Close

Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 64
  1. #1

    Domyślnie monitor za ~2500

    po obkupieniu się w dyski, obudowę i NASa czas przyszedł na monitor,

    po wielu latach męki na matrycach TN, później (w sumie jeszcze obecnie) na PVA mam potrzebę i nadzieję na koniec problemów z niezgodnością tego co na monitorze z tym co na papierze


    głównie pracuję w kilku programach: Photoshop, Lightroom, Illustrator ale też After Effects i Flash czasami,
    prosiłbym o poradę jaki monitor wybrać do grafiki i fotografii.

    budżet już znacie.


    pod lupę poszedł DELL U2410 ale niestety słyszałem że od długiego czasu praktycznie nie ma możliwości zakupu jego bez zafarbu..

    no to poczytałem dalej i doszedł przed moje oczy DELL U2711.. cena w miarę spoko, matryca ulalala 27" to aż nadto (max 24 bym chciał) no ale same opinie pozytywne prócz jednej... BARDZO MOCNE PODŚWIETLENIE - tak jest faktycznie??


    jeszcze 2 modele wchodzą w grę (bo eizo chyba zbyt ekonomiczne w tym przedziale cenowym),

    NEC PA231W i P241W



    prosiłbym o poradę jak się ma ten 10bit w dellach w takiej cenie? przecież to chyba jakiś żart i marketing czysty z pudełka niż faktyczne mozliwosc biliona kolorów?


    PS: najchętniej bym wydał 2000 na monitor ale jeśli jest faktycznie w tym mozliwosc odwzorawania kolorow lepszych to te 3000 też wchodzą w grę.


    PS: kalibrator sprzętowy oczywiście będzie tez kupowany - ale najpierw monitor.

    PS2: wydruki będą wykonywane na drukarce EPSON 7900 (http://www.labpolska.pl/wielki_format/)
    D80 | D600, N16-35 | EIZO SX22, i1 Display Pro | WWW | Vieworld Photo Magazine

  2. #2

    Domyślnie

    a czemu eizo nie? 2233, 2243? jak sie maja te dwa modele eizo do nec PA231W?

  3. #3

    Domyślnie

    NEC PA to perfekcja, seria P bądź Eizo S to uniwersale ale zdarza sie pełen gamut.
    Ostatnio edytowane przez Psychotrop ; 24-02-2012 o 00:38 Powód: powiedzmy, że literówka "bąć", ale to już byk "zdaża"
    D610 D70 N80-200/2,8 P200/4 N102/2,5 Taku55/1,8 ~135 N18-70, Pixma IP4700+OCP tetenal photo silk & fomei nano pearl

  4. #4

    Domyślnie

    A moze coś takiego??

    EIZO FlexScan S2402W

    Ja sobie ten monitorek zamierzam kupic
    I podpowiem Ci jedną rzecz , spróbuj pogadać z kimś jeśli znasz z jakiegoś studia bądź labo fotograficznego bo ja rozmawiałem z koleszką to mi powiedział żebym się wstrzymał chwilę bo co jakiś czas są promocje dla LABO i istnieje możliwosc zakupu takiego sprzętu nawet o tysiaka taniej i oni mi w tym pomogą
    Pokombinuj
    Ostatnio edytowane przez Benny_Bennasi ; 23-02-2012 o 19:13
    D800| D610| 14-24mm | 70-200mm VRII | sigma 35 mm ART | SB910|900|FOMEI PANTHER 600 MINI | EIZO CS230 | PIXEL KING|SanDisc CF 32 GB x 6 | Lowepro Vertex 200 AW

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Benny_Bennasi Zobacz posta
    A moze coś takiego??

    EIZO FlexScan S2402W

    Ja sobie ten monitorek zamierzam kupic
    I podpowiem Ci jedną rzecz , spróbuj pogadać z kimś jeśli znasz z jakiegoś studia bądź labo fotograficznego bo ja rozmawiałem z koleszką to mi powiedział żebym się wstrzymał chwilę bo co jakiś czas są promocje dla LABO i istnieje możliwosc zakupu takiego sprzętu nawet o tysiaka taniej i oni mi w tym pomogą
    Pokombinuj
    Ten Eizo to ma matryce TN. W podobnej cenie można kupić przyzwoitego IPSa.
    Jestem obcy i nic co obce nie jest mi obce.
    T.

  6. #6

    Domyślnie

    widzę że modzi ostatnio odpuścili sobie moderację wątek już istnieje po co to powielać?

    NEC PA231W mam nie narzekam do moich zastosowań czysto amatorskich styka

  7. #7

    Domyślnie

    a przy tym monitorze można narzekać? szczególnie w kontekście do TN-ek.
    D610 D70 N80-200/2,8 P200/4 N102/2,5 Taku55/1,8 ~135 N18-70, Pixma IP4700+OCP tetenal photo silk & fomei nano pearl

  8. #8

    Domyślnie

    dobrze chyba to będzie jednak używany EIZO SX2262W z uwagi na cenę 2250 PLN


    1. tylko moje pytanie czy karta graficzna Radeon HD 3400 nie będzie go ograniczała w żaden sposób?

    2. jak wyczytałem podpinanie monitora przez przejściówkę dvi>hdmi nie powinno ograniczać go w żaden sposób?

    3. a co z 10 bitowym sygnałem z display port? (przez hdmi rozumiem że trochę na tym stracę?)

    4. ostatnie pytanie - na jesieni wymieniam laptop i patrzę że wszystkie te nowe laptopy mają mini Display Port.. jest to jakaś różnica do zwykłego DP?
    . i czy te laptopy faktycznie mają na wyjściu 10 bitowy sygnał czy to tylko reklama?
    D80 | D600, N16-35 | EIZO SX22, i1 Display Pro | WWW | Vieworld Photo Magazine

  9. #9

    Domyślnie

    1) karty graficzne w 2D od dawna nie stanowia ograniczenia
    2) HDMI>DVI nie powinno raczej sprawiać problemu
    3) 10-cio bitowy sygnał da się uzyskać tylko z karty ATI FirePro + PS CS5 + Windows 7 z wyłączonym Aero. Ogólnie jednak jest to bajer o dość znikomym znaczeniu
    4) są problemy z dostępnością i jakością kabli.

  10. #10

    Domyślnie

    4. więc po co miniDP w laptopach skoro problemy są z podłączeniem monitorów pod ten port?
    Ostatnio edytowane przez Anar ; 28-02-2012 o 19:13
    D80 | D600, N16-35 | EIZO SX22, i1 Display Pro | WWW | Vieworld Photo Magazine

Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •