Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie D3 ładowarka i bateria -da sie oszukać ?

    Witam.
    Mam pytanie - bo może ktoś "testował" - czy da się oszukać ładowarkę tak aby baterie wsunąć w styki bez zaślepki BL-4 ? a jeśli tak - to czy ma to jakikolwiek wpływ na cokolwiek ?.

    No bo tak normalnie to się nie da, bo przeszkadza blokada w ładowarce - aczkolwiek rysunek w manualu pokazuje zapinanie samej baterii do ładowarki,



    jednak dalej w tekście jest uwaga, iż ładowanie tylko z zaślepką, ale... aby nie kurzyło sie do aparatu zdejmij zaślepkę BL-4 i zamknij komorę baterii.
    Zakładam, że da się blokadę w ładowarce czymś nacisnąć, aby wpiąć baterię - ale czy faktycznie się da i co dalej ?.

    Dlaczego pytam - bo mam dwie baterie, jedno BL-4 więc i tak mogę ładować tylko pojedynczo baterie, i przepinać BL... albo muszę kupić drugą zaślepkę, trochę bez sensu. Ktoś oszukiwał ładowarkę ?

  2. #2

    Domyślnie

    nie rozumiem problemu - na 98% laduje zarowno same akku jak i z zaslepkami (nie powiem na 100%, bo dawno nie ladowalem, a nie mam ladowarki ze soba). Jesli boisz sie, jutro/pojutrze moge upewnic sie

  3. #3

    Domyślnie

    Nigdy mi nie przyszło do głowy że tam jest jakaś blokada, ładuję zarówno z dekielkiem jak i bez ...

    eles
    [F100] [D3]

  4. #4

    Domyślnie

    a to w ogole mozna ladowac z zalozonym dekielkiem? czlowiek uczy sie cale zycie... ehhh

  5. #5

    Domyślnie

    Też ładuję bez BeeLi...
    Nie przejmuj się instrukcjami, Polak potrafi bez! ;>

  6. #6
    Gaduła Awatar NBA
    Dołączył
    09 2007
    Miasto
    Jarocin, Wielkopolska
    Posty
    3 760

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez R Zobacz posta
    a to w ogole mozna ladowac z zalozonym dekielkiem? czlowiek uczy sie cale zycie... ehhh
    Można, można...

  7. #7

    Domyślnie

    dobra - skończ Waść wstydu oszczędź.
    Obiecuję, że w ramach pokuty z forum będę korzystał wyłącznie przez modem futerkowy...
    Jak ja to wtykałem, ze mi nie chciało wejść bez BL4. Ja p***, ale blondynka jestem

  8. #8

    Domyślnie

    aż musiałem sprawdzić co to BL-4...
    Nigdy nie ładowałem z BL-4, tym bardziej, że mam dwa aku.
    Często jeden siedzi w aparacie a drugi się ładuje, więc siłą rzeczy BL-4 jest przy puszce.
    Ale wątek ciekawy... czytałem z zainteresowaniem do końca.

    Ps. pod czapeczką blondynki nie widać... nie martw się.
    ____________________
    Nikoniki i nikkoriki... D4s, D750, D3200, rybka 16, 14-24, 70-200, 24 f/1.4, 35 f/1.4, 50f/1.4, 85 f/1.4 i na deser fuji X100
    www.stefanolszak.pl

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •