fotografowanie rajdu[...]
    Jeśli chodzi o VW P. to jak najbardziej powinno Ci wystarczyć 18-55
    F@zi doradzić Ci mogę (z własnego skromnego doświadczenia), że musisz sam zdecydować co będzie Ci potrzebne; stałka krótka np 35mm czy dluga np 85mm. Mi obie by sie przydały, ale mam na razie pokrywający się zakres z N18-105.
    Jedyne czego mi brakuje to ....uwaga ... światło
    35mm fajne do wnętrz do portertu też choć 85mm to już ochrzczona jest nazwą "portetówka". Pomiędzy nimi jest jeszcze stałka Nikkor 50mm tez 1.8, ale we wnętrzu bedzie za wąsko, zresztą sam obczaj to robiąc swoim 18-55 w domu zdjecia z ogniskową ustawioną na 50mm co Ci sie w kadże nie mieści. Moja rada: muszisz poszukać ze swoim kitowym obiektywem złoty środek. Ustaw to na 35mm to na 50mm i zdecyduj co chciałbyś mieć.
    Ostatnio edytowane przez mac87 ; 12-03-2012 o 12:06
    D90 / 18-105 / Blenda F&V

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •