Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie pliki TIF i NEF problemy z otwieraniem?

    Witam! dziś zainstalowałem Photoshopa, i jak to przystało na amatora program dla mnie zagwozdką.. ale daję sobie parę tygodni przed kompem i go rozgryzę (przynajmniej z grubsza)
    Mam problem bo chciał robić w końcu RAW, aby móc ingerować w fotografię. Dziś wycykałem prawie 300zdjęć na jedej imprezie, Niewiem jak to się stało albo sam coś poprzestawiałem, ale większość fotek zapisało mi się w formacie NEF, których to nie mogę otworzyć żadnym programem nawet Photoshopem, który wcześniej otwierał mi bez problemu TIFy.
    Próbowałem zmieć rozszerzenie(skrót) w nefach na TIF,ale moc to nie pomaga i PS dalej go nie widzi....
    co robić>?
    D700, Nikkor 24-70f/2.8 Nikkor 80-200f/2.8 SB-900

  2. #2

    Domyślnie

    Jakiego masz photoshopa i jaki aparat? Ściągnij sobie dodatek Camera Raw http://www.adobe.com/products/photoshop/extend.html
    Zmiana rozszerzenia nic Ci nie pomoże, to zupełnie inne pliki.
    D700 + MB-D10 | D100 + MB-D100 | FM2 | N 24-70 2.8 | N 50 1.4 | N 55 2.8 | N 70-200 2.8 | SB-800

  3. #3

    Domyślnie

    Pobierałem to z tej stronki i nic..
    Nie wiem jakoś to trzeba zainstalować w programie?
    wejść w ustawienia PS?
    D700, Nikkor 24-70f/2.8 Nikkor 80-200f/2.8 SB-900

  4. #4
    Gaduła
    Dołączył
    04 2010
    Miasto
    Kraków
    Posty
    3 609

    Domyślnie

    Konwertuj nefy do dng, ustrojstwem: DNG Converter.
    Medice, cura te ipsum.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Johanan Zobacz posta
    Konwertuj nefy do dng, ustrojstwem: DNG Converter.
    To jest troche jak leczenie grypy spritem........
    Musisz uaktualnic wersje twojego Camera RAW, ale problem moze byc wiekszy a rozwiazanie moze byc proste jak podasz nam wersje PSa i model aparatu

    edit: dobra widze, ze to jest D700......Wydaje mi sie, ze PS CS5 powinien rozwiazac problem i najnowsza wersja Camera RAW, kiedys wklejalo sie plik Camera RAW do katalogu plugin, teraz sa jakis instalery, mozesz tez skozystac z updateow PSa
    Ostatnio edytowane przez Greg77 ; 23-04-2012 o 23:07

  6. #6
    Gaduła
    Dołączył
    04 2010
    Miasto
    Kraków
    Posty
    3 609

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Greg77 Zobacz posta
    To jest troche jak leczenie grypy spritem........
    ...
    Dlaczego nie dasz wyboru koledze, tylko zmuszasz go do własnych rozwiązań?

    Ja też użyłem niewłaściwego trybu, pisząc "konwertuj", ale dng, to format zrozumiały dla szopa i rozwiązuje problemy z kompatybilnością.
    Medice, cura te ipsum.

  7. #7

    Domyślnie

    stefanbas - napisz jaka wersje PS'a posiadasz, bo w najnowszej wersji nie powinienes miec zadnych problemow z otwieraniem NEFow z D700

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •