Close

Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 62
  1. #21

    Domyślnie

    a zbyt mała do czego? kroki bracketingu sam sobie ustawiasz, nie kumam o co chodzi?

  2. #22

    Domyślnie

    Do ilu Ev możesz te kroki sobie ustawić i ile klatek zrobisz na tym ''automacie''?
    Ostatnio edytowane przez ska ; 27-01-2012 o 14:12
    D600 / Tamron 17-35 2.8-4 DI OSD / N70-300 VR IF ED / N35 1.8 ED
    Olympus E500 / Sigma EX 30 1.4 / Zuiko 14-42 /

  3. #23

    Domyślnie

    Mysle, że jak na twoje potrzeby d60 bedzie bardzo przyzwoity. Żona używa, wój używa i bardzo sobie chwalą. Oboje skupieni bardziej na zdjęciach niż sprzecie , oboje z zacięciem artystycznym. Braku cls, srobokreta, etc. raczej nie odczujesz (przy swoich potrzebach) ale docenisz duży wyswietlacz i system czyszczenia matrycy.
    D700, BC1 i cała masa różności
    FB

  4. #24

    Domyślnie

    I do tego bardzo skuteczny- po ponad dwóch latach nie miałem śladu zabrudzeń. Nadmienić musze że szkła zmineniałem rzadko , ale i tak z brudem zero problemów.
    D5100//// 18-105VR

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ska Zobacz posta
    Do ilu Ev możesz te kroki sobie ustawić i ile klatek zrobisz na tym ''automacie''?
    3 kroki do 2EV

    tzn cykam trzy razy, odrzucam dwie skrajne fotki i robię HDRa z siedmiu
    a ty cykasz siedem razy - cóż, jak kto woli.

    Do autora wątku;

    na Twoim miejscu wybrałbym z D50 (6Mpix) i D60 (10Mpix), obiektyw 18-55mm wersja II lub VR, najlepiej kupowane w zestawie, bo będzie nieco taniej,
    i za resztę statyw, dobrze gdyby Ci ze 200zł nań zostało.

    Pozdro

  6. #26

    Domyślnie

    ja bym ci proponował poszukać używanego sony R1 - masz w nim wszystko co potrzebujesz i bardzo dobry obiektyw w porównaniu do innych kitów, ewentualnie troszeczkę dołożyć na Olympusa e-pl1, ale niestety w tym przypadku dostaniesz dużo słabsze szkło, można też szukać używanego D50 dostaniesz go z 18-50, jednak cena będzie porównywalna właśnie do w/w aparatów, na pewno w tym zestawie R1 wypada najlepiej pod względem optyki
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bogdi64 Zobacz posta
    ja bym ci proponował poszukać używanego sony R1 - masz w nim wszystko co potrzebujesz i bardzo dobry obiektyw w porównaniu do innych kitów, ewentualnie troszeczkę dołożyć na Olympusa e-pl1, ale niestety w tym przypadku dostaniesz dużo słabsze szkło, można też szukać używanego D50 dostaniesz go z 18-50, jednak cena będzie porównywalna właśnie do w/w aparatów, na pewno w tym zestawie R1 wypada najlepiej pod względem optyki
    Jest troszkę racji w tym co piszesz,faktycznie obrazek z R1 jest piękny i ostry. Wadą tego aparatu jest dosyć wolny autofokus - wolny w porównaniu do lustra, bo jak na kompakt to chyba jeden z najszybszych. Szumy powyżej ISO400 też nie są rewelacyjne, są większe niż w D50, a nawet w D60. Idealne foty przy dobrym świetle. Miałem dwa razy R1, gdyby nie ten autofokus (zaznaczam, szybkość, bo celność jest bez zarzutu) byłaby to rewelacja. Bateria... wakacje, ponad 800 fot z wyjazdu i nawet o połowę nie spadła. Wielkim plusem jest dół - 24 mm.
    Wszystko zależy, co kto lubi. Tylko ceny są teraz jakby z kosmosu, ponad rok temu kupiłem z przebiegiem ok. 3000 fot za 900 zł, teraz widziałem ceny po 1500, optymiści...
    Taki sobie ze mnie pstrykacz niedzielny...

  8. #28

    Domyślnie

    Ja tez bym polecał Olka E-PL1 , zmieścisz się spokojnie do 900 zł , i bedzie pewnie z gwarancją jeszcze . Jakość obiektywu 14-42 oceniam bardzo wysoko. Aparat mały, lekki jakość zdjęć rewelacyjna. A jeśli ma być koniecznie lustrzanka nikon , to bym szukał D60 z 18-55 VR.

  9. #29

    Domyślnie

    Jak miałbym wybór pomiędzy olkiem a D60 to zdecydowanie brałbym D60. To co generuje olek na iso 1600 to mnie nie rzuca o ziemie. A ceny są podobne ze wskazaniem na niższą cene D60 ok 50 zł . R1 fajny sprzęt ale mocno już leciwy i zajechany i osobiście bałbym się o ewentualną awarie.
    D5100//// 18-105VR

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez blackside Zobacz posta
    Jak miałbym wybór pomiędzy olkiem a D60 to zdecydowanie brałbym D60. To co generuje olek na iso 1600 to mnie nie rzuca o ziemie. A ceny są podobne ze wskazaniem na niższą cene D60 ok 50 zł . R1 fajny sprzęt ale mocno już leciwy i zajechany i osobiście bałbym się o ewentualną awarie.
    jeśli chodzi o awaryjność R1 to tu można być spokojnym, aktualnie ponad 200 tyś fotek i działa bez zarzutu, choć gumy ... -po tym najłatwiej poznać przebieg (opanda nie odczytuje), co do 1600 iso w olku ładniej wychodzi bezpośrednio z jpeg niż nikon d200 więc też ni ma się co bać wysokiego iso, w pewnych sytuacjach można się pokusić nawet o 3200, ale niskie czułości to nikon d200 po prostu wygrywa)
    co do AF R1 jest na przyzwoitym poziomie bezlusterkowców i nie jest to aparat reporterski (a który jest w porównaniu do lustrzanek) największą jego "bolączką" dla mnie jest wolny zapis raw, co do iso to do 800 akceptowalne, największa jego zaleta to właśnie obiektyw (oj chciał bym mieć taki kit w innych bezlusterkowacach, ale to tylko jak widać marzenie)
    D 50jest bardzo dobrą alternatywą, tylko często się zapomina, że to właśnie obiektyw "robi" zdjęcia
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •