Close

Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Jakie budżetowe AMD?

    Powoli zastanawiam się nad wymianą mojego Athlona 5000+
    Chciałbym zrobić to "po kosztach" bo nie mam potrzeby mieć najnowszego sprzętu.
    Myślałem o Phenomie X2 560 jest to koszt ok 400 zł czyli do zaakceptowania.
    Czy odczuję dużą różnicę?
    Generalnie nie byłoby źle z moim prockiem, bo nawet LR działa znośnie, ale piszę programy w Matlabie, a tam operacje na większych macierzach liczą się dosyć długo. Przy niektórych programach na wyniki muszę czekać np 5 min lub więcej, a to bywa uciążliwe. MoBo to Gigabyte GA-MA78G-DS3H, więc AM3 obsłuży, ale czy będę musiał zmieniać też pamięci? Mam DDR2.
    Ostatnio edytowane przez ekonet ; 19-01-2012 o 16:35

  2. #2

    Domyślnie

    Jesli nie zmieniasz plyty glowniej to pamieci nie musisz zmieniac
    "...nie ma ludzi normalnych, sa tylko nieprzebadani..."

  3. #3

    Domyślnie

    Ekonet, dzięki za ograniczenie blamażu
    Dokładnie nie zmieniam płyty. W takim razie cieszy mnie, że pamięci będą działać.
    Pojawiła się jeszcze opcja używanego Athlona X4 965
    jednak w wykazie zgodności procesorów z płytą nie ma tego procesora wymienionego.
    Czy ktoś się spotkał z takim zestawem kiedyś?

  4. #4

    Domyślnie

    Według informacji ze strony producenta Twoja płyta GA-MA78G-DS3H odsłuży procesor Phenom II X4 965 (AM3) ale z biosem w wersji FDF.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez devill_bull Zobacz posta
    Według informacji ze strony producenta Twoja płyta GA-MA78G-DS3H odsłuży procesor Phenom II X4 965 (AM3) ale z biosem w wersji FDF.
    No właśnie, nie koniecznie. Tzn są 2 wersje tych płyt. v1 i v2.
    Bios o którym wspominasz dotyczy akurat płyty v2 której nie mam. Ale szukałem trochę informacji na ten temat i widziałem, że ludzie pracują na takich zestawach z płytą v1. Zaryzykuję.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •