Close

Strona 110 z 314 PierwszyPierwszy ... 1060100108109110111112120160210 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 091 do 1 100 z 3138
  1. #1091

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez prz3mo Zobacz posta
    Przecież to ewidentne, że prezesi C i N piją razem
    też tak myśle, że to jedna mafia, jakuza, czy coś tam ..hehe

  2. #1092

    Domyślnie

    E tam. Ktoś sobie wymyślił specyfikację w Canonie by inni nie odchodzili z systemu tysiącami i tyle. Niektórzy pewnie nie wytrzymają i się przesiądą w czarne skórzane obłażące gumą progi. Bo tak naprawdę wad D800 jakoś za cholerę nie widzę. I nie - szybkość jest moim zdaniem wystarczająca w zastosowaniach, którym jest dedykowany.
    A przepraszam. Jest jedna wada i to wspominana już przeze mnie. Brak małych RAWów, sRAWów, DNG czy cokolwiek by to było. Dla momentów bardziej reporterskich. Chociaż, jeżeli okaże się że JPEGi generuje na poziomie, to może da się po prostu robić nim zdjęcia.

    A tak swoją drogą to tak mi przyszło do głowy, że nareszcie jest korpus w Nikonie dla mas, którym da się koncertowo spieprzyć masę kadrów! Bo jak uzasadnić błędną kompozycję? Albo brak ostrości i detalu?
    I jeszcze jedna refleksja... Chyba będzie należało ostrożniej podchodzić do prośby "wrzuć pełnowymiarowe zdjęcie", czy "wrzuć RAWa".
    A jak ktoś przez przypadek wstawi taki pliczek do wątku zdjęciowego - oj to dopiero będą baty.
    No i można będzie policzyć wszystkie dzięcioły w górskim krajobrazie!
    Aż strach myśleć co w makro będzie się działo. Toż to mikroskop prawie! Te pierwsze zdjęcia krwinek z utoczonej świeżo posoki...
    No i te gołe pupy w oknach bloku naprzeciwko fotografowanego jedynym słusznym obiektywem 35mm f/1.8 ...
    Raj na ziemi.

    PS. Hmm może jednak się skuszę...

  3. #1093

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez prz3mo Zobacz posta
    hahaha... czyli może się sprawdzić to co pisałem kilka dni temu.
    Nikon olał dotychczasowych użytkowników D700 to Canon pokaże "tanie" reporterskie FX
    Przecież to ewidentne, że prezesi C i N piją razem
    A niech się biją. Kwiecień będzie ciekawy
    | N


  4. #1094
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 771

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez arturherda Zobacz posta
    ..Jacku wydruk A2 jest wydrukiem przy którym ilość detalu pomiędzy matrycą 12 a 21 jest porażająca.
    Na którym jest go więcej ? - spytam prowokacyjnie. Mówisz o canonowskch 5Dmk1 i mk2 ? No a cropy z mk1 mającego 12 Mpx wyglądają na ostrzejsze, czyż nie? Choc o ile pamiętam ty masz jakieś dziwne body, inne niż wszyscy canonierzy, bo podobno nie.
    No i na A2 różnica o jakiej mówisz nie jest porażająca. Dla klienta jak mu nie powiesz co ma analizować to jest ... żadna. Ty z bardzo bliska tak, coś zauważysz.
    Cytat Zamieszczone przez arturherda Zobacz posta
    Poniżej porównanie D800 36Mpx i moje 5D2 na otwartej przesłonie!:

    D800:
    No i znowu. Czy crop pokazuje ilość detalu na powiększeniu? Od kiedy? Zdecyduj się, bo najwięcej detalu będa miały wg takiej teorii body z najsłabszym AA. Choćby miały głupie 3 Mpx to tez będą miały wg ciebie najwięcej detalu?
    Moja moderatorska uwaga - linkuj zdjęcia o max boku 1000 piks, bo sie forum rozłazi. Prezentuj mniejsze wycinki.

    Jak napisał fatman - pokaż 2 te same ujęcia. Nie masz D800, więc nie porównujmy. Ja kiedyś zrobię porównanie i wezmę chyba też jakiegoś canona.
    PS - na jakiejś stronie, chyba LL pokazywano cropy z MF i telefonu komórkowego. Detalu wg ciebie było tyle samo, bo cropy wyglądały tak samo z hasela i z telefonu (dobre światło itd). Wszystko udowodnisz pokazując wyłącznie cropy, pomijając resztę. W dodatku jest kwestia wyostrzenia zdjęcia itd itd.
    Cytat Zamieszczone przez arturherda Zobacz posta
    Wy naprawdę uczciwie widzicie tam tak ogromny detal na tych szkłach? Może niech wyrazi opnię ktoś pracujący na D3x na co dzień.
    Detal jest na ponad 7.000 pikselach, a ty się upierasz przy analizie powiększenia 1:1. To jest bez sensu, to nie pokazuje detalu. Co mi po ostrym pikselu, jak po długości boku klatki mam 2.000 pikseli. Lepiej mieć mydło (przesadzam) na 7.000 pikselach. Detalu jest więcej na tym ostatnim. Choć analiza na monitorze może kogoś wprowadzać w błąd. Choć dziwne, że w akurat trzeba to tobie mówić, bo ponoć robisz te duże formaty.
    Cytat Zamieszczone przez arturherda Zobacz posta
    Pytanie czy Nikon jest w stanie zaoferować szkło, które obsłuży tę matrycę, bo z dostępnych na oficjalnej stronie Nikona sampli http://imaging.nikon.com/lineup/dslr/d800/sample01.htm (piszę o niskim ISO) nie widać by którykolwiek z zoomów temu zadaniu podołał, jeśli podepną jakiegoś Zaissa to pogadamy i zdanie mogę zmienić, w chwili obecnej tam nie widać 36Mpx.
    Analizujesz znowu cropy. Czyli tak naprawdę analizujesz moc filtra AA w połączeniu ze szkłem. D3x ma słaby filtr (tak jak 5dmk1) i pliki wyglądają fajnie w 100% powiększeniu.
    Nie martw się o szkła, skoro na 24 Mpx nikkory dają żyletę. Nawet zoomy 14-24, 24-70 czy 70-200 po przymknięciu. A stałki spokojnie pociągną. Nawet tanie 50/1.8

    Cytat Zamieszczone przez arturherda Zobacz posta
    Tak mylisz się, zdjęcie z D70 na 100% będzie sprawiało wrażenie ostrzejszego, ale to tylko wrażenie. Detal nie równa się ostrości. Szczegółowość możemy porównać właśnie na 100%, ...
    na 100% to masz 72 dpi. A drukujesz na 300 dpi. Zrób sobie wielkość 25% i wtedy szukaj nieostrości. Co ty monitory analizujesz?

    Cytat Zamieszczone przez arturherda Zobacz posta
    Właśnie gdybyś miał drugi wydruk z D800, 5D2, 1DsIII, D3x czy A900 zobaczyłbyś wówczas różnicę, przy tym formacie bardzo wyraźnie.
    Na razie nie ma D800, ale jak będzie to poszukamy różnic, zrobię porównanie. Na A2 porównywać nie ma co. Szukać wyłapywalnych różnic to można zacząć na B1 a skończyć na B0 - tak sądzę.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 11-02-2012 o 01:03
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  5. #1095

    Domyślnie

    Jacek dokładnie napisał to o czym pisałem wcześniej - cropy 100% będą wyglądać podobnie, czy to z D800 czy D70, pewnie można ocenić siłę filtra AA
    Kryhu
    Z6II | Z50 | D700 | N28/1.4e | S50/1.4 | N85/1.4g | Z24-70/2.8s | N200/2vr | Z16-55 |

  6. #1096

    Domyślnie

    Nie. Sądzę, że ciagle działa magia ilości megapikseli. Działa to na ludzi niewyobrażalnie.
    A mnie jakoś nigdy mpxy nie ciągnęły. Wręcz każdy pixel powyżej jakichś... 8miu/DX, to wg mnie wada...

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    moderatorska uwaga - linkuj zdjęcia o max boku 1000 piks, bo sie forum rozłazi. Prezentuj mniejsze wycinki.
    Można chyba zrobić auto-resize, żeby się nie rozłaziło. Albo wstawić blokadę na wstawianie większych. Przynajmniej w phpBB jest to dość proste.


    Właśnie złapałem z kontakt z bieżączką - przebrnąłem przez cały wątek
    I to tylko jako widz - bo mnie to co najwyżej D300s potencjalnie interesuje, ewentualnie używane D400 na chwilę po premierze D500
    F70, F100, S5Pro, S 10-20, N24 2.8D, N35 1.8G, N50 1.8D, N85 1.8D, N180 2.8D.
    Metz 40MZ3i, Metz 54MZ4i, Sony A5000 i A6600.
    ex -
    F3HP, F80s, D610, N18-200, A6300

  7. #1097

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mOSAd Zobacz posta
    ...A tak swoją drogą to tak mi przyszło do głowy, że nareszcie jest korpus w Nikonie dla mas, którym da się koncertowo spieprzyć masę kadrów! Bo jak uzasadnić błędną kompozycję? Albo brak ostrości i detalu?
    ...
    No i można będzie policzyć wszystkie dzięcioły w górskim krajobrazie!
    Aż strach myśleć co w makro będzie się działo. Toż to mikroskop prawie! Te pierwsze zdjęcia krwinek z utoczonej świeżo posoki...
    No i te gołe pupy w oknach bloku naprzeciwko fotografowanego jedynym słusznym obiektywem 35mm f/1.8 ...
    Raj na ziemi...
    Ja Cie bardzo proszę
    Jeśli jeszcze nie pracujesz w dziale reklamy firmy Nikon to jest skandal i gigantyczne niedopatrzenie z ich strony !

    Pozdrawiam
    Voigtländer Bessa R3M, Nokton 40/1.4 MC, Ultron 75/1.9 MC

  8. #1098

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez burton Zobacz posta
    Ja Cie bardzo proszę
    Jeśli jeszcze nie pracujesz w dziale reklamy firmy Nikon to jest skandal i gigantyczne niedopatrzenie z ich strony !
    Nie dogadaliśmy się w kwestiach finansowych. Ja chciałem co miesiąc D700, oni proponowali D70.

  9. #1099

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez robin102 Zobacz posta
    całkiem możliwe, że Nikon wprowadzi do sprzedaży następce D700 czyli aparat raczej bardziej reporterski niż studyjno-modowy, a my zaczniemy nowy wątek
    Przez ostatnie 4 lata wyhodowali sobie całkiem liczny target na tego typu semiprofi reporterskie korpusy. Na taki sprzet jest zapotrzebowanie bo czemu mam dźwigac na swym chudym szkielecie dwa bydlacze graty w postaci D4 ?
    Będzie dobrze, będzie następca siedemsetki D700S. Za dużo kasy jest do wzięcia aby odpuścić jej wzięcie. Ja to wiem
    odpowiedz sobie na czym wiecej mozna zarobic na D4 za 20000 czy D700 za ok 8500? (przy podobnych kosztach produkcji), z ekonomicznego punktu D700 wyjdzie z produkcji, jak ktos potrzebuje FX to ma profi D4 na ktorym nikon "przycina" 2x tyle co na D700, wiec jak chcesz zarabiac na zdjeciach to predzej czy pozniej kupisz puszke profi albo zmienisz prace, zakladajac ze czesc posiadaczy D700 przejdzie na D4 to i tak firma wyjdzie na swoje (policz jeszcze koszty opracowania nastepcy D700?). D4 i D800 wystarcza na rynku profi, amator kupi D300. To jest jasny podział ktory sprzyja maksymalizacji zyskow w nikonie.
    F80, D200, N24-70, sb 900

  10. #1100

    Domyślnie

    życie nie znosi próżni, wyjdzie tani reporterski FF, jak nie w Nikonie, to w innej stajni

Strona 110 z 314 PierwszyPierwszy ... 1060100108109110111112120160210 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •