Może jakiś link do opisu - bardzo mnie to zaciekawiło bo powiem szczerze nie wiedziałem o istnieniu takich gadżetów a myślałem jak sobie poradzić z tym rozwiązaniem...
Szukaj
Może jakiś link do opisu - bardzo mnie to zaciekawiło bo powiem szczerze nie wiedziałem o istnieniu takich gadżetów a myślałem jak sobie poradzić z tym rozwiązaniem...
Al "CAPONE" Bundy
Puszka, słoik, świeczka... tylko brak talentu.
Al, powiem tak.
mam i statyw o ktorym pisal AFL, mialem Sherpe 750n i mam sanki (MAcro Slider - Velbona), cos tam probowalem robic macro z szkielkiem 105 nikkora i z pierscieniami.
A taraz prawda objawiona
jak sobie podlaczysz macro slider, do tego szkielo z pierscieniami, to niestety przy sherpie sie trzesie (chociaz to swietny statyw, no nie tak swietny jak maniek 055 z kula)
Z tego co czytalem i pytalem Mikiego (mistrza macro - serio podziwiam go) to on jednak jak sie zasadza na robale to glownie z reki.
Z macro sliderem fakt, mozesz sobie poprzesowac aparat w przod/tyl, prawo/lewo, ale niestety zanim wszystko poustawiasz to robal sie znudzi i po fotce, wiec slider to bym widzial glownie w studio w namiocie bezcieniowym.
Bardzo jestem ciekaw opinii innych makrowcow i ich doswiadczen w tym wzgledzie.
Jeśli nachodzi mnie ochota by zrobić coś wielkiego, siadam chwilę w kącie i czekam aż mi przejdzie
masz 1000% racji...sanki do studia, albo martwych robali, choć kiedyś cykałem nawet na zenicie z sankami i pierścionkami :P...ale ze statywem jeszcze powalczę![]()
Pozdrawiam Serdecznie Jacek PawłowskiF70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE
Ja mam kilowego makro i ostatnio dokupilem statyw do niego 055PRO i polecam
System Nikon i Quantuum
W podpisie nie reklamujemy stron firmowych.
Karol i dlatego trzeba sie zamaskowac![]()
System Nikon i Quantuum
W podpisie nie reklamujemy stron firmowych.
Przy zdjęciach makro sanki używa się nie do kadrowania tylko do... ustawiania ostrości.
Problem polega na tym, że ustawiając ostrość w zakresie makro zmieniamy jednocześnie skalę odwzorowania, tak więc zmienia się wielkość fotografowanej powierzchni. Dlatego w zdjęciach makro najpierw należy ustawić na obiektywie skalę odwzorowania, następnie przesunąć statyw, aby zdjęcia było w miarę ostre i końcowe ostrzenie ustawić przesuwając aparat na sankach a nie ostrzyć obiektywem.
Tak więc nie ma tu znaczenia, czy robimy zdjęcia w studio czy na dworze. Jeżeli używamy statyw i obiektyw makro to dobrze jest również używać sanki.
http://www.earthboundlight.com/photo...sing-rail.html
skoro temat wystartowal troche z mojej winy, to czuje sie wywolany do tablicy.
Zdjec z reki robie coraz mniej. Ilosc zdjec ze statywu jest wprost proporcjonalna do ilosci robionych w swietle zastanym, a jako ze spodobalo mi sie to bardzo, wiec....
Ja uzywam - woreczka z ryzem do zdjec poziomu ziemi, od poziomu powiedzmy 15 sm do kolana uzywam monopaoda ze znalezionego patyka - w sensie zalezy jaki patyk znajde, z tego trz powodu nie podaje konkretnego gatunku drzewa, powyzej kolana rosyjski statyw marki Gniotsa-nie-lamiotsa - ma 15 lat, jest zdezelowany, ale mam do niego sentyment bo dostalem od zony jeszcze przed slubem
![]()
I jeszcze jedno - jesli tylko aparat jest na woreczku albo na statywie - wszyskir zdjecia robie z samowyzwalaczem - nie mam pilota wiec musze improwizoawac - bardzo poprawia to stabilnosc robienia fotek.....
Pozdrawiam, Michał
__________________________________________________ ________________________________
ilość profesjonalizmu jest wprost proporcjonalna do ciężaru plecaka i wielkości matrycy, a odwrotnie proporcjonalna do odporności na krytykę
O i to ciekawe co napisal Mikie.
Natomiast z doostrzaniem na sankach, to probowalem to robic z robalami i niestety bylem za wolny albo te skubance za szybkie![]()
Moze jeszcze potrenuje kreceniem tymi malymi pokretlami.
Jeśli nachodzi mnie ochota by zrobić coś wielkiego, siadam chwilę w kącie i czekam aż mi przejdzie
A ja widziałem wczoraj statyw do macroI to gdzie! W fotograficznym w Arcadii
FotoStop czy jakoś tak.... Wyglada jak Velbon tylko nogi ma bardzo małe i nie rozkładająć ich głowica jest jaieś 20 cm nad ziemią... polecam uwadze
![]()
z serca pozdrawiam
lamP.Art
http://www.marekwitkowski.info
"Przedzieram się przez dżunglę życia pomrukując..."
Skontaktuj się z nami