Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie D300 - tryb seryjny zwalnia na RAWie

    Witam,
    szukam porady dlaczego w moim d300 ilość klatek/s w trybie CH jest znacząco mniejsza gdy zapisuje na RAW niż na JPG czy TIFF ? Porównywałem z innym d300, w którym ten problem wogóle nie wystęuje, a szkła i karty CF były te same.
    Będę wdzięczny za pomoc.
    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    A wymieniałeś karty między body? I tam raw był 14 bit czy 12? I jak u Ciebie?
    D, F, Xmm/xx, Już sam się gubię w tym wszystkim.

  3. #3
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 773

    Domyślnie

    Zaznajomić się z instrukcją body.
    RAW w 14 bitach i ... tajemnica wyjaśniona.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  4. #4

    Domyślnie

    NEF-y są z natury cięższe od jpg-ów i szybciej zapychają bufor aparatu. W zależności od ustawień body (ustawione samo nef, lub nef +jpg, czy nef jest 12 czy 14 bit, ustawienia kompresji - stratna czy bezstratna, odszumianie i coś tam jeszcze) szybciej lub wolniej zapychasz jego bufor a i transmisja na kartę trwa dłużej bądź krócej w zależności od wspomnianych wcześniej ustawień. Stąd biorą się różnice w fps.
    d7000 + N17-55/2.8 + N70-300VR + N35/2 + SB900 + frotka

  5. #5
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 773

    Domyślnie

    Anion - D80 i D300 się różnią. Nie przenoś swoich doświadczeń z jednego body na drugie. Generalnie to się można z twoim uwagami zgodzić, tylko ..... i tak nic nie zrobisz jak będzie NEF 14 bitowy. Ustawiaj sobie kompresje, odszumianie itd jak chcesz, nie zrobisz zdjeć w serii z dużą prędkością.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  6. #6

    Domyślnie

    Panowie czy my rozmawiamy o buforze czy to ilości klatek na sek.? Bo chyba mylicie pojęcia, po przestawieniu na 14bitowe NEFy ilość możliwych do zapisania zdjęć w buforze się nie zmienia (przy moich ustawieniach jest to 12 klatek) bez względu czy NEF jest 12 czy 14 bitowy. Natomiast prędkość spada z 7 do 2.5 klatki/s.
    N. D810, D5100, N. 18-70 f3.5-4.5G, 24-70 f2.8, 50 f1.8G, 105 Micro
    SB-800, SB-900. Sy. 500mm f6.3,

  7. #7
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 773

    Domyślnie

    No i o tym ja mówię.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •