Close

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 54
  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    02 2012
    Miasto
    JASTRZĘBIE-ZDRÓJ
    Posty
    6

    Domyślnie Aparat do 2000 zł

    Witam wszystkich!

    Jestem początkującym amatorem i chce się przesiąść z kompakta na lustrzankę. Budżet do 2000 zł im mniej tym lepiej. Sprzęt na pewno używany. Obiektem fotografii będzie głównie moje małe dziecko, a także pewnie krajobrazy, imprezy okolicznościowe. Proszę o pomoc w wyborze aparatu

  2. #2

    Domyślnie

    Przejrzyj forumową giełdę, na 100% znajdziesz coś ciekawego.

    Za 2000 da się już wyrwać D90 a to ciekawa propozycja

  3. #3
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    02 2012
    Miasto
    JASTRZĘBIE-ZDRÓJ
    Posty
    6

    Domyślnie

    Marzy mi się D90, ale ona przekracza mój budżet, chyba że mówimy o samym body, giełdę na forum przejrzałem. Nie znalazłem nic w tej cenie. Czy warto kupywać np. D80 lu D70, czy szukać D90 w dobrej cenie. Znalazłem też lustrzanki Nikona oczywiście z możliwości nagrywania filmów. Co myślicie o takim aparacie.

  4. #4

    Domyślnie

    Za 2000 upolujesz D90 z kitem 18-55 VR, który jest bardzo dobry jak za swoją cenę (wg mnie nie ustępuje jakością obrazu od 18-105, tylko szukaj wesji VR lub ED II). A jak kompletnie przypolujesz to dorwiesz dodatkowo w zestawie z kartą, dodatkową baterią i torbą. Przy szukaniu używanego sprzętu cierpliwość jest cnotą Coś o tym wiem Ogólnie to nie ejst najlepszy czas na zaukup sprzętu bo ceny Nikona po powodzi w Tajlandii poszybowały w niektórych przypadkach nawet o 20%.
    Nic i Panasonic G3

    Micro Four Thirds - moje doświadczenia z Micro 4/3

  5. #5

    Domyślnie

    Ja bym w tej kwocie polecił taki zestaw.
    http://allegro.pl/nikon-d40-sb600-ve...106772208.html

    Ewentualnie D80 (ok. 1000 - 1100) + do tego obiektyw.
    Ostatnio edytowane przez pogrodnik ; 13-02-2012 o 10:10

  6. #6
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    02 2012
    Miasto
    JASTRZĘBIE-ZDRÓJ
    Posty
    6

    Domyślnie

    Chciałbym na parę lat mieć body, ewentualnie w tym czasie dokupywać optykę, więc szukam dobrego rozwiązania

  7. #7

    Domyślnie

    A więc ja bym doradził coś takiego jak D70s + 18-200 VR + SB600. Już uzasadniam. D70s to w brew pozorom fajny korpus. N18-200, fajny spacer zoom daje dobry jakościowo obrazek. A lampka to tak do zestawu w razie jakby było ciemno.
    Kolejnym zestawem mógłby być D80 + 18-135 i tutaj bez lampki. D80 lepszy korpus od D70s ale dostajesz słabsze szkło (nie czytałem o nim zbyt wiele dobrego) ale też go nie miałem.
    Pozdrawiam.
    2x Canon 5D Mk III, Sigma 15mm F/2,8 FE, Sigma 85mm F/1,4, Canon 16-35L II, Canon 35L, Canon 135L, Canon 70-200 L IS II

  8. #8

  9. #9
    Gaduła Awatar zgera
    Dołączył
    06 2011
    Miasto
    Siedliska, Podkarpacie
    Posty
    3 112

    Domyślnie

    Moim zdaniem, jeśli nie stać cię na D90 to może warto pomyśleć o nowszych konstrukcjach niż D70 czy D80.
    Mam na myśli D3100 lub D5000, oczywiście aparaty pozbawione pewnych funkcji, ale obrazek dają lepszy.
    NIKON D3100, NIKKOR 18-55 VR II, 18-105 VR,

  10. #10
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 182

    Domyślnie

    Mam i używam do dziś D70 ( prócz dwu nowszych puszek ) i D70 to stanowczo nie jest puszka dla początkującego amatora; z racji swych ograniczeń D70 to wymagające body i nie ma tu marginesu na błędy. Dodatkowo niskie używalne ISO przy fotografowaniu w pomieszczeniach będzie wymagało lampy ( kolejny wydatek ).
    Nie żebym psioczył na D70, bo lubię i to puszka godna uwagi, ale trochę hard core ( choć z drugiej strony doskonała pucha do nauki).
    Do 2kzł kupisz D90 http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=201662 i do tego N18-55 za 200-300zł. W sumie zmieścisz się w budżecie, a za jakiś czas dokupisz cos jaśniejszego i będziesz zadowolony.

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •