Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 34
  1. #1

    Domyślnie Pierwszy ślub i wesele

    Witajcie,
    Moi znajomi poprosili mnie ostatnio o robienie dodatkowo zdjęć na ich ślubie i weselu. Osobno zapłacili fotografowi, także moim zadaniem było coś tam pocykać. Postanowiłem, że muszę jak najmniej wchodzić w paradę temu człowiekowi, co to zarabia na życie cykaniem zdjęć i starałem się być za każdym razem poza jego kadrem. No nie ważne, zrobiłem około 500 zdjęć, z czego wybrałem 150. Wszystkich nie pokaże, ale chciałbym się dowiedzieć waszego zdania na ich temat. Liczę na wszą konstruktywną krytykę. Sam bowiem mam bardzo krytyczną ocenę dotyczącą moich umiejętności i wiem, że jakbym robił zdjęcia za kaskę to pewnie głupio by mi było wziąć za nie pieniądze.
    Używałem swojego D70s, także ISO500 to było maks, przy 800 już jest porządna śnieżyca. Lampę miałem sb600 a szkiełka to stałka 50 1,8. tokina 11-16 2,8 i kitowy obiektyw 18-70 3,5-4,5.

    Jeśli umieściłem wątek w złym dziale to przepraszam i proszę modów o przeniesienie w odpowiednie miejsce.
    Pozdrawiam
    Mariusz

    Edit: Zapomniałem dodać (choć jest w temacie wątku), to był mój pierwszy ślub i wesele, na którym miałem okazję porobić zdjęcia (bo fotografią to ciężko nazwać)
    Ostatnio edytowane przez mazielony ; 04-02-2012 o 20:19

  2. #2
    Iwek_22
    Gość

    Domyślnie

    Szału nie ma, 1-ka widać, że lampą waliłeś na wprost.
    19-ka i 20-ka fajna.
    Młodzi będą zadowoleni

  3. #3

    Domyślnie

    Faktycznie może nie jest to maestria i grzmocenie lampą przed siebie rzuca się w oczy, ale widziałem folia wielu profesjonalnych (jak to sami określali) 'photography', którzy nic ponad to nie wyskakiwali więc głowa do góry 8,9,12 i 19 na pewno będą pozytywnie odebrane.

  4. #4

    Domyślnie

    Właściwie to nie mogę sobie przypomnieć jak było z tą lampą, ale jestem raczej przekonany, że nie waliłem prosto, być może byłem za blisko a zwiększałem siłę błysku lampy o 2 EV, może stąd taki efekt. To kitowe szkło na tak ciemny kościół w ogóle się nie nadaje. ISO podnieść nie mogłem, czasu zmniejszyć też nie bardzo. Zresztą przez większość czasu, nie ukrywam, że eksperymentowałem jak by tu było dobrze, żeby było dobrze. Liczę też na to, że z waszych komentarzy coś się nauczę. W sensie, co trzeba zrobić lepiej, żeby było lepiej.
    Pozdrawiam

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Iwek_22 Zobacz posta
    19-ka i 20-ka fajna.
    co w tych zdjęciach jest fajnego?

  6. #6

    Domyślnie

    Te zdjęcia powinno się pokazywać jako przykład na to, jak ważny jest dodatkowy fotograf.
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ADAS Zobacz posta
    Te zdjęcia powinno się pokazywać jako przykład na to, jak ważny jest dodatkowy fotograf.
    Rozwiniesz myśl?

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Husky_ Zobacz posta
    Rozwiniesz myśl?
    Robię śluby. Nawet jak ktoś twierdzi, że nie przeszkadza to i tak przeszkadza. Po kadrach widzę że na bank przeszkadzał szczególnie na sali.
    Ja sobie oczywiście radzę, lecz zawsze dziwię się że ludzie tak nie ufają wybranym fotografom. Chcą mieć więcej, więcej. Tylko po co? Pytam po co?
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ADAS Zobacz posta
    Robię śluby. Nawet jak ktoś twierdzi, że nie przeszkadza to i tak przeszkadza. Po kadrach widzę że na bank przeszkadzał szczególnie na sali.
    Ja sobie oczywiście radzę, lecz zawsze dziwię się że ludzie tak nie ufają wybranym fotografom. Chcą mieć więcej, więcej. Tylko po co? Pytam po co?
    Po to, że komuś się chce zrobić zdjęcia dla znajomych. Ale to bardzo trudne do pomyślenia jest jak widać.
    red light, dark room...

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Amadeusz Zobacz posta
    Po to, że komuś się chce zrobić zdjęcia dla znajomych. Ale to bardzo trudne do pomyślenia jest jak widać.
    To po co ładować kasę w wynajętego??
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •