Close

Strona 2 z 12 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 118
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez draco1234 Zobacz posta
    Takich adapterów nie mamy, ale nic nie stoi na przeszkodzie, bym rzucił pytanie szefostwu, czy możemy mieć, dam oczywiście znać.
    No to drugie pytanko - czy idzie 'rozbroić' głowicę - w sensie oddzielić adapter od kulki głowicy? Podobno we frotkach trzyma się to na gwincie + kleju i jak się podgrzeje to puszcza... Oczywiście w takim przypadku nie można już mówić o gwarancji, ale jestem tego w pełni świadomy
    Tak więc drugie pytanie - czy możecie też mieć dostępne same głowice fph-52q? (do 'rozbrojenia')

    To właściwie jest OT, ale mam nadzieję, że wybaczycie

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez husky83 Zobacz posta
    No to drugie pytanko - czy idzie 'rozbroić' głowicę - w sensie oddzielić adapter od kulki głowicy? Podobno we frotkach trzyma się to na gwincie + kleju i jak się podgrzeje to puszcza... Oczywiście w takim przypadku nie można już mówić o gwarancji, ale jestem tego w pełni świadomy
    Tak więc drugie pytanie - czy możecie też mieć dostępne same głowice fph-52q? (do 'rozbrojenia')

    To właściwie jest OT, ale mam nadzieję, że wybaczycie
    Wygląda na to, że da się to rozebrać, po zdjęciu szybkołączki ukazuje się śruba... niestety dziś nie mam ze sobą kluczy imbusowych, by przeprowadzić demontaż, postaram się jutro to zrobić, chyba, że moja Żona urodzi, bo właśnie leży na porodówce, wtedy sprawdzę w pierwszym wolnym terminie.
    Głowice są dostępne.

  3. #13

    Domyślnie

    Znacie może konkretny termin dostawy?

  4. #14

    Domyślnie

    Powiem tak... mam od niedawna i używam MGA 584 + FPH 52Q. Statyw jest lekki i dobrze wykonany. Narazie tyle w wolnej chwili więcej szczegółów ewentualnie fotki bądź film.
    p.s.
    Nie wiem o co niektórym chodzi przecież te statywy są na rynku dostępne w jednym sklepie bez problemów w hpfoto. Obsługa bardzo miła. Zamówiłem jednego dnia koło 14-tej drugiego już był w południe u mnie w domu.
    Ostatnio edytowane przez ayu ; 22-02-2012 o 21:41
    D90 szkiełka i błyskotki

  5. #15

    Domyślnie

    ayu fajnie gdybyś napisał jak wypada stabilność tego statywu - na długich czasach przy wietrze, z wysuniętą kolumną i na samych nogach.
    I'm one of those bad things that happen to good people

  6. #16

    Domyślnie

    Przy wietrze jeszcze go nie używałem. Stawiałem na nim PENa na razie tylko. Kupiłem go jako drugi statyw ( na wycieczki do panoram ). Sprawia dobre wrażenie i prezentuje się naprawdę świetnie oraz ma ciekawe rozwiązania. Do głowicy nie mam zastrzeżeń. Zatrzaski do nóg sprawiają może nieco kiepskie wrażenie ale spełniają swoją funkcję. W zestawie brakuje kolcy które szczególnie w zimie się sprawdzają a bez nich nogi nieco się rozjeżdżają na śliskim podłożu. Fajny patent to taka dodatkowa sakiewka na pasek. Śruby do blokowania nóg faktycznie potrzebują niewielkiego obrotu aby nogi można było rozsuwać. Statyw waży wraz z głowicą 1,71 kg. Na dzisiaj mogę tyle powiedzieć. Będę myślał nad filmem.
    D90 szkiełka i błyskotki

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez de Fresz Zobacz posta
    ayu fajnie gdybyś napisał jak wypada stabilność tego statywu - na długich czasach przy wietrze, z wysuniętą kolumną i na samych nogach.
    Myślę, że stabilność jest OK. Robiłem zdjęcia w lutym na plaży, wieczorem, wiał wiatr od morza, dość mocno. Na statywie D300 + Sigma 17-70 lub Samyang 8mm. Przy czasach rzędu 30 sek. nie zaobserwowałem poruszenia statywu. Kolumny centralnej nie wysuwałem, ale nogi były rozsunięte na max. Również przy nogach rozstawionych "na pająka" statyw zachował stabilność.

  8. #18

    Domyślnie

    a to ja mam pytanko - jaka jest wysokość statywu bez wysuwania kolumny? Głównie chodzi mi o ten niższy (584), ale przy wyższym i tak będę miał jakieś porównanie... No i może któryś z Was wie czy da się odczepić adapter szybkozłączki?
    ayu, pytanko - masz osobny rotator do panoram, czy używasz wbudowanej głowicy (fph-52q/62q) do obracania głowicy panoramicznej? Szukam statywu właśnie do panoram, ale póki co nie chcę osobno kupować rotatora, a sporo osób odradza mi używanie głowicy kulkowej jako rotatora...

  9. #19

    Domyślnie

    Mimo kilku prób nie udało mi się poruszyć śruby mocującej adapter do kuli...

    Dostawa statywów ma wjechać około 15 marca, jak tylko się pojawią, dam Wam znać.
    Ostatnio edytowane przez TOP67 ; 30-09-2013 o 10:32 Powód: scalanie

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez husky83 Zobacz posta
    ayu, pytanko - masz osobny rotator do panoram, czy używasz wbudowanej głowicy (fph-52q/62q) do obracania głowicy panoramicznej? Szukam statywu właśnie do panoram, ale póki co nie chcę osobno kupować rotatora, a sporo osób odradza mi używanie głowicy kulkowej jako rotatora...
    Tak mam osobny rotator ale na początek z tą głowicą dasz radę. Posiada ona PODZIAŁKĘ W STOPNIACH CO BARDZO UŁATWIA SPRAWĘ.
    D90 szkiełka i błyskotki

Strona 2 z 12 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •