Close

Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 62
  1. #11

    Domyślnie

    Na Alledrogo masz w tej chwili D70-tki z przebiegami poniżej 10k. W każdej chwili możesz sprawdzić przebieg w Opandzie, niech Ci tylko klient wyśle ostatnie zdjęcie.
    D60 nie miałem, ale jeśli nie jest zajechany też możesz spokojnie wziąć, to jeszcze były aparaty które robiły zdjęcia i się rzadko psuły.
    D50/70 jest wielkością mniej więcej tak jak D90, D40/60 tak jak obecny 3000/3100, zobacz co Ci bardziej pasuje.
    A jak nie robisz zdjęć w bardzo ciężkich warunkach kup sobie Nikona P7000, albo Canona G11 i też dasz radę.
    Taki sobie ze mnie pstrykacz niedzielny...

  2. #12

    Domyślnie

    o bosze... kompakt- nawet g11 nie da tego co każda z wymienionych lustrzanek
    D5100//// 18-105VR

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez blackside Zobacz posta
    o bosze... kompakt- nawet g11 nie da tego co każda z wymienionych lustrzanek
    Zgadzam się, ale w niektórych zastosowaniach też wystarczy, można go schować do kieszeni np...
    Miałem Samciunga EX1, robił foty, nawet tutaj na Forum o nim troszkę pisałem. Nie wiem czy nie przygarnę ponownie przed wakacjami.. Wszystko kwestia potrzeb, nic więcej. Ja też uważam, że sto razy lepsze foty są praktycznie z każdego lustra niż z kompaktu, nie mniej jeżeli pstryka się tylko do internetu czasami i kompakt wystarczy.
    Taki sobie ze mnie pstrykacz niedzielny...

  4. #14

    Domyślnie

    A to tak- zgadzam się -sam miałem Canona A610 i osobiście uważam że pomimo braku bajerów mało jaki kompakt ma dziś lepszy obrazek. Foty z niego były zacne , ostre , wyraźne, piekne kolory, sprawny wb , AF działał szybko i w 100% idealnie celował. Aż żal było mi go opychać ...
    D5100//// 18-105VR

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez blackside Zobacz posta
    A to tak- zgadzam się -sam miałem Canona A610 i osobiście uważam że pomimo braku bajerów mało jaki kompakt ma dziś lepszy obrazek. Foty z niego były zacne , ostre , wyraźne, piekne kolory, sprawny wb , AF działał szybko i w 100% idealnie celował. Aż żal było mi go opychać ...
    Sporo ludków robi odbitki 10x15, a wtedy ciężko jest powiedzieć czym było robione. Nie mniej ja też wolałem kupić starutkie D50 niż kompakt. Na iso1600 mam mniejsze szumy niż w EX1 na 400, w dodatku lekko odszumiam i mam czytelną fotkę, a tam odszumianie zjada szczegóły. Patrząc na fotkę w całości nie jest źle, ale coś wykadrować... masakra. A do D50 brakuje mi do szczęścia 35 1,8...
    Taki sobie ze mnie pstrykacz niedzielny...

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Polska Zobacz posta
    dzięki za podpowiedzi. Chyba zdecyduję się na D60 zważając na to, że chyba będzie najłatwiejsza do "przyswojenia" dla takiego amatora jak ja.
    Jak już zakupisz to się pochwal, nawet gdybyś zakupił Soniaka albo Smienę
    Taki sobie ze mnie pstrykacz niedzielny...

  7. #17

    Domyślnie

    D40 nie ma auto-bracketingu co przy tworzeniu HDRów jest uciążliwe,D60 nie wiem
    D50 ma bracketing ekspozycji (bez lampy lub z lampą), i bracketing whitebalance'u co daje nawet ciekawe efekty;



  8. #18

    Domyślnie

    igg - ale klimacik trafiłeś... czym robione?
    Taki sobie ze mnie pstrykacz niedzielny...

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stachumuszel Zobacz posta
    To zależy co Ci jest potrzebne, jakie masz szkła etc.
    D40 i D60 nie mają śrubokręta, więc szkła tylko z AFS, nie mają też CLS. D50 ma śrubokręt, nie ma CLS, ale robi najładniejsze JPG z tych korpusów. D70 ma CLS, śrubokręt, ale raczej stworzony jest do RAW. JPG są takie sobie.
    D40, D50 i D70 to ta sama matryca 6MPix. D60 to matryca 10 MPix, taka jak w D80/D3000.
    Jeśli jesteś początkującym amatorem to IMHO D50 będzie najlepszym wyborem.
    Pozdr.
    Facet chce tylko HDR'pstrykać a ty mu z jakąś wiertarką i cls wyskakujesz a skończy się na kupnie puchy i kitowego szkła. D70s/70 to dobre apartaty ale troche kapryśne jeśli chodzi o automatyke. Szukaj D40 z kitem a to powinno zaspokoić twoje potrzeby. A auto brecking na nic się nie zda bo zbyt mała rozpiętość w EV będzie zarejestrowana.


    HDR z 30D 7 klatek od niedoświetlenia do prześwietlenia
    Ostatnio edytowane przez ska ; 27-01-2012 o 11:25
    D600 / Tamron 17-35 2.8-4 DI OSD / N70-300 VR IF ED / N35 1.8 ED
    Olympus E500 / Sigma EX 30 1.4 / Zuiko 14-42 /

  10. #20

    Domyślnie

    A w jakim programiku ten HDR był zrobiony? (;

    4\/3!!
    -= nihil verum nisi mors =-

    :: distortos - C++11 RTOS :: distortec.com :: freddiechopin.info ::

Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •