Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 13 z 13
  1. #11

    Domyślnie

    My tu gadu gadu a w tej sytuacji trza wypróbować kabel z inną lampą (najlepiej jakąś Nikona), lub Nissina na oryginalnym SC28/29/17. Wówczas można jakieś wnioski wyciągnąć: czy lampa, czy kabel, czy może kombinacja kabel-lampa.
    Kiedy wszystkie znane metody zawiodą przeczytaj instrukcję obsługi...
    "I właściwie kto wódki nie pije ten jest wywrotowcem, tak
    Świadomie uszczuplającym dochody państwa - bezideowcem"

  2. #12

    Domyślnie

    Ok, minęło trochę czasu od mojego ostatniego posta, jednak zaryzykowałem i kupiłem kilka dni temu oryginalny kabel Nissina SC-01 i... wszystko działa Czyli jednak kwestia kompatybilnego kabla.

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez adolfik9501 Zobacz posta
    My tu gadu gadu a w tej sytuacji trza wypróbować kabel z inną lampą (najlepiej jakąś Nikona), lub Nissina na oryginalnym SC28/29/17. Wówczas można jakieś wnioski wyciągnąć: czy lampa, czy kabel, czy może kombinacja kabel-lampa.
    Gdzieś w sieci doczytałem się, że na oryginalnych kablach Nikona Nissin NIE będzie działać! Nie wiem, czy to jest prawda, ale jak napisałem w poście powyżej, zadziałało bez problemu na kablu Nissina.

    Swoją drogą, aczkolwiek to na pewno nie problem kabla, czasami przy robieniu zdjęć makro z lampą (po to mi był ten kabel) automatyka przepala zdjęcia o 1...2 EV (!). Ale nie zawsze. Muszę poeksperymentować bardziej.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •