Close

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 25 z 25

Wątek: d80

  1. #21

    Domyślnie

    A ja tylko dodam bo pewnie już było że tych baterii się nie formuje ani formatuje... to ogniwa nowej generacji Li lion nie posiadające tzw "efektu pamieci". Można ładować doładowywać w dowolnym momencie bez negatywnego wpływu na stan, jakość i żywotność ogniwa. Takie zabiegi potrzebne były przy NiCd bo już ich następcy nikolowo-wodorkowe też tego nie potrzebują...
    Miłego pstrykania...


    Pozdr z Krakowa

    Grzegorz vs milk

    ps.
    a w sobote na plener się wybierz...wątek w ogłoszeniach
    Teraz Lady Ku

  2. #22

    Smile

    ez strach ładuj do chwili gdy pokazuje to ładowarka i wszystko budiet ok
    juz setki razy ładowałem i nadal jest ok
    pzdr
    ----
    D50,D80 kit, 28-80 Nikor, 70-300 Sigma i inne duperele

  3. #23

    Domyślnie

    milk Ok ok masz rację, dlaczego zatem na instrukcjach do tych nowych akumulatorów również jest zalecenie co do potrójnego cyklu rozładować/naładować od początku użytkowania aku?:]

  4. #24

    Domyślnie

    MOże z rozpędu , gdzieś na forum był dość duży post na temat żródeł pradu z podzialem na rodzaje ogniw... jakaś tęga głowa go napisała ale nie moge go znaleźć... Moje doświadczenia fotograficzno-modelarskie to tylko praktyka, tam była solidna i fachowa wiedza....


    Pozdr

    Grzegorz vs milk
    Teraz Lady Ku

  5. #25

    Domyślnie

    Każdy accu wymaga formowania aby nabrał pełnej pojemności- ok. 3 cykle pelnego ładowania i pełnego rozładowania!Z mojego kilkunastoletniego doświadczenia to nie kity.

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •