Liczę się z faktem, że mogę zostać wyśmiany....No ale lepiej zostać wyśmianym niżeli nadal żyć w niewiedzy i ciemnogrodzie![]()
Jakiś czas temu zacząłem bawić się kliszą zrobiłem ze 3, używam body F65 klisza to podstawowy najzwyklejszy Kodak kolor 200 36. I tak sobie robię zdjęcia no i naszła mnie myśl....Gdy zapinam na cyfre ISO 200 dajmy na to to czas powiedzmy wychodzi jakiś tam a jak ISO 1600 to inny i pomiar światła się zmienia no i....zacząłem rozkminiać...Jak światłomierz...bez wprowadzania danych o czułości ISO poprawnie mierzy światło? Jak to się odbywa? Czy jest to w jakiś sposób nie wiem sprawdzane, czy korpus to jakoś mierzy z kliszą czy jak? Wiem, że wyższe analogi mają możliwość wprowadzania ISO jak w cyfrze no ale ja w swoim body nie mam.
Szukaj



Odpowiedz z cytatem

Skontaktuj się z nami