Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 27
  1. #1

    Domyślnie Nikkor 35mm f/1.8G a Nikkor 85mm f1.8D

    Witam serdecznie
    Pewnie niechybnie niebawem zostanę objechany za zadawanie banalnych i głupich pytań, ale szukam fajnej stałki do portretów do mojego D80. Waham się obecnie pomiędzy w/w dwoma. Miałem na body N85 przez krótką chwile i podobały mi się zdjęcia, ale obawiam się że do "wewnątrz" 85 będzie za wąska. Stąd wątpliwości i prośba o pomoc przy rozeznaniu który z nich jest bardziej uniwersalny i niezawodny.

    Dodam że będzie to moja 1 stałka po długiej przygodzie z N18-135
    Z góry dzięki za pomoc podpowiedzi wyjaśnienia a nawet krytykę

  2. #2

    Domyślnie

    Jeżeli będzie to jedyne szkło to kup 35, a z czasem wezmiesz 85.

    Wysłano z HTC Wildfire S A510e z użyciem Tapatalk
    d300 35/1.8 85/1.8

  3. #3

    Domyślnie

    Skoro 85 jest za wąskie to może 50mm?
    Dawniej system N - obecnie L(M) + F

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mariusz888 Zobacz posta
    Skoro 85 jest za wąskie to może 50mm?
    Jako średnio zaawansowany amator mam wrażenie ze pod d80 lepiej sprawuje się włąśnie 35mm niż 50mm, nie wiem żadnego z nich nie podpinałem pod swoją puszkę Natomiast N85mm kilka fajnych zdjęć zrobiłem i podobno i wnioskując z wypowiedzi znajomych oraz ludzi z forum obiektyw jest naprawdę fajną portretówka, tyle ze znajomy poprosił mnie o zrobiebnie kilku fajnych zdjęć swojej córeczce i stąd moje obawy ze wewnątrz budynku może ona okazać się być nieco wąska.

  5. #5

    Domyślnie

    Bo 85/1,8 to szkło na zewnątrz, a nie do mieszkania. Do fotografii rodzinnej zdecydowanie polecam 35/1,8, ewentualnie 50.
    D700+Grip
    N28 1,8G | N50/1,8D | N85/1,8D | SB 700

    D5200+18-55

  6. #6

    Domyślnie

    Za kolegami - najlepiej 35, jak pomieszczenia spore to może być 50. Z N85 wyjdą Ci głównie head shoty, bo możesz mieć za mało miejsca żeby odejść.
    Dziwnym nie jest

  7. #7

    Domyślnie

    35 to nie szkło portretowe. Nawet w pomieszczeniach.
    FX+ FX + 20-35/2 + 50/1.4 + 85/1.8 + 70-200/2.8 VR

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dominas85 Zobacz posta
    pod d80 lepiej sprawuje się włąśnie 35mm niż 50mm, nie wiem żadnego z nich nie podpinałem pod swoją puszkę
    Tekst roku

    Skoro ani jedno ani drugie nie było podpinane to skąd wiesz, że lepiej? Ja zrobiłem w życiu bardzo dużo zdjęć (w tym i portretów) różnymi 50'tkami i uważam że to fajna ogniskowa i na DX i na FX. Poza tym fotografowałem nawet na DX takim zestawem w niewielkich pomieszczeniach dorosłe osoby i nie było problemu - więc tym bardziej z dziećmi też nie będzie - poza tym zawsze możesz iść gdzieś i podpiąć aby samemu się przekonać jaka ogniskowa najbardziej pasuje - dla mnie 35mm do portretu nie jest najlepszą ogniskową i tyle. Owszem szersze portrety tym można zrobić, albo trzeba dosyć specyficznie kadrować, żeby za bardzo nie przerysować.
    Dawniej system N - obecnie L(M) + F

  9. #9

    Domyślnie

    W cenie 2k za nową 85 1.8G poleciłbym kupić nowe 35 1.8G i 50 1.8G lub 50 1.4 (używaną)

  10. #10

    Domyślnie

    Do objęcia całej postaci w średniej wielkości pokoju 85 będzie za wąska. Obstawiam 35 albo 50, albo oba
    Dziwnym nie jest

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •