Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 27
  1. #1

    Domyślnie Katastrofa kolejowa.

    Podali, że zginęło 15 osób, mogą być jeszcze kolejne ofiary. 54 osoby są ranne, w tym kilka ciężko. Na razie przyczyny nie są znane.
    Nasuwa mi się taka refleksja - jak trzeba być znieczulonym, gdy robi się wtedy zdjęcia zamiast pomagać. A często jest tak, że w pierwszych chwilach po wypadku nagle wszyscy czują się fotoreporterami. Zamiast nieść pomoc, która właśnie jest najważniejsza w ciągu kilku pierwszych minut zajmują się pstrykaniem.
    D, F, Xmm/xx, Już sam się gubię w tym wszystkim.

  2. #2

    Domyślnie

    Zawsze się znajdą tacy co będą pomagać i tacy co będą robić zdjęcia.
    Straszna katastrofa, najgorsza w tym to sumaryczna prędkość, która mogła wynieść nawet 200 km/h, co spowodowało taka skalę zniszczeń.. No i różnica w wadze elektrowozów i masie składów, ten cięższy po prostu zmiażdżył lżejszy..

  3. #3
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ASAHI Zobacz posta
    Zawsze się znajdą tacy co będą pomagać i tacy co będą robić zdjęcia.
    Straszna katastrofa, najgorsza w tym to sumaryczna prędkość, która mogła wynieść nawet 200 km/h, co spowodowało taka skalę zniszczeń.. No i różnica w wadze elektrowozów i masie składów, ten cięższy po prostu zmiażdżył lżejszy..
    Prędkości NIGDY się nie sumują. Jeżeli dwa pojazdy przy tej samej masie i prędkości, np. 100 km/h zderzą się czołowo, to ze względu na równoważenie się sił skutki będą takie, jakby jeden z nich uderzył w nieruchomy obiekt przy prędkości 100 km/h. Sprawdzali to chyba nawet kiedyś w "Pogromcach mitów".

    Co do zachowania "pstrykaczy", cóż...
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  4. #4

    Domyślnie

    A wytłumaczyli co dzieje się z energiami?
    Chętnie bym zobaczył ten odcinek

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fafniak Zobacz posta
    A wytłumaczyli co dzieje się z energiami?
    Chętnie bym zobaczył ten odcinek
    Ja rowniez.

    Co do katastrofy... potworna tragedia
    Ostatnio edytowane przez Paablitos ; 04-03-2012 o 11:35

  6. #6

    Domyślnie

    2 km od mojego rodzinnego domu, ojciec mówi, że masakra, jakiej nie da się opisać. nie ma słów.

  7. #7

    Domyślnie

    Widzialem zdjcia tych pstrykaczy.......masakra....

  8. #8

    Domyślnie

    Wczoraj jadąc od Konrada (conik) z Białegostoku miałem jechać tym pociągiem bezpośrednio do klienta do Krakowa. Białystok - Warszawa - Kraków... właśnie ten skład...
    Zadzwonił rano, że jednak przyjedzie do mnie sam autem i zrobi sobie niedzielną wycieczkę z rodzina do Poznania...
    ... na nic sprzętu kupa gdy fotograf (_._) ...

  9. #9

    Domyślnie

    Część z rannych ma złamania kręgosłupa, czyli będą do końca życia inwalidami. Jedna kobieta walczy o życie. Sporo osób jest po operacjach na OIOM-ach. Zdjęcia z miejsca katastrofy to makabra. Wagony wyglądają jak pogięte kartonowe pudełka. Ale energia to 1/2 masy * prędkość do kwadratu. A w momencie zderzenia człowiek nadal ma pęd, więc pociąg staje, a człowiek przemieszcza się dalej.
    D, F, Xmm/xx, Już sam się gubię w tym wszystkim.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wer Zobacz posta
    Podali, że zginęło 15 osób, mogą być jeszcze kolejne ofiary. 54 osoby są ranne, w tym kilka ciężko. Na razie przyczyny nie są znane.
    Nasuwa mi się taka refleksja - jak trzeba być znieczulonym, gdy robi się wtedy zdjęcia zamiast pomagać. A często jest tak, że w pierwszych chwilach po wypadku nagle wszyscy czują się fotoreporterami. Zamiast nieść pomoc, która właśnie jest najważniejsza w ciągu kilku pierwszych minut zajmują się pstrykaniem.
    Oglądałem wczoraj przed 2-gą w nocy relację na żywo w tvn24. Dziennikarz relacjonował wydarzenia, a na drugim planie jakiś debil nagrywał sobie komórką ten wywiad i śmiał się do kamery, wyraźnie podniecony że jest w kadrze kamery tvnu... Masakra... biorąc pod uwagę, że trzeci plan to zmasakrowane wagony i generalnie tragedia.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •