Close

Strona 12 z 12 PierwszyPierwszy ... 2101112
Pokaż wyniki od 111 do 118 z 118
  1. #111

    Domyślnie

    Czyli tak jak pisałem- prawdopodobnie na każdej z aukcji jest ten sam sprzęt a różnice wynikają jedynie z błędnego opisu. Zapewne wystarczy napisać do sprzedawcy by podał symbol z pudełka (lub wysłał zdjęcie) by mieć pewność, że to wersja z "plusem".

  2. #112

    Domyślnie

    Podejrzewam, że każdy oficjalny dystrybutor będzie miał w swojej ofercie tylko najnowsze wersje. Ale jak wspomina kolega powyżej, warto zapytać.

  3. #113

    Domyślnie

    Hej

    Mam pytanie. Wczoraj szlag trafił mój pseudo statyw. Rozglądam się za czymś nowym, ale czymś co już można będzie statywem nazwać. Czytałem wątki, z których można wynieść to, że Fotopro MGA-684 + 62Q jest dobrym statywem i warto za niego zapłacić. Z drugiej jednak strony czytałem gdzieś w innym wątku, że statyw Manfrotto BeFree też jest dobry, a w dodatku mógłbym przystosować go do płytki peak design pro i to za nim przemawia. Może ktoś mi powiedzieć, który z nich jest lepszy? Czy w tej kwocie (oba kosztują podobnie) nie ma za dużego wyboru co wybiorę bo i jeden i drugi spełni moje oczekiwania?
    Kanał YT ​? ??​

  4. #114

    Domyślnie

    Wszystko zależy od potrzeb. Spisz sobie specyfikację obu na kartce i zastanów się, które z oferowanych przez nie opcji bardziej przemawia do Ciebie, i których będziesz używał częściej. Nikt nie powiem Ci czy będzie lepszy, no może poza zastosowanymi materiałami i jakością wykonania. On ma spełniać Twoje wymagania, a nie stać w kącie z karteczką nietrafiony zakup


    Zwróć uwagę, że BeFree jest dużo niższy, ma też mniejszy udźwig. Ale pewnie ma lepsza głowicę
    Ostatnio edytowane przez bahuone ; 17-01-2017 o 19:10

  5. #115

    Domyślnie

    Płytki PeakDesign możesz użyć praktycznie w każdym statywie. Kwestia przejściówki.
    Ja kupiłem Manfrotto - ArcaSwiss i działa bez zarzutu. Ale możesz kupić adapter ArcaSwiss dokręcany do dowolnej płytki szybkiego mocowania.
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  6. #116

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kojocisko Zobacz posta
    Płytki PeakDesign możesz użyć praktycznie w każdym statywie. Kwestia przejściówki.
    Ja kupiłem Manfrotto - ArcaSwiss i działa bez zarzutu. Ale możesz kupić adapter ArcaSwiss dokręcany do dowolnej płytki szybkiego mocowania.
    Cytat Zamieszczone przez bahuone Zobacz posta
    Wszystko zależy od potrzeb. Spisz sobie specyfikację obu na kartce i zastanów się, które z oferowanych przez nie opcji bardziej przemawia do Ciebie, i których będziesz używał częściej. Nikt nie powiem Ci czy będzie lepszy, no może poza zastosowanymi materiałami i jakością wykonania. On ma spełniać Twoje wymagania, a nie stać w kącie z karteczką nietrafiony zakup


    Zwróć uwagę, że BeFree jest dużo niższy, ma też mniejszy udźwig. Ale pewnie ma lepsza głowicę

    Dzięki Panowie za odpowiedź. Będę musiał się zastanowić co dla mnie będzie odpowiednie. Byłem dziś w FotoJokerze i wpadł mi jeszcze w oko Benro iT25. Też wydaję się solidny, takie miałem odczucie, ale nie mogłem porównać z tymi o których pisałem w poprzednim poście. Raz jeszcze dziękuję
    Kanał YT ​? ??​

  7. #117

    Domyślnie

    Odświeżam temat, jako że dotyczy tej samej marki. Z tego co widziałem, w grudniu pojawił się statywy:
    Fotopro X-go Predator
    Fotopro X-go Chameleon
    Ze statów widzę że, w porównaniu do MGA-584N i MGA-684N, charateryzują się:
    - mniejszą wagą
    - większym udźwigiem
    - materiałem (aluminium w nowszym, stop alu i magnezu w starszych)
    - zmieniony typ blokowania sekcji
    - kolce
    - niższa cena (o ok 100 pln)

    Piszę ponieważ zastanawiam się nad zakupem jako uniwersalny, pierwszy tripod. Trudno powiedzieć jakie będzie użycie, raczej turystyczne.
    Stare konstrukcje, z tego co czytam, mają dobre opinie, jeśli chodzi o ten segment cenowy.
    Macał może ktoś w sklepie i może przedstawić wrażenia? Albo przedstawić alternatywy?
    D3000, D7200, SIGMA 10-20MM F/3.5, Sigma 17-50 mm f/2.8, Nikkor AF-S 35 mm f/1.8G, Tamron AF 70-300 mm f/4-5.6 Di LD Macro, Jupiter-37A 135mm f/3.5
    Mieszek CCCP 290mm, SB-800

  8. #118

    Domyślnie

    Mam MGA-584N i specjalnie nie widzę różnicy pomiędzy MGA-584N a tymi nowymi. Blokowanie sekcji takie same, kolce też ma, wymiary podobne i głowice również. Jestem zadowolony z tego MGA-584N, chociaż ostatnio nabyłem Sirui T -2205X.
    Poza ty że carbon, to zdecydowanie lepsza głowica. No ale cena też inna.

Strona 12 z 12 PierwszyPierwszy ... 2101112

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •