Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13
  1. #1

    Domyślnie który wybrać 35mm f/1.8g czy 50mm f/1.8g oba z af-s

    mam body d3000 , nie wiem który wybrać obiektyw ,głownie do portretów
    zastanawiam się między af-s dx 35mm f/1.8g lub af-s 50mm f/1.8g.Będę wdzięczna za opinie i rady.Obecnie z puszką mam podpięty af-s 18-105mm.

  2. #2

    Domyślnie

    Jesli do portretow to zdecydowanie 50mm. 35-ka daje zbyt duze dystorsje w przypadku tego typu fotografii.
    D7000 + MB-D11 + P7100 + F80 + N3.5-5.6 28-80 + N2.8 17-55 + S1.4 30 + N1.8 50 + N4.5-5.6 55-300 + SB-600

  3. #3

    Domyślnie

    jesli masz 18-105 to ustaw najpier 35 i zrob portret, pozniej ustaw 50 i tez zrob portret, w podobnych warunkach. wybierz zdjecie ktore Ci sie bardziej spodoba. Kup ob. zgodnie z ogniskowa z ktorej zdjecie bardziej Ci sie podoba.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez maciejclk Zobacz posta
    35-ka daje zbyt duze dystorsje w przypadku tego typu fotografii.
    portrety sa bardzo rozne... o wiele ciekawsze sa z szerokiego szkla niz z typowo do tego przeznaczonego.

  5. #5

    Domyślnie

    Ja wybrałem 35 i nie żałuję:
    http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=194267
    Ale to rzeczywiście kwestia indywidualnych preferencji - osobiście uważam że 35 jest bardziej uniwersalny na DX.

    pozdrawiam
    Dominik
    Fujifilm X10 | D90 | S 10-20 | T 28-75 | N 70-300 VR | N 35 | Metz 58 AF1 | Metz 48 AF1 l Lensbaby
    flickr

  6. #6

    Domyślnie

    Poczytaj forum. Są już setki IDENTYCZNYCH tematów i dylematów. Masz zoom to sprawdź, która ogniskowa będzie bardziej przydatna i tyle.

  7. #7

    Domyślnie

    Idę po jakąś melisę bo już się nie da - trylionmilionpińćsetdwudziestyczwarty wątek o tym samym... Jedno i drugie szkło tak samo się nadaje do D3000 jak do D300 więc przy takim natłoku wątków naprawdę jest co czytać. Klasyczny przykład "nie kce mi sie" szukać. Osobiście to byłbym na banami za takie wątki których codziennie jest po 5. Myślę, że korzystnie wpłynęło by to na czytelność forum jak i w dłuższym okresie ułatwiło pracę moderacji, która obecnie musi panować nad setkami takich wątków jak ten.
    Dawniej system N - obecnie L(M) + F

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mariusz888 Zobacz posta
    I. Osobiście to byłbym na banami za takie wątki których codziennie jest po 5. Myślę, że korzystnie wpłynęło by to na czytelność forum jak i w dłuższym okresie ułatwiło pracę moderacji, która obecnie musi panować nad setkami takich wątków jak ten.
    Popieram.

  9. #9

    Domyślnie

    Ja wybrałem 35 i również nie żałuję
    jeśli nie wiesz jaka ogniskowa to tak jak R pisał ustaw sobie najpierw na 35 i zrób z kilka zdjęć a później na 50
    Jeśli głownie do porteru to uważam, że 50 ale jeśli ma być portret i takie uniwersalne jasne szkło to ja bym wybrał 35, ponieważ jest bardziej uniwersalna, możesz nią nawet u cioci na imieninach robić
    Pozdrawiam
    D300 + MB-D10 + N35 1.8G + 85 1.8G + Sb-900

  10. #10
    shaolin1
    Gość

    Domyślnie

    eh... koledzy mają rację:
    1) na zoomie masz możliwość sprawdzenia która ogniskowa Ci odpowiada
    2) ten temat już tu milion razy był przerabiany, więc nawet jak nie chce Ci się robić takich zdjęć to znajdziesz wątek w którym ktoś z forum robił portrety 35 mm, 50 mm i 85 mm nawet. Proponuję znaleźć i będziesz miał większe rozeznanie, nie tyle jeśli chodzi o same ogniskowe co i o jakość, itd.
    3) można by pomyśleć o tych banach bo ileż to można ?

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •