Close

Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 64
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez deep Zobacz posta
    Oraz oświetlenia w jakim pracujemy i porównujemy wydruki z tym co mamy na monitorze.
    To miałem na myśli mówiąc "wiedza".

    Faktycznie warto jednak zaznaczyć, że nawet najcudniejszy monitor nie ma mocy sprawczej i nie sprawi, że uzyskamy zgodność wizualną z niepoprawnie oświetloną odbitką będącą w nieadekwatnym otoczeniu.

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Czornyj Zobacz posta
    WyświetlaczLCD z matrycą xVA lub IPS z 12-14-o bitową 3DLUT oraz kompensacją równomierności podświetlenia stanowi szczytowe osiągniącie tej technologii - jeśli więc nie spełnia czyichś oczekiwań, to albo ktoś ma nierealistycznie wysokie wymagania, albo nie umie ustawić monitora.

    SX czy PA wyjęty z pudełka, podregulowany i z zainstalowanym profilem generycznym powinien dać względnie dobrą zgodność barw - na pewno zaś lepiej, niż monitor serii S.

    Uzyskanie idealnej zgodności wymaga już odrobiny wiedzy, sprzętu i oprogramowania.

    dzięki Czornyj za fachowe odpowiedzi,
    siedzę teraz i analizuję po nocy przemęczonej na gorączce 38* więc mogę wychodzić troszkę na laika..

    miałem swojego czasu na studiach z grafiki i foto zajęcia z dtp i zarządzania profilami i barwą ale to było ze 3-4 lata temu więc nie wiem na ile wszystko się obecnie pozmieniało tym bardziej że tam miałem monitory klasy S a w domu siedzę od kilku lat na samsungu 970p,
    od początku byłem przekonany że nowe monitory IPS to dużo lepsza jakość i lepsze odwzorowanie kolorów w porównaniu z PVA jednak jak widzę seria SX w porównaniu np. z takim dellem za 2000zł IPS wychodzi dużo lepiej na plus.


    podsumowując:

    po zakupie monitora sx22662w + i1 pro
    a także w pracy w programach adobe cs5.5 (obecnie cs4) dtp (AI, InD), photo (PS, LR), motion (AE, FL, PR)
    i przy używaniu profilu papierów ze strony labu

    powinienem być co najmniej zadowolony z efektów


    PS: obniżenie jasności z 280 na 100-120 co by nie waliło po oczach trzeba z powrotem przywrócić na 280 przed zapisem pliku do druku? żeby mieć zgodnosc tego co widze z tym co na papierze
    czy też jasność ustawiamy na przykladowe 100 przed odpaleniem kalibracji przy pomocy i1 pro?


    tego już nie pamietam z zajęć profilowania monitora (obecnego samsunga nawet mi się nie chciało profilować z uwagi na brak $$ na takie wydatki)
    Ostatnio edytowane przez Anar ; 28-02-2012 o 21:18
    D80 | D600, N16-35 | EIZO SX22, i1 Display Pro | WWW | Vieworld Photo Magazine

  3. #23

    Domyślnie

    Nie ukrywam, że osobiście jestem zdeklarowanym zwolennikiem IPS-ów, ale w przypadku 22" gorsza charakterystyka kątowa S-PVA nie powinna być na tyle istotnym problemem, by zawracać sobie głowę.

    Podsumowując:
    EIZO serii SX, CG, NEC serii PA i SV to obecnie zdecydowanie najlepsze monitory do zastosowań o krytycznym znaczeniu barwy, jakie są na rynku.
    i1Display Pro to obecnie zdecydowanie najlepszy sensor do kalibracji monitorów, jaki jest na rynku (tzn. jeszcze lepszy jest basICColor DISCUS, ale kosztuje fortunę).

    "Będzie Pan zadowolony"

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Czornyj Zobacz posta
    Nie ukrywam, że osobiście jestem zdeklarowanym zwolennikiem IPS-ów, ale w przypadku 22" gorsza charakterystyka kątowa S-PVA nie powinna być na tyle istotnym problemem, by zawracać sobie głowę.

    Podsumowując:
    EIZO serii SX, CG, NEC serii PA i SV to obecnie zdecydowanie najlepsze monitory do zastosowań o krytycznym znaczeniu barwy, jakie są na rynku.
    i1Display Pro to obecnie zdecydowanie najlepszy sensor do kalibracji monitorów, jaki jest na rynku (tzn. jeszcze lepszy jest basICColor DISCUS, ale kosztuje fortunę).

    "Będzie Pan zadowolony"


    dziękuję

    a co do jaskrawości to już sobie przypomniałem że można ją regulować pod profilowanie kolorymetrem chociażby takim i1 Display Pro
    i nic potem nie trzeba przestawiać pod przygotowanie plików do druku ^^

    no chyba, że biel po kalibracji będzie ciemniejsza/jaśniejsza niż biel kartki no ale po co się martwić na zapas!
    najpierw muszę kupić monitor i i1

    pozdrawiam!
    Ostatnio edytowane przez Anar ; 28-02-2012 o 21:39
    D80 | D600, N16-35 | EIZO SX22, i1 Display Pro | WWW | Vieworld Photo Magazine

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Czornyj Zobacz posta
    To miałem na myśli mówiąc "wiedza".

    Faktycznie warto jednak zaznaczyć, że nawet najcudniejszy monitor nie ma mocy sprawczej i nie sprawi, że uzyskamy zgodność wizualną z niepoprawnie oświetloną odbitką będącą w nieadekwatnym otoczeniu.
    co byś zalecał jako oświetlenie stanowiska pracy? tak realnie bez cudaczenia nadmiernego. bo od czasu unijnej wszechmocy sprawczej w kwestii świetlówek kompaktowych - używanie monitora wieczorem przy domowym oświetleniu jest katorgą.
    w dobie narzekania na podpisy sprzętowe, w poczuciu winy usunięty ...

  6. #26

    Domyślnie

    Najlepiej mz. oświetlić tło za monitorem listwami ciepłych i zimnych LED.

  7. #27

    Domyślnie

    a sam stół/biurko ? halogen?
    w dobie narzekania na podpisy sprzętowe, w poczuciu winy usunięty ...

  8. #28

    Domyślnie

    Chodzi o miejsce do porównywania odbitek? Halogen Solux Daylight ew. lampka GrafiLite.

    Natomiast oświetlenie robocze też listwami lub lampkami LED

  9. #29

    Domyślnie

    Jeśli można ciut "zaszaleć" w pomieszczeniu, zdecydowanie radze walnąć na sufit lampy w tym stylu:


    W nich świetlóweczki Philips Graphica Pro za całe ok 30 zł/szt. Oświetlanie tła trzeba zrobić jak jest w pomieszczeniu za ciemno. A jak jest za ciemno to nie jest dobrze.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Czornyj Zobacz posta
    Chodzi o miejsce do porównywania odbitek? Halogen Solux Daylight ew. lampka GrafiLite.

    Natomiast oświetlenie robocze też listwami lub lampkami LED

    po co wspominać o soluxach jak już ich (chyba) nikt nie sprzedaje w Polsce?


    druga sprawa, do monitora zakupuję się oczywiście w kaptur jednak faktem jest że całe południa i wieczory przesiaduję w pracy,
    w dzień śpię a przy komputerze siedzę w nocy i zapomniałem o oświetleniu (bądź gorączka mi osłabiła pamięć )

    a więc co polecacie za światło w ciemnym pokoju nocą za monitorem?
    jakąś świetlówkę (np. graphica 18W - tylko gdzie znajdę obudowę na jedną sztukę? ) zamontowaną na stałe za monitorem na ścianie czy coś mnie restrykcyjnego?
    Ostatnio edytowane przez Anar ; 29-02-2012 o 03:57
    D80 | D600, N16-35 | EIZO SX22, i1 Display Pro | WWW | Vieworld Photo Magazine

Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •