Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12
  1. #1

    Domyślnie jakość zdjęć

    Nie wiedziałam gdzie zadać to pytanie.

    Jaki jest możliwy powód tego, ze przy wgrywaniu zdjeć na komputer zmniejsza mi sie ich jakość? Na aparacie sa fajne, wyraźne, jasne, a na komputerze ciemniejsze?

  2. #2

    Domyślnie

    Na 99% masz wlaczony delighting, to raz, dwa, twoj monitor jest za ciemno ustawiony
    Teraz na powaznie, prosze o uzupelnienie pytania,
    1. NEF czy JPG?
    2. Zgrywane z pamieci masowej, czy przez programik nikon transwer?
    3. Co to za aparat?

  3. #3

    Domyślnie

    Weź jeszcze pod uwagę, że zdjęcie na tak małym ekraniku może wyglądać jako-tako a dopiero na komputerze widać jego wszystkie mankamenty. Dlatego na przykład sprawdzając ostrość trzeba to robić powiększając zdjęcie a nie oceniając ogólnie, bo 'zawsze' będzie ostre na wyświetlaczu 3 calowym...

  4. #4

    Domyślnie

    ok, tylko tak nadminie, ze jestem lakiem w kompach, aparatach, wiec jak bedzie cos tłumaczyc to prosze tak jak nie wiem małemu dziecku


    Cytat Zamieszczone przez Greg77 Zobacz posta
    Na 99% masz wlaczony delighting, to raz, dwa, twoj monitor jest za ciemno ustawiony
    Teraz na powaznie, prosze o uzupelnienie pytania,
    1. NEF czy JPG?
    2. Zgrywane z pamieci masowej, czy przez programik nikon transwer?
    3. Co to za aparat?
    co to jest delighting i jak go wyłaczyc?

    aparat w sumie nie z nikona, ale.... nie wiem czy to ma jakieś znaczenie
    Sony DSC-H10, zdjecia mam ustawione na 3mpix
    zdjecia zgrywam z czytnika kart, format jpg

    komputer ustawiony na kolory 32bity, piksele 1280x960




    Cytat Zamieszczone przez RobertMiernik Zobacz posta
    Weź jeszcze pod uwagę, że zdjęcie na tak małym ekraniku może wyglądać jako-tako a dopiero na komputerze widać jego wszystkie mankamenty.
    tak, tyle że róznica jest naprawde duza

    dziwne ze wcześniej tego nie zauważałam, może dlatego, że teraz śnieg, w śniegu trudniej zrobic zdjecia i bardziej widać wszystko



    tak dla porównania,
    tak mam po wgraniu na komputer





    a tak mniej wiecej widze na aparacie (obrobiłam to zdjecie w programie), tylko w paracie jest bardziej gładkie, nie takie szorstkie




    dzięki bardzo za odzew

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pianka Zobacz posta
    Sony DSC-H10, zdjecia mam ustawione na 3mpix
    To na poczatek ustaw w aparacie maksymalna mozliwa jakosc, o ile sie nie myle to masz 8Mpx, wiec wykozystaj te 8Mpx
    Temat raczej do dzialu "Inne systemy"

  6. #6

    Domyślnie

    Znaczy, że wina jest ze mam ustawione na 3 mpx?

    a na odwrót jakby byl mniejszy ekran monitora, a zostałyby 3mpix to też byłoby ok,?


    jakos srednio mnie przekonuje zmienianie na 8mpix, bo kurde no w paracie jak je przegladam to są ładne. pix, to chyba tylko wielkość, a nie jakoś zdjeć? czy sie mylę?

  7. #7

    Domyślnie

    możesz mieć ekran w aparacie rozjaśniony, kontrast podkręcony, nie wiadomo jak to jest ustawione.

    Edit: Ekan w aparacie nadaje się tylko do dwóch rzeczy - do oceny kadrowania i podglądu histogramu - tyle...

  8. #8

    Domyślnie

    Ale dlaczego nie chcesz zmienić na większą rozdzielczość? 1280x960 to bardzo mało.
    Kobieta z Sonnarem też może

  9. #9

    Domyślnie

    Zazwyczaj monitorki lcd przekłamują obraz i wydaje się on śliczny w aparacie. Większość ma możliwość obniżenia jasności świecenia. To trochę może pomóc. Generalnie warto poznać sprzęt i wiedzieć jak się zachowuje. Na początku rozwoju cyfrowych lustrzanek też było z tym sporo problemów. Pewnym i to niezłym wyjściem była kontrola histogramu. Jeżeli ten wygląda dobrze, to będzie dobrze potem na komputerze.
    Co do rozdzielczości to pewnie sprawa pozornej wygody. Nie trzeba zdjęć zmniejszać samemu itd. Problemy mogą się pojawić za jakiś czas, gdy strzeli ci do głowy wydrukowanie zdjęć dla rodziny, sympatii, znajomych. Wówczas już się jakości nie odtworzy. Warto więc mieć oryginalne zdjęcia w jak najlepszej jakości. Przykład to choćby prośba - w wątku niedaleko - o próbę odratowania zdjęcia wykonanego komórką. Bo na walentynki na poduszkę by się ładnie zaprezentowało. Ale z pomysłu nici, bo jakość nędzna.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bognik Zobacz posta
    Ale dlaczego nie chcesz zmienić na większą rozdzielczość? 1280x960 to bardzo mało.
    zmiana to mi chyba nic nie da, mam taka ustawioną na monitorze bo łatwiej mi się przegląda strony internetowe



    Cytat Zamieszczone przez mOSAd Zobacz posta
    Zazwyczaj monitorki lcd przekłamują obraz i wydaje się on śliczny w aparacie. Większość ma możliwość obniżenia jasności świecenia.
    faktycznie jest takie coś wiedziałam o tym od samego początku, mam ustawiony na najjaśniejszy. Czyli mam przekłamany obraz? Skoro tak czemu tego nie widać w lato :P Dziwne to. Ale dzięki, to pierwszy krok to mojego rozumowania dlaczego jest właśnie tak.

    Chyba w zimie pozostanie mi obrabianie w programie graficznym, choc to męczące jest. Bo na lustrzanke mnie póki co nie stać.


    Pewnym i to niezłym wyjściem była kontrola histogramu.
    A to nie wiem o czym mowa


    Co do rozdzielczości to pewnie sprawa pozornej wygody. Nie trzeba zdjęć zmniejszać samemu itd. Problemy mogą się pojawić za jakiś czas, gdy strzeli ci do głowy wydrukowanie zdjęć dla rodziny, sympatii, znajomych. Wówczas już się jakości nie odtworzy. Warto więc mieć oryginalne zdjęcia w jak najlepszej jakości.
    No tak faktycznie mam ustawione na 3mpix, dla wygody, raz że musze to i tak zmniejszać do rozmiaru max 600x600 (ale zawsze na kompie zachowuje oryginalne zdjecia 3mpix), a dwa, zdjęć robie dużo, potrzebuje je miec zachowane i te 3mpix zajmuja mniej miejsca niż 8mpix.

    A tych wyrabiania zdjęć nie rozumiem, znaczy ze z 3mpix nie da sie ich wyrobić?
    To powtórzę pytanie- piksele to chyba tylko wielkość zdjeć, a nie jakość? czyż nie?
    zresztą z tego co pamiętam jakis czas temu kupowałam sobie te materiały na wyrobienie zdjęć, wydrukowałam je normalnie i była zachowana jakośc, no ale tak to były zdjecia z lata.


    dzieki wielkie za pomoc

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •