Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 30
  1. #1
    Givera
    Gość

    Domyślnie Kupno d70S - warto???

    Witam Wszystkich!

    Przepraszam za laickie pytanie, ale gdzieś je musze zadać, a wydaje mi się, że właśnie tu mogę dostać najlepszą odpowiedź .
    Chodzi o kupno Nikona d70s. Do tej pory używalam Fuji s5500 i z braku forsy nie zamierzałam go wymieniać. Ale dostałam propozycje kupna używanego Nikona d70s z obiektywem Nikkor AF 28-80MM F3.3-5.6G za 1.600,00. Myślicie, że to jest oferta warta rozważenia, czy lepiej dołożyć i kupić nowy sprzęt. Zaznaczam, że obecny właściciel jest "sprawdzony" i na pewno nie wcisnałby mi uszkodonego sprzętu.

    Dzięki za wszelkie odpowiedzi

    pzdr

  2. #2

    Domyślnie

    Ja osobiście z tym obiektywem bym nie brał. Lepiej samo body i dokupić np: 18-70.

  3. #3

    Domyślnie

    Bierz i rob foty. Jak bedziesz mial pozniej kase do dokupisz albo wymienisz to szklo na cos innego. Na razie powinno Ci wystarczyc.

  4. #4

    Domyślnie

    Wszystko zależy od tego ile ten aparat ma wiosen, przestrzelonych klatek i w jakim jest stanie ogólnym. A co do szkła to jest to podstawowe szkło ale zapewniam, że da się nim zrobić dobre zdjęcie. Na początek ujdzie. Będzie brakowało szerokiego kąta, ale da się z tym żyć. Tylko musisz pamiętac, że lustro to skarbonka bez dna.
    D90|T17-50 2.8|N18-105|S10-20|D610|N24-50 3.3-4.5|T28-75 2.8|N50 1.8|N35 1.8|S70-200 2.8|S70-300APO|SB900|2xSB600|

  5. #5
    Givera
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez BOSS Zobacz posta
    Ja osobiście z tym obiektywem bym nie brał. Lepiej samo body i dokupić np: 18-70.
    A co jest nie tak z tym obiektywem?

  6. #6

    Domyślnie

    JEst to kitowe szkło od F65 i pewnie innych analogów. Nie jest demonem ostrości i ma zakres 28-80 czyli 42-120 w cyfrze. Nie ma szerokiego kąta z cyfrą. Ale naprawdę da się nim pstryknąć dobre foty.
    D90|T17-50 2.8|N18-105|S10-20|D610|N24-50 3.3-4.5|T28-75 2.8|N50 1.8|N35 1.8|S70-200 2.8|S70-300APO|SB900|2xSB600|

  7. #7
    Givera
    Gość

    Domyślnie

    Aparat ma jakieś 1,5 - 2 lata.

    Czyli co? Warto brać za to 1.600 zł i korzystać z dobrodziejstw lustrzanki (zamiast zwykłej cyfrowki) a jak będę miała przypływ gotówki to kupic jakiś lepszy obiektyw. Dobrze kalkuluje?

  8. #8

    Domyślnie

    a ja uważam że cena jest za wysoka - za 1600zł można jeszcze kupić NOWE D70s, a oferowany obiektyw ma wartość 100-150zł, po 200-250 chodzą wersje D
    myślę że lepiej dołożyć trochę, kupić nowy korpus z gwarancją i zapolować na używany 18-55
    "Kiedy wszystkie sposoby zawiodą, należy przeczytać instrukcję obsługi" - Murphy

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Givera Zobacz posta
    Aparat ma jakieś 1,5 - 2 lata.

    Czyli co? Warto brać za to 1.600 zł i korzystać z dobrodziejstw lustrzanki (zamiast zwykłej cyfrowki) a jak będę miała przypływ gotówki to kupic jakiś lepszy obiektyw. Dobrze kalkuluje?
    Jeżeli ma około 2 lata to przebieg może miec spory. Może lepeij rzeczywiście kupić nówkę za około 1700 i takie szkło uzywane za 150. Zawsze to nówka z gwarancją.
    D90|T17-50 2.8|N18-105|S10-20|D610|N24-50 3.3-4.5|T28-75 2.8|N50 1.8|N35 1.8|S70-200 2.8|S70-300APO|SB900|2xSB600|

  10. #10

    Domyślnie

    Też uważam, że powinnaś się albo jeszcze troche potargować albo po prostu kupić nowe body za 1600-1650 o ile wiem, an początku marca ma się w Polsce pkazać kolejna partia D70s (pościąganych pewnie z innych rynków) i być może wejdzie jeszcze taniej niż ostatnio. Obiektyw, o którym wspominasz faktycznie nie przedstawia większej wartości więc jeśli liczysz się z kasą warto na początek kupić choćby zwykłego kita 18-55 lub w ostateczności nawet sigmę 18-50, taką nawet za 200zł wyrwiesz a przynamniej kąt szerszy będzie. Zastrzegam, że to nie są rewelacyjne szkła, ale optycznie z pewnością nie gorsze od wspomnianego 28-80 a kąt zdecydowanie pod cyfrę. Używane 2-letnie body ma już pewnie z 5tys. strzałów migawki ..o to rzecz mechaniczna, zatem im mniej tym lepiej. Takie body warte jest +/- 1200zł.
    d800|d600|n28g|s50|n14-24|n24-70|t70-200|sb910|sb900|reporter dual rs

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •