Close

Strona 4 z 12 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 118
  1. #31

    Domyślnie

    Ja bym nie zaufal statywowi gdzie sekcje sa "zakrecane" moze na poczatku by to jakos dzialalo, ale sprawia to wrazenie malo solidnej i nie wierze w cuda ze po jakims czasie sie to nie wyrobi i bedzie gorzej trzmac. Tym bardziej ze landsafciarze czesto zmieniaja wysokosc i ulozenie nog. Z drugiej strony wato sie zastanowic czy ten monopod mi jest do czegokolwiek potrzebny, bo skoro skupiam sie na jednej dziedzinie fotografii jak w moim przypadku tylko szaftow to po co mi monopod?

  2. #32

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bahuone Zobacz posta
    Ja bym nie zaufal statywowi gdzie sekcje sa "zakrecane" moze na poczatku by to jakos dzialalo, ale sprawia to wrazenie malo solidnej i nie wierze w cuda ze po jakims czasie sie to nie wyrobi i bedzie gorzej trzmac. Tym bardziej ze landsafciarze czesto zmieniaja wysokosc i ulozenie nog. Z drugiej strony wato sie zastanowic czy ten monopod mi jest do czegokolwiek potrzebny, bo skoro skupiam sie na jednej dziedzinie fotografii jak w moim przypadku tylko szaftow to po co mi monopod?
    Nie wiem czy chodzi Ci o funkcje monopodu czy nogi/sekcje ale i tak to chyba nie ma większego znaczenia bo moim zdaniem się mylisz. Gwint to jest coś co wolniej się wyrobi niż zatrzaski. Jeżeli już będzie "zużywany" to po prostu załapie trochę dalej. Poza tym takie firmy jak np. Gitzo o ugruntowanej renomie i jakości nie mogą się mylić a cała ta chińszczyzna wzoruje się między innymi na nich. Jeżeli chodzi o szybkość rozkładania statywu skręcanego to naprawdę jest ona błyskawiczna szczególnie w omawianych tu produktach FOTOPRO.
    D90 szkiełka i błyskotki

  3. #33

    Domyślnie

    Pojawił się nowy model statywów: FLA584, taka prostsza wersja MGA584, różni się tyn, że ma klasyczne zaciski na sekcjach nóg, w nieco inny sposób robi się z niego monopod i nie składa się nogami do góry, tylko klasycznie, czyli zmiany raczej kosmetyczne, ale jak widziałem, zaciski mogą cieszyć.
    Pora klamorów dylajoncych sie na dnie tasi: trzi biksy i pora krałzów, blyjdlampa, alumiokowy sztelung.

  4. #34

    Domyślnie

    Ja na początku byłem trochę nastawiony na nie do skręcanych nóg ale teraz stwierdzam że jest to lepsze rozwiązanie /moim zdaniem/.

    Tapnięte z SGS przez Tapatalk
    D90 szkiełka i błyskotki

  5. #35

  6. #36

    Domyślnie

    Byłem już nastawiony na używanego Manfrotto, ale znalazłem FotoPro i zacząłem się zastanawiać... Pomijając już jak długo czytałem opinie, różne fora i nie wiadomo co jeszcze i ostatecznie jestem właścicielem FotoPro MGA-584. Nie powiem 'super hiper', bo nie porównywałem z Manfrotto, ale moim zdaniem statyw warty swojej ceny. Bardzo stabilny, zakręcane nóżki są świetnym rozwiązaniem (wbrew pozorom). Jedynie wkurza mnie to, że przy składaniu trzeba go odwrócić (nogi składać do góry), co bardzo wydłuża czas składania/rozkładania. Jak dla mnie (amatora) statyw jak najbardziej ok Mogę go tylko polecić

  7. #37

    Domyślnie

    Dla mnie odwracane nogi to jest plus bo ten statyw mam na wycieczki i liczy się dla mnie długość po złożeniu. Zatrzaski to jak dla mnie to już historia.
    D90 szkiełka i błyskotki

  8. #38

    Domyślnie

    Chciałbym odświeżyć ten temat i poprosić użytkowników statywu MGA-584 o opinie. Jak ten statyw spisuje się po dłuższym okresie użytkowania? Na ile będzie pewnie trzymał zestaw N-7000 + T 70-300?
    --
    @D7000; N 18-105 VR ED; T SP 70-300 USD; S 10-20 4-5,5 EX DC HSM

  9. #39

    Domyślnie Fotopro MGA 684

    Witam,

    posiadam statyw fotopro MGA 684 i dla wszystkich, którzy szukają opinii podsyłam link do mojej recenzji: Recenzja - statyw Fotopro na obiektywniwkuchni/. Jak narazie, jest bardzo stabilny i spełnia moje oczekiwania.


    Pozdrawiam
    Sławek
    Ostatnio edytowane przez TOP67 ; 30-09-2013 o 10:40 Powód: reklama

  10. #40

    Domyślnie

    Również potwierdzam, statywy FOTOPRO seri MGA są zdecydowanie godne polecenia. Posiadam model MGA-584 z głowicą FPH-52Q i jestem zadowolony, ponieważ:

    - jakość wykonania - na najwyższym poziomie, potwierdzona 6-letnią, polską gwarancją, zaryzykuje nawet stwierdzenie, że jakość jest wyższa niż w Benro czy Manfrotto (miałem porównanie),
    - model wystaczająco wysoki, a przy tym mały po złożeniu (funkcja traveller) i stosunkowo lekki - a więc, przynajmniej dla mnie, optymalny. Można go używać jako stabilnego statywu w studio, jak i wziąć na długą pieszą wycieczkę w góry,
    - wielofunkcyjna głowica o gładkim ruchu, wyposażona w 3 poziomiczki i podziałkę 360"; płytka wyposażona jest w gumę na zewnątrz co powoduje mocne jej przylgnięcie do korpusu, zakręcana jest ręcznie lub za pomocą monety,
    - funkcja monopodu - jedna noga jest odkręcana i przekształca się w monopod,
    - stabilnośc - elementy sa perfekcyjnie dopasowane do siebie dzięki czemu całośc bardzo dobrze się składa i rozkłada a zaciski spełniają swoją funckję; mimo, że noga składa się z 4 sekcji, to stablinośc na tym nie ucierpiała,
    - bogato wyposażony zestaw - oprócz statywu otrzymujemy solidny futerał z oddzielną kieszenią na akcesoria, a wśród nich: klucz imbusowy do przekrecania podstawy głowicy, klucz do odkręcenia śruby mocującej tripod z głowicą, hak, dodatkowe gumowe zakończenia nóg statywu oraz maly pokrowiec na rzepy z karabińczykim - nie wiem do czego służy, być może ułatwia mocowanie statywu do toreb, plecaków,
    - niska cena - na ile się orientuje nie ma na rynku statywu tej jakości, który posiadalby powyższe funkcje i parametry techniczne. Jest co prawda podobny, również ciekawy, tańszy model TRIOPO MT-128 + NB1S, ale jest jednak delikatnie gorzej wykonany i jedna z nóg nie przekształca sie w monpod.
    Ostatnio edytowane przez Maart ; 03-10-2013 o 19:31
    --- Nikon D90 + 18-105 VR, TAMRON 60 f2 Makro, Nissin Di622 Mark II, Nodal Ninja 4 SP, QUANTUUM 2x S750 Ws + akcesoria ---

Strona 4 z 12 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •