Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23
  1. #1

    Domyślnie Yashica electro 35 GX

    Wpadl mi w rece przypadkiem egzemplarz aparatu jak w tytule. Stan idealny wizualnie.
    Czy macie jakies praktyczne doswiadczenie z tym aparatem? Moja wiedza konczy sie na tym ze jest dalmierzowy i nie ma mozliwosci manualnego ustawienia czasu. Pierwsza przeszkoda na jaka napotkalem to baterie - oryginalnych nie produkuje sie juz, zamienniki wymagaja jakiegos adaptera. Bede wdzieczny za wskazowki
    Con otro aire... | de noventa | FM2N | Yashica 35 GX | http://malasana.blogspot.com

  2. #2
    Zbanowany
    Dołączył
    01 2010
    Miasto
    Piaseczno
    Posty
    903

    Domyślnie

    Mam, sprzedaj to w cholere Taka wielgachna ciezka malpka bez AFa, po miesiacu narzekania sprzedalem w cholere i bardzo sie z tej decyzji ciesze

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tomwidlak Zobacz posta
    Mam, sprzedaj to w cholere Taka wielgachna ciezka malpka bez AFa, po miesiacu narzekania sprzedalem w cholere i bardzo sie z tej decyzji ciesze
    Moj Nikon FM2n tez do malych nie nalezy, a uwielbiam nim robic zdjecia. Ciekawi mnie ten dalmierz jednak, sporo dobrego czytalem o jakosci obrazkow rysowanych tym obiektywem - 40 f1.7.
    Con otro aire... | de noventa | FM2N | Yashica 35 GX | http://malasana.blogspot.com

  4. #4
    Zbanowany
    Dołączył
    01 2010
    Miasto
    Piaseczno
    Posty
    903

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez malasana Zobacz posta
    Moj Nikon FM2n tez do malych nie nalezy, a uwielbiam nim robic zdjecia. Ciekawi mnie ten dalmierz jednak, sporo dobrego czytalem o jakosci obrazkow rysowanych tym obiektywem - 40 f1.7.
    Przy malpce jest o wiele wiele wiekszy Tez go kupilem jako ze wyczytalem ze jest taki "słitaśny" - z przyjemnoscia sie go pozbylem po miesiacu, po tym jak spierdzielilem wiekszosc dosc waznej rolki filmu w nieco ciezszych warunkach oswietleniowych. Zupelnie nie rozumiem idei ktora przyswiecala konstruktorom - zrobic calkiem przyjemny aparat i zabrac mozliwosc dokladnej kontroli nad ekspozycja. Czyli zrobic duza ciezka malpke z manualnym ostrzeniem. Jak juz masz to Sobie pocykaj, nie spodziewaj sie niczego lepszego niz to co masz na Nikonie. Szklo jest spoko, ale nic specjalnego wiec zupelnie nie widze sensu tego aparatu - chyba ze ktos chce sie bawic dalmierzem dla bawienia sie dalmierzem.

  5. #5

    Domyślnie

    Tom się zradykalizował jak widzę. Ja lubię ten aparat. Jest ciężki (relatywnie), ale za to ją lubię, bo fajnie leży w ręku. Zależy do czego chcesz jej używać. Jako jeden z niewielu aparatóe ma centralną migawkę, co powoduje, że jest to chyba najcichszy dalmierz (Wliczając w to wszystkie czerone kropki). Jest bez AFa, bez manuala, trzeba kombinować z baterią, ma bezstopniową migawkę. Ja na stare lata robię*się*sentymentalny i mam do niej sentyment jako do aparatu z innej epoki, gdy solidne wykonanie było rzeczą oczywistą. Tu możesz sobie poczytać w języku lengłydż. Gość sprzedaje też adaptery do baterii. A obiektyw jest dobry.

    Zupelnie nie rozumiem idei ktora przyswiecala konstruktorom - zrobic calkiem przyjemny aparat i zabrac mozliwosc dokladnej kontroli nad ekspozycja.
    Bo ty może z innej bajki jesteś? Bo to nie jest aparat dla ciebie?
    R6008, Y124G, Ye35, ZI; Blog

  6. #6
    Zbanowany
    Dołączył
    01 2010
    Miasto
    Piaseczno
    Posty
    903

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez doktor Zobacz posta
    Bo ty może z innej bajki jesteś? Bo to nie jest aparat dla ciebie?
    Wiec wyjasnij mi racjonalnie sens zabrania kontroli nad ekspozycja w tym aparacie Oraz co ten aparat aparat oferuje takiego co nadrabia za jego wielkosc i ciezkosc, wolna migawke i brak kontroli nad ekspozyja ? Obiektywnie oczywiscie, ze lubisz z jakiegos powodu zrozumiec moge
    Ostatnio edytowane przez tomwidlak ; 19-02-2012 o 19:46

  7. #7

    Domyślnie

    Wkładając do niego bezstopniową migawkę konstruktorzy poświęcili właśnie manualne ustawienia. Taka konstrukcja, takie konsekwencje. Aparat mierzy światło i gdy uzna, że już wystarczy zamyka migawkę. Jeśli kto bawi się w streeta, to dostaje to, czego potrzebuje. Cichy aparat, wbrew temu co mówisz poprawnie mierzący w większości sytuacji światło, który pozwala zapomnieć o ustawieniach manualnych, ponieważ są ludzie, którzy nie chcą sobie tym d... zawracać. Pamiętajmy, że aparat powstawał w latach 70.
    R6008, Y124G, Ye35, ZI; Blog

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez doktor Zobacz posta
    Tom się zradykalizował jak widzę. Ja lubię ten aparat. Jest ciężki (relatywnie), ale za to ją lubię, bo fajnie leży w ręku. Zależy do czego chcesz jej używać. Jako jeden z niewielu aparatóe ma centralną migawkę, co powoduje, że jest to chyba najcichszy dalmierz (Wliczając w to wszystkie czerone kropki). Jest bez AFa, bez manuala, trzeba kombinować z baterią, ma bezstopniową migawkę. Ja na stare lata robię*się*sentymentalny i mam do niej sentyment jako do aparatu z innej epoki, gdy solidne wykonanie było rzeczą oczywistą. Tu możesz sobie poczytać w języku lengłydż. Gość sprzedaje też adaptery do baterii. A obiektyw jest dobry.


    Bo ty może z innej bajki jesteś? Bo to nie jest aparat dla ciebie?
    Dzieki za opinie. Pozostaje tylko rozwiazac temat baterii. Mysle, ze jesli puszka jest sprawna to dam jej szanse
    Con otro aire... | de noventa | FM2N | Yashica 35 GX | http://malasana.blogspot.com

  9. #9
    Zbanowany
    Dołączył
    01 2010
    Miasto
    Piaseczno
    Posty
    903

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez doktor Zobacz posta
    Wkładając do niego bezstopniową migawkę konstruktorzy poświęcili właśnie manualne ustawienia. Taka konstrukcja, takie konsekwencje. Aparat mierzy światło i gdy uzna, że już wystarczy zamyka migawkę. Jeśli kto bawi się w streeta, to dostaje to, czego potrzebuje. Cichy aparat, wbrew temu co mówisz poprawnie mierzący w większości sytuacji światło, który pozwala zapomnieć o ustawieniach manualnych, ponieważ są ludzie, którzy nie chcą sobie tym d... zawracać. Pamiętajmy, że aparat powstawał w latach 70.
    Nie obraz sie, ale opowiadasz bzdury. Jest wiele aparatow ktore maja bezstopniowa migawke w trybie Auto i do tego pelna manualna kontrole i przede wszystkim pokazywany wybrany czas w trybie auto. Nie chce mi sie teraz szukac ktore, ale bylo tego pare. Jesli pamiec nie myli to Leica M7 ma bezstopniowa migawke w Auto, ale glowy obciac nie dam. Ten aparat, mimo ze ladnie zrobiony, solidny, z calkiem niezlym szklem jest niczym wiecej jak gloryfikowana malpka stworzona poprostu do cykania okolicznosciowego. Jesli ktos po to ja kupuje, jego wybor, ale nie jest to w pelni wartosciowy aparat. Tym bardziej ze nie jest swietny w niczym, ot nastepny aparat poprostu, ino dziwniejszy niz wiekszosc. Znaczy jesli pominiemy "sentymenty"

    PS. Dodam ze owszem, czasem fajnie jest zapomniec i czasem d.... nie zawracac, ale w tym aparacie nie masz takiego wyboru. Tu czasem = zawsze Aparat zawsze wie lepiej

    PS2. Zerknalem tak na szybko, pare aparatow z bezstopniowa migawka:

    Nikon F3
    Pentax ME
    Wiekszosc Canonow EOS
    Minolta X-700
    Zeiss Ikon ZM
    Ostatnio edytowane przez tomwidlak ; 19-02-2012 o 20:09

  10. #10

    Domyślnie

    Na swoim blogu coś tam pozbierałem, jak chcesz to zobacz. Jeśli aparat jest uszkodzony (często jeśli wylała bateria pojawiał się*problem z elektroniką) nikt nie chce się*do tego sprzętu dotykać. Wszyscy się*odpisują, bo to, według pytanych serwismenów, skomplikowana konstrukcja była.
    R6008, Y124G, Ye35, ZI; Blog

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •