Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 26
  1. #1

    Domyślnie Jaki zestaw 2 obiektywów w plener (slajdy)?

    Panowie,

    proszę o poradę w sprawie doboru zestawu 2 (maksymalnie) obiektów, które służyłby mi do fotografowania na slajdach przy okazji wszelkiego rodzaju krótszych i dłuższych wycieczek (90 % krajobraz 10 % architektura).
    Wiadomo, chciałbym żeby obrazek był dobry, a przy tym żeby było wygodnie i w miarę tanio.
    Mam 801s. i 70-210 4.-5.6. Myślałem o uzupełnieniu 28-70 3.5-4.5 lub 28-85. Tyle, że brakuje trochę szerokości (przydałoby się chociaż 24 mm) i długości (300 mm). Pewnie i stabilizacja też by się przypadała, ale nie jest to konieczne. Może jakiś tani i dobry MF?

  2. #2

    Domyślnie

    Ależ tu są również damy...

    A w temacie.. miałem taki zoom Sigmy - 20-40/2.8 - całkiem sensownie się sprawował. Jego wadą było to ze był dość duży.. Jest też jego odpowiednik Nikkor 20-35/2.8 - ale obawiam się ze moze być drogi.
    Völkchlor

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pastwisko Zobacz posta
    Ależ tu są również damy...
    Racja.

    Właśnie tanio bym chciał, nie lubię targać drogiego sprzętu.

  4. #4

    Domyślnie

    moze nikkor 24-50? Podobno dobry, niewieki zoom.

  5. #5

    Domyślnie

    A nie prościej po prostu nabyć zwykłego AF 24/2.8? Zakres krótkiego tele masz w zoomie, te dwa szkła powinny starczyć.

    posiadam plecaczek a w nim kliszaczek, tudzież teczkę a w niej cyfróweczkę | moje 500px

  6. #6

    Domyślnie

    Stabilizacji (VR) w F801 nie bedzie.
    Völkchlor

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mi1980 Zobacz posta
    Panowie,

    proszę o poradę w sprawie doboru zestawu 2 (maksymalnie) obiektów, które służyłby mi do fotografowania na slajdach przy okazji wszelkiego rodzaju krótszych i dłuższych wycieczek (90 % krajobraz 10 % architektura).
    Wiadomo, chciałbym żeby obrazek był dobry, a przy tym żeby było wygodnie i w miarę tanio.
    Mam 801s. i 70-210 4.-5.6. Myślałem o uzupełnieniu 28-70 3.5-4.5 lub 28-85. Tyle, że brakuje trochę szerokości (przydałoby się chociaż 24 mm) i długości (300 mm). Pewnie i stabilizacja też by się przypadała, ale nie jest to konieczne. Może jakiś tani i dobry MF?
    24 F/2.8 + 85 F/1.8 to tak ode mnie
    Fuji: X100, X-Pro1, X-T2

  8. #8

    Domyślnie

    Jak tanio I przyzwoicie to polece swoja Sigme 24-70HF f/3.5-5.6. Jest szeroko, ostrosc dobra(ale gorsza niz w stalce).
    Dobrze pracuje pod swiatlo, moze z raz czy dwa zlapalem flary pod slonce. Lekka I kompaktowa, plastikowa w budowie ale nic nie trzeszczy w reku. Ma metalowy bagnet. I ciekawostka, ma naprawde bardzo szybki AF. Z moim F801 chodzi dobrze I pewnie, a jak ja podpiolem do D90, to normalnie szatan. Mysle ze to min dlatego, ze kat obrotu pierscienia to tylko jakies 30 stopni!. Co ma tez swoje minusy, bo ostrzenie reczne jest bardzo uciazliwe.
    Ogolnie, to moj podstawowy obiektyw do krajobrazow na slajdach. Za swoja dalem 300 zeta, jeszcze z roczna gwarancja.
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  9. #9

    Domyślnie

    Pasowałby mi chyba odpowiednik 16-85 z DX, ale to stare 24-120 jest podobno bardzo słabe. Zastanawiam się też nad takim Tamronem 28-300. Byłoby to wygodne. Pytanie tylko, czy będzie ostro po domknięciu do 11 powiedzmy. Nie widziałem zdjęć z takich obiektywów na filmie. W każdym razem dzięki za sugestie.

  10. #10

    Domyślnie

    Nikkor 20/2.8 (moze byc MF 20/3.5) oraz np 60/2.8 micro ( moze byc MF 55/3.5 - nic ostrzejszego w systemie N nie znajdziesz).

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •