Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Cross polarized image for texturing

    Cześć,

    Chciałbym prosić Was o pomoc w złożeniu sprzętu potrzebnego do tzw 'Cross Polarization Photography'.

    Dokładniejsze info tutaj:
    http://www.naturescapes.net/042004/wh0404.htm
    http://onsetvfxtips.blogspot.com/200...-and-skin.html

    W skrócie chodzi o zrobienie zdjęcia textury, która nie zawiera informacji o odbiciach światła. Innymi słowy, efektem końcowym jest płaski kolor obiektu fotografowanego.

    przykład takiego zdjęcia:

    Jako że nie siedzę głęboko w temacie foto i nie wiem co/gdzie kupić, co wybrać żeby fortuny nie wydać oraz w jaki sposób zrobić cały 'rig' w domowych warunkach, zwracam się z prośbą o pomoc do Was

    to co już mam:

    Aparat Canon 40d,
    Lampy błyskowe Nikon sb-900 oraz sb-26,
    Filtr polaryzacyjny na obiektyw (nie pamiętam jaki dokładnie),
    Kabel synchro do podłączenia lampy nikona do canona przez złącze PC,

    to czego nie mam:
    Filtrów polaryzacyjnych na dwie lampy (kwadratowy/prostokątny jak tutaj?: http://www.edmundoptics.com/products...productID=1912),
    pomysłu jak i na czym to zamontować,

    Byłbym wdzięczny za pomoc w złożeniu takiego 'systemu' biorąc pod uwagę PL warunki/sklepy.

    dzięki i pozdrawiam,
    Piotr

  2. #2

  3. #3

    Domyślnie

    ach!, folia polaryzacyjna, tak to się nazywa.

    zostaje sprawa 'rig-'a.

    dzięki

  4. #4
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 182

    Domyślnie

    Jaki rig? Musisz tak umocować lampy, aby móc swobodnie nimi obracać ( uchwyt kulowy wydaje się bardzo dobrym rozwiązaniem). Chodzi o to by dobrać właściwą płaszczyznę polaryzacji światła; same filtry można obrócić o 180 stopni, a jeśli wytniesz je w kwardacie, to co 90 stopni.

  5. #5

    Domyślnie

    Sorki, używam słownictwa trochę z innej branży. Przez słówko 'rig' mam na myśli całą konstrukcje do której przyczepiony jest aparat oraz dwie lampy.

    Z tego co mówisz potrzebuje dwóch takich rzeczy http://www.cyfrowe.pl/aparaty/manfro...-ml143bkt.html , może uda się dostać jakiś tańszy zamiennik ?

    Pytanie jak teraz połączyć dwa takie przeguby do statywu na którym jest równocześnie aparat,

    statyw który posiadam to Statyw Velbon Sherpa 803R ( http://www.cyfrowe.pl/aparaty/velbon...pokrowiec.html ).

    dzięki,
    Piotr

  6. #6
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 182

    Domyślnie

    Na początek kupiłbym kawałek folii polaryzacyjnej i rolkę taśmy klejącej. Po kilku próbach będziesz wiedział czego potrzebujesz.

  7. #7

    Domyślnie

    Art Erie, tak zrobię, wybacz ciekawość, po prostu chciałem wiedzieć na zapas jak takie coś złożyć.

    Niebawem postaram się wrzucić pierwsze efekty zabawy.

    pozdrawiam,
    Piotr

  8. #8

  9. #9
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 037

    Domyślnie

    O co chodzi z tymi zdjęciami?

  10. #10

    Domyślnie

    pokazują różnicę między tymi wykonanymi techniką wskazaną w tytule i normalnym błyskiem ?
    w dobie narzekania na podpisy sprzętowe, w poczuciu winy usunięty ...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •