Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 18 z 18

Wątek: Pc-e 24/ 45/ 85

  1. #11

    Domyślnie

    fakt, to 80/2.8
    nikkory to plastik, tu jest samo zelastwo ktore skrywa w sobie optyke ze srednioformatowych zeissow
    wiec z jednej strony mamy piekielnie ostro, z drugiej jak ktos chce sie tym szklem artystycznie pobawic to plastyka jest przez wielkie P
    Road to Manila

  2. #12

    Domyślnie

    24 przy maksymalnym shifcie niestety bardzo mocno rogi ma ciemne, w Canonie jest duuużo lepiej. Przy takich obiektywach od razu wychodzi, jaką głupotą było pozstanie przy bagnecie z lat chyba 40. 24 ma po prostu krążek krycia (image circle) zbyt mały. Z resztą jak dotąd nie znalazlem nigdzie ile on faktycznie wynosi. Może ktoś wie?
    A to jakieś foto z tego obiektywu:

    Ostatnio edytowane przez leon001 ; 07-03-2012 o 02:21

  3. #13

    Domyślnie

    Fajnie że wątek się reaktywował A możesz coś szerzej na temat szkła? Chodzi mi po prostu o stworzenie wątku o tych jakże niepopularnych szkłach, z którego nie tylko ja będę mógł skorzystać, ale też każdy kto się tymi szkłami zainteresuje. Bo trzeba przyznać, że o PC-E jest jednak mało informacji.
    Dawniej system N - obecnie L(M) + F

  4. #14

    Domyślnie

    Używam głównie da architektury, więc to takie podstawowe i najprostsze zastosowanie. Sam bym się czegoś dowiedział . Co prawda kiedyś sporo zdjęć robiłem Sinarem, ale było to z 15 lat wstecz. I jedno mogę powiedzieć: Sinar to to nie jest

  5. #15

    Domyślnie

    No ja wiem generalnie ale chodzi mi o to jak oceniasz ostrość, CA, flary itd w odniesieniu do innych szkieł np 16-35 albo 35/1.4 które masz (bo wiadomo że 300 to tele to nikt raczej nie porówna szerokiego i tele)
    Dawniej system N - obecnie L(M) + F

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mariusz888 Zobacz posta
    No ja wiem generalnie ale chodzi mi o to jak oceniasz ostrość, CA, flary itd w odniesieniu do innych szkieł np 16-35 albo 35/1.4 które masz (bo wiadomo że 300 to tele to nikt raczej nie porówna szerokiego i tele)
    Jest to trudno ocenić przy normalnej pracy. Choćby z tego względu, że przy PC-E używam przysłon 8-11 a przy 35 1,4-2,8 rzadko wchodzę na 4. Z 16-35/4 nie porównywałem, ale wydaje mi się, że oba te obiektywy ostrość obrazu mają zbliżoną, czyli bardzo dobrą.
    Generalnie nie zajmuję się testowaniem posiadanych obiektywow i tropieniem szumu na 100% poglądzie Podaj na PW swego maila, to wyślę Ci parę RAW i sam ocenisz.

  7. #17

    Domyślnie

    Nie no jasne, że nikt nie będzie oglądał pod mikroskopem ale jakiś tam wnioski zawsze się ma po danym okresie użytkowania ale czasem wiesz - jakieś szkło ma dużą dystorsję, słabe brzegi czy rogi w jakimś zakresie przysłon itd itd

    Zaraz na PW posyłam w takim razie maila
    Dawniej system N - obecnie L(M) + F

  8. #18

    Domyślnie

    Czy jest ktoś na forum z fotografów kto używa pc-e 45 do zdjęć wnętrz/architektury?i mógbły się wypowiedzieć jak się sprawdza ten obiektyw? oczywiście jako uzupełnienie do PC-E 24?

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •