Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11
  1. #1

    Domyślnie Opowieści z blokowisk

    Witajcie Proszę o szczere opinie (nie tylko krytyke):



    Edit: Moda proszę o przeniesienie, dodałem przez przypadek do złego działu.
    Ostatnio edytowane przez Soserious ; 04-02-2012 o 16:25
    Not all jokes are funny ; ) || Był D5000, D300... Teraz D7100 + N18-105VR + Sigma 18-35 1.8 + NSB-800 + Nissin Di866 Mk II

  2. #2

    Domyślnie

    Zaledwie jeden "bohater" więc do opowieści bardzo daleko.
    Słabo.
    "Nie istnieje takie zdjęcie, którego nie można było zrobić lepiej" - ja
    Mój niekomercyjny link

  3. #3
    żeglarz
    Gość

    Domyślnie

    A może Ty na nam opowiesz słowami pisanymi co chciałeś szerokiej publiczności przekazać tą pracą.

  4. #4

    Domyślnie

    Kiepska opowieść , poszukuj dalej
    D610. F801s. N28-70/2,8. N50/1,4D. N55/1,8micro. N85/1,4. N70-200/2,8VR. Sb800. LP mini trekker

  5. #5

    Domyślnie

    Jakby konsekwentnie i z premedytacją zacząć realizować ten pomysł, tzn. fotografować ludzi na balkonach, starając się utrzymać fotografie w jednej konwencji (kadr, kolorystyka… może temat -- np. balkonowi palacze?). Myślę, że taki cykl dokumentalny (składający się co najmniej z kilkudziesięciu klatek) miałby szansę powodzenia.
    Jedno zdjęcie to za mało… Rządzi nim raczej przypadek. W konsekwencji sekret i siła.

    PS Wątek przeniosłem.
    Najzieleńszy z zielonych
    Niezbyt poważny, czasem odważny, nie-co-dziennik sporadyczny.

  6. #6

    Domyślnie

    Ciekawe ujęcie i kompozycja z geometrycznymi liniami wielkich płyt. Klatka mi się podoba. Do opowieści to rzeczywiście jeszcze za mało, ale zdjęcie się według mnie broni. Dobry punkt widzenia, staranne wypoziomowanie, widać, że nie jest to przypadkowy pstryk z nudów, ale celowa praca. Dodane do większego cyklu będzie miało w nim niezłe miejsce.

  7. #7
    żeglarz
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mOSAd Zobacz posta
    Ciekawe ujęcie i kompozycja z geometrycznymi liniami wielkich płyt. Klatka mi się podoba. Do opowieści to rzeczywiście jeszcze za mało, ale zdjęcie się według mnie broni. Dobry punkt widzenia, staranne wypoziomowanie, widać, że nie jest to przypadkowy pstryk z nudów, ale celowa praca. Dodane do większego cyklu będzie miało w nim niezłe miejsce.
    Nikt tu złego słowa nie napisał o stronie technicznej tej fotografii, ludzie tylko nie wiedzą co autor chiał nam przekazać. Cóż mi po poprawnej technicznie fotce która nic mi nie mówi i jeszcze " kańciapy " nie bardzo da się nią udekorować.
    Bardzo cenię sobie wypowiedzi Szanownego Kolegi ale niekiedy Kolega tak komentuje prace, że ni pies ni wydra.
    Świder dał jakiś pomysł ( może nawet sam z niego skorzystam ).
    Samo zdjęcie mz nie broni się bo jest o niczym, nie raz warto jest napisać, że król jest nagi.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez żeglarz Zobacz posta
    Nikt tu złego słowa nie napisał o stronie technicznej tej fotografii, ludzie tylko nie wiedzą co autor chiał nam przekazać. Cóż mi po poprawnej technicznie fotce która nic mi nie mówi i jeszcze " kańciapy " nie bardzo da się nią udekorować.
    Bardzo cenię sobie wypowiedzi Szanownego Kolegi ale niekiedy Kolega tak komentuje prace, że ni pies ni wydra.
    Świder dał jakiś pomysł ( może nawet sam z niego skorzystam ).
    Samo zdjęcie mz nie broni się bo jest o niczym, nie raz warto jest napisać, że król jest nagi.
    No widzi szanowny Kolega, a mnie coś w tym zdjęciu jakoś zastanowiło. Choćby te wielkie smutne betonowe płyty skontrastowane z prozaicznym dymkiem. Bo zdjęcie można było zrobić na wprost, ze skosu, taką ogniskową, inną. Można było inaczej obrobić, ze słabszym kontrastem i rozłożeniem akcentów. Tu zostało wykonane tak, że mi to coś mówi o intencjach autora. Ale rozumiem, że nie zawsze można się we wszystkim zgadzać. Inaczej wszyscy lubiliby pomidorową i nienawidzili bananów. Kochali Mozarta, a gardzili Metallicą.
    PS. Ja także nie odniosłem się do technicznej strony zdjęcia w pierwszym komentarzu. Kompozycja, układ linii, geometryczność lub jej brak, to nie jest czysta technika, a sposób postrzegania i komunikacji. Nie pisałem o tym, że zdjęcie jest ostre, poprawnie naświetlone, ma ładne kolory i półtony. To by był opis stricte techniczny.

  9. #9
    żeglarz
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mOSAd Zobacz posta
    No widzi szanowny Kolega, a mnie coś w tym zdjęciu jakoś zastanowiło. Choćby te wielkie smutne betonowe płyty skontrastowane z prozaicznym dymkiem. Bo zdjęcie można było zrobić na wprost, ze skosu, taką ogniskową, inną. Można było inaczej obrobić, ze słabszym kontrastem i rozłożeniem akcentów. Tu zostało wykonane tak, że mi to coś mówi o intencjach autora. Ale rozumiem, że nie zawsze można się we wszystkim zgadzać. Inaczej wszyscy lubiliby pomidorową i nienawidzili bananów. Kochali Mozarta, a gardzili Metallicą.
    PS. Ja także nie odniosłem się do technicznej strony zdjęcia w pierwszym komentarzu. Kompozycja, układ linii, geometryczność lub jej brak, to nie jest czysta technika, a sposób postrzegania i komunikacji. Nie pisałem o tym, że zdjęcie jest ostre, poprawnie naświetlone, ma ładne kolory i półtony. To by był opis stricte techniczny.
    Myślałem o kompozycji napisałem o technice-nieścisłość po mojej stronie, pozostałe bez zmian. Co do intencji to w sztuce chyba jest tak, że po owocach ich poznacie, intencje mają mniejsze znaczenie. A tak poza tym zgadzam się z Kolegą całkowice

  10. #10

    Domyślnie

    Osobiście w zdjęciu nie podoba mi sie tylko tytuł Bardzo lubie takie geometryczne kompozycje. Obróbka moim zdaniem również udana. Konwersja do B&W ładnie podkreśliła fakture betonowej płyty. Chętnie obejrzałbym inne zdjecia. PS. Tak sobie mysle ze fajnie wyglądałoby to zdjecia, gdyby na dolnym balkonie również stała jakaś osoba - nadałoby to charakter błiższy "opowieści". Pozdr

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •