Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19
  1. #1

    Domyślnie D5000 - smużenie na sekwencjach video

    Witam,
    mam pytanie do użytkowników aparatu Nikon D5000. Otóż na sekwencjach video podczas poruszania aparatem pojawia się efekt smużenia i jakby brak płynności ruchu. Jeżeli filmuję obiekty statyczne i nie poruszam aparatem, to wszystko jest ok.
    Czy jest to wina kodeków, czy może po prostu tak ma być?
    D5000: Nikkor 18-105VR

  2. #2

    Domyślnie

    Nikt niestety nie podzielił się wiedzą. Poczytałem inne źródła i dotarłem do informacji, że problem który opisałem można w prosty sposób zredukować korzystając z darmowego Virtual Dub'a i wtyczki 'Dashaker'.
    Jeśli ktoś jest zainteresowany, to w sieci jest sporo informacji na ten temat.
    D5000: Nikkor 18-105VR

  3. #3

    Domyślnie

    Może jednak ktoś mi pomoże.
    To smużenie wygląda w następujący sposób:
    http://www.youtube.com/watch?v=f2CtC...ature=youtu.be

    Zwróćcie uwagę na krawędzie budynków, okna.... drzewa.
    D5000: Nikkor 18-105VR

  4. #4

    Domyślnie

    Na razie to ten filmik jest zablokowany.
    D7100 + S 17-50 2.8 + S 10-20 4-5.6 +N 55-300 4.5 - 5.6 + SB 700. Parę staroci: MC Helios - 81H 50/2, Helios 44-2 58/2, Olympia De Lux 135/2.8
    --------
    W przyszłości: N 70-200 2.8 i N 24-70 2.8

  5. #5

    Domyślnie

    Sorki.
    Filmik już jest dostępny.
    D5000: Nikkor 18-105VR

  6. #6

    Domyślnie

    Na moje laickie oko nie powinno tak być, a może próbujesz nagrywać w HD a karta nie daje rady?

    Spróbuj zmniejszyć jakość filmu / zmienić kartę na lepszą ?

  7. #7

    Domyślnie

    D5000 nie nagrywa w HD.
    D7100 + S 17-50 2.8 + S 10-20 4-5.6 +N 55-300 4.5 - 5.6 + SB 700. Parę staroci: MC Helios - 81H 50/2, Helios 44-2 58/2, Olympia De Lux 135/2.8
    --------
    W przyszłości: N 70-200 2.8 i N 24-70 2.8

  8. #8

    Domyślnie

    W aparacie mam kartę SanDisk Extreme HD Video SDHC Class 6 8GB, więc chyba karta jest wystarczająca.
    D5000: Nikkor 18-105VR

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kattebush Zobacz posta
    D5000 nie nagrywa w HD.
    Między HD a full HD jest różnica. Format 1280 x 720 to HD.

  10. #10

    Domyślnie

    A tak, trochę się pośpieszyłam
    D7100 + S 17-50 2.8 + S 10-20 4-5.6 +N 55-300 4.5 - 5.6 + SB 700. Parę staroci: MC Helios - 81H 50/2, Helios 44-2 58/2, Olympia De Lux 135/2.8
    --------
    W przyszłości: N 70-200 2.8 i N 24-70 2.8

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •