W ramach zaliczenia kursu fotografii będę musiał wykonać sesję studyjną z modelką. Światło sztuczne, odbite, naturalne okienne itd. Instruktor trochę wpierw pomoże, ale generalnie muszę to zrobić sam. Znam modelkę, jest to młoda dziewczyna o dość interesującej potencjalnie urodzie, ale ma jeden feler. Otóż widać na jej twarzy dość wyraźne ślady po przebytym trądziku. Mam wobec tego pytanie - jak się do tego przygotować?
1. Jakiego typu oświetlenia użyć aby ten problem skryć?
2. Jakiego rodzaju makijaż ma użyć modelka?
3. Jakiej techniki fotograficznej można użyć w celu maksymalnego wydobycia ładnych rysów twarzy, ale ukrycia nierównej skóry? Czy b/w jest dobrym rozwiązaniem?
Instruktor nie jest entuzjastą skomplikowanych technik obróbki, tak więc najlepiej aby samo oświetlenie i makijaż rozwiązały problem, bez potrzeby specjalnej obróbki typu rozmiękczanie czy stemplowanie.
Jakieś pomysły?
Dzięki