Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 20
  1. #11

    Domyślnie

    Może jakiś link do opisu - bardzo mnie to zaciekawiło bo powiem szczerze nie wiedziałem o istnieniu takich gadżetów a myślałem jak sobie poradzić z tym rozwiązaniem...
    Al "CAPONE" Bundy
    Puszka, słoik, świeczka... tylko brak talentu.

  2. #12

    Domyślnie

    Al, powiem tak.
    mam i statyw o ktorym pisal AFL, mialem Sherpe 750n i mam sanki (MAcro Slider - Velbona), cos tam probowalem robic macro z szkielkiem 105 nikkora i z pierscieniami.
    A taraz prawda objawiona
    jak sobie podlaczysz macro slider, do tego szkielo z pierscieniami, to niestety przy sherpie sie trzesie (chociaz to swietny statyw, no nie tak swietny jak maniek 055 z kula )
    Z tego co czytalem i pytalem Mikiego (mistrza macro - serio podziwiam go) to on jednak jak sie zasadza na robale to glownie z reki.
    Z macro sliderem fakt, mozesz sobie poprzesowac aparat w przod/tyl, prawo/lewo, ale niestety zanim wszystko poustawiasz to robal sie znudzi i po fotce, wiec slider to bym widzial glownie w studio w namiocie bezcieniowym.

    Bardzo jestem ciekaw opinii innych makrowcow i ich doswiadczen w tym wzgledzie.
    Jeśli nachodzi mnie ochota by zrobić coś wielkiego, siadam chwilę w kącie i czekam aż mi przejdzie

  3. #13
    Zasłużony Awatar ALF
    Dołączył
    08 2004
    Miasto
    Mysłakowice Karkonosze
    Posty
    11 653

    Domyślnie

    masz 1000% racji...sanki do studia, albo martwych robali, choć kiedyś cykałem nawet na zenicie z sankami i pierścionkami :P...ale ze statywem jeszcze powalczę
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

  4. #14

    Domyślnie

    Ja mam kilowego makro i ostatnio dokupilem statyw do niego 055PRO i polecam
    System Nikon i Quantuum
    W podpisie nie reklamujemy stron firmowych.

  5. #15

    Domyślnie

    Do flory makro statyw jak najbardziej, ale do wszelkiego rodzaju zyjatek to nie bardzo, zanim sie czlowiek rozstawi to bestia dawno zwieje.
    Pozdrawiam Karol

  6. #16

    Domyślnie

    Karol i dlatego trzeba sie zamaskowac
    System Nikon i Quantuum
    W podpisie nie reklamujemy stron firmowych.

  7. #17

    Domyślnie

    Przy zdjęciach makro sanki używa się nie do kadrowania tylko do... ustawiania ostrości.
    Problem polega na tym, że ustawiając ostrość w zakresie makro zmieniamy jednocześnie skalę odwzorowania, tak więc zmienia się wielkość fotografowanej powierzchni. Dlatego w zdjęciach makro najpierw należy ustawić na obiektywie skalę odwzorowania, następnie przesunąć statyw, aby zdjęcia było w miarę ostre i końcowe ostrzenie ustawić przesuwając aparat na sankach a nie ostrzyć obiektywem.

    Tak więc nie ma tu znaczenia, czy robimy zdjęcia w studio czy na dworze. Jeżeli używamy statyw i obiektyw makro to dobrze jest również używać sanki.


    http://www.earthboundlight.com/photo...sing-rail.html

  8. #18

    Domyślnie

    skoro temat wystartowal troche z mojej winy, to czuje sie wywolany do tablicy.

    Zdjec z reki robie coraz mniej. Ilosc zdjec ze statywu jest wprost proporcjonalna do ilosci robionych w swietle zastanym, a jako ze spodobalo mi sie to bardzo, wiec....
    Ja uzywam - woreczka z ryzem do zdjec poziomu ziemi, od poziomu powiedzmy 15 sm do kolana uzywam monopaoda ze znalezionego patyka - w sensie zalezy jaki patyk znajde , z tego trz powodu nie podaje konkretnego gatunku drzewa, powyzej kolana rosyjski statyw marki Gniotsa-nie-lamiotsa - ma 15 lat, jest zdezelowany, ale mam do niego sentyment bo dostalem od zony jeszcze przed slubem
    I jeszcze jedno - jesli tylko aparat jest na woreczku albo na statywie - wszyskir zdjecia robie z samowyzwalaczem - nie mam pilota wiec musze improwizoawac - bardzo poprawia to stabilnosc robienia fotek.....
    Pozdrawiam, Michał
    __________________________________________________ ________________________________
    ilość profesjonalizmu jest wprost proporcjonalna do ciężaru plecaka i wielkości matrycy, a odwrotnie proporcjonalna do odporności na krytykę


  9. #19

    Domyślnie

    O i to ciekawe co napisal Mikie.
    Natomiast z doostrzaniem na sankach, to probowalem to robic z robalami i niestety bylem za wolny albo te skubance za szybkie
    Moze jeszcze potrenuje kreceniem tymi malymi pokretlami.
    Jeśli nachodzi mnie ochota by zrobić coś wielkiego, siadam chwilę w kącie i czekam aż mi przejdzie

  10. #20

    Domyślnie

    A ja widziałem wczoraj statyw do macro I to gdzie! W fotograficznym w Arcadii FotoStop czy jakoś tak.... Wyglada jak Velbon tylko nogi ma bardzo małe i nie rozkładająć ich głowica jest jaieś 20 cm nad ziemią... polecam uwadze
    z serca pozdrawiam

    lamP.Art
    http://www.marekwitkowski.info
    "Przedzieram się przez dżunglę życia pomrukując..."

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •