Close

Strona 1 z 29 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 281
  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    07 2011
    Miasto
    zielona góra
    Posty
    190

    Domyślnie olympus e-m5 - konkurent dla fuji x-pro1

    dziwi mnie brak tematu o nim, biorac pod uwage popularnosc tego o fuji! :}

    sample iso - http://www.omuser.com/viewthread.php?tid=179813
    preview - http://www.dpreview.com/previews/olympusem5/

    na plus:

    najszybszy autofokus na rynku (szybszy nawet niz w d4)
    9kl/s
    uszczelniane, bardzo wytrzymale body, mniejsze i lzejsze od tego fuji.
    spory wybor obiektywow
    znacznie lepsze video w porownaniu do fuji.
    odchylany i dotykowy wyswietlacz.
    nowa technologia stabilizacji obrazu.

    i cena - zaledwie 3000$ (w polsce bedzie to pewnie 4000-4500zl).


    minus to brak optycznego wizjera, niewiadoma w kwestii jakosci obrazu (chociaz probki iso wygladaja niezwykle dobrze); oraz wieksza glebia ostrosci z powodu mniejszej matrycy.


    Dla mnie byl by to ciezki wybor, gdyby te dwa body mialy podobna cene; ale kiedy fuji jest o 70% drozsze, wybor staje sie bardzo prosty :}

    btw, zapowiedziano tez obiektyw ze swiatlem 0,95 dla tego body.

  2. #2

    Domyślnie

    Czy ja wiem czy konkurencja.. W sensie czy sa kierowane do choć z grubsza tych samych ludzi.
    Völkchlor

  3. #3
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    07 2011
    Miasto
    zielona góra
    Posty
    190

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pastwisko Zobacz posta
    Czy ja wiem czy konkurencja.. W sensie czy sa kierowane do choć z grubsza tych samych ludzi.
    mysle, ze tak - i ta grupa to "chce malego body ktore moge zabrac wszedzie, ale z jakoscia obrazu i innymi *pro* cechami lustrzanki"

  4. #4

    Domyślnie

    Wg mnie to jednak dwa rózne aparaty.

    Wg mnie Fuji to zaawansowany poważny aparat, ale o innej konstrukcji niz klasyczne pro-cyfry czyli lustrzanki. A jako ze nie jest lustrzanką to z urzędu jest traktowany jako coś co ma byc jej uzupelnieniem, albo mniejszym substytutem. Bo przecież to nie jest lustrzanka, jakby chceli zrobić porządny aparat to by zrobili lustrzankę - takie jest typowe myslenie o tym aparacie.

    To wlasnie Olympus jest raczej taką małą lustrzanką.
    Völkchlor

  5. #5
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    07 2011
    Miasto
    zielona góra
    Posty
    190

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pastwisko Zobacz posta
    Wg mnie to jednak dwa rózne aparaty.

    Wg mnie Fuji to zaawansowany poważny aparat, ale o innej konstrukcji niz klasyczne pro-cyfry czyli lustrzanki. A jako ze nie jest lustrzanką to z urzędu jest traktowany jako coś co ma byc jej uzupelnieniem, albo mniejszym substytutem. Bo przecież to nie jest lustrzanka, jakby chceli zrobić porządny aparat to by zrobili lustrzankę - takie jest typowe myslenie o tym aparacie.

    To wlasnie Olympus jest raczej taką małą lustrzanką.
    Fuji to tez taka "mala lustrzanka", a olympus to rowniez powazny, zaawansowany aparat.
    Fuji ma optyczny wizjer i nieco lepsze ISO, a olympus znacznie lepszy autofocus - to sa chyba najpowazniejsze roznice pomiedzy tymi aparatami i ciezko powiedziec, zeby ktoras z roznic byla bardziej powazna.

    A odnosnie "myslenia o aparacie" - niektorzy widza to tak jak ty, a niektorzy tak jak ja - widza to jako krok w kierunku wyparcia starej technologii, bez przypinania dslrom plakietki "dobre bo duze".

  6. #6

    Domyślnie

    Zresztą zobacz z jakimi szklami wypuscili X1 - zadnego uniwersalnego zooma, same jasne stałoogniskowe obiektywy. Olympus zaś prezentowany jest z klasycznym kitem.

    Jak dla mnie to jednak trochę rózne grupy docelowe. Zapewne na siebie nachodą, ale jednak to nie są ci sami odbiorcy.
    Völkchlor

  7. #7
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    07 2011
    Miasto
    zielona góra
    Posty
    190

    Domyślnie

    Jednym z powodow dla ktorych zdecydowali sie na zoomy moze byc to, ze jasne stalki sa juz na rynku; odpowiedniki dla obiektywow fuji:

    25mm panasonic 1.4
    12mm olympus 1.8
    45mm olympus 1.8

    obiektyw macro (60mm 2. jest juz zapowiedziany, oprocz tego 75mm 1.8, oraz voigtlander zapowiedzial 17.5mm 0.95.

    a tutaj wszystkie obecnie dostepne obiektywy : http://www.four-thirds.org/en/microft/lense.html

    drugi powodem faktycznie jest to, ze olympus mierzy po czesci w rynek pstrykaczy - w przeciwienstwie do fuji, ktory mierzy w rynek uzytkownikow leica m9 - z tym, ze polega to glownie na zabiegach marketingowych i nie za bardzo wplywa na *profesjonalna* jakosc body.

  8. #8
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    07 2011
    Miasto
    zielona góra
    Posty
    190

    Domyślnie

    nie moge edytowac 1-szego postu - w cenie mialo byc 1000$, a nie 3000$

  9. #9

    Domyślnie

    Wiem że są, ale w materiałach prasowych prezentują go jednak z kitzoomem. Jakby chcieli to by poczekali i wypuscili z tym Voightlanderem lub prezentowali ze stałką.

    Uzytkowników M9 to raczej łomem nie oderwiesz od tego aparatu, chyba ze zaproponujesz im M10
    Völkchlor

  10. #10
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    07 2011
    Miasto
    zielona góra
    Posty
    190

    Domyślnie

    czytalem wypowiedzi uzytkownikow leici i wiele osob jest zainteresowanych; nawet np. leicarumors informuje o nowosciach zwiazanych z x-pro1.

    Pozatym leica tez pracuje juz nad swoim bezlusterkowcem (na razie plotka mowi jedynie tyle, ze matryca ma byc conajmniej wielkosci cropa).

Strona 1 z 29 12311 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •