Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 20

Wątek: Portret

  1. #11

    Domyślnie

    Wszystko zależy do jakich zastosowań portretowych potrzebujesz szkła i czy musisz mieć F1.4.
    Za tą samą kasę kupisz zoom ok. 28-70 F2.8 używkę tokiny, tamrona, sigmy, który w ekwiwalencie do cyfry 42-105 pokryje Ci w zupełności ogniskowe portretowe (no, poza 135). Dodatkowo będzie do bardzo uniwersalny obiektyw (w porównaniu np. do stałki 50/1.4).
    Jeśli nie dowierzasz jakości tych szkieł, to zawsze jeszcze pozostaje (...tu peany nt. tego szkła...) Nikkor 35-70/2.8. Krótszy z przodu, przez co mniej uniwersalny, szczególnie w cyfrze, za to o niepodwarzalnej jakości optycznej.
    Przysłona 2.8 w zupełności wystarcza IMHO do portretów jeśli chodzi o GO, a czasem ma nawet za małą GO.

    Pozostaje jeszcze kwestia bokeh'u. Ale o to pytaj Czornyja, bo to jego konik i podstawowy parametr, jaki go w szkle interesuje.
    Dużo sprzętu, mało czasu

  2. #12
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2005
    Miasto
    Piotrków Trybunalski
    Posty
    231

    Domyślnie

    http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=168551457 co sadzicie o tym obiektywie mysle ze p[osiada te cechy o ktorych piszecie

  3. #13

    Domyślnie

    Marny pomysl do portretu ... ot takie b. drogi spacerzoom, gorszy od AF-S 24-85/3.5-4.5

  4. #14
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2005
    Miasto
    Piotrków Trybunalski
    Posty
    231

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gALL Zobacz posta
    Marny pomysl do portretu ... ot takie b. drogi spacerzoom, gorszy od AF-S 24-85/3.5-4.5
    Ok naczytalem sie rowniez innych watkow w moki temacie udzie maja podzielone zdania na temat 50 1.8 czy 1.4 jedni wola zoomy drudzy stalke mozna sie pogubic sam wiesz o co chodzi ale znalazlem cos w necie czy ty sie z tym zgadzasz?http://www.fotal.pl/artykul/Obiektyw..._doc13116.html w zwiazku z tym co tu pisza najlepiej kupic rozsadnie cenowo 85 1,8 D lub moze
    SIGMA 105 mm 2.8 Ex DG Mackro?
    Ostatnio edytowane przez bialy260 ; 27-02-2007 o 23:12

  5. #15

    Domyślnie

    Ogolnie zgadzam sie z tym co tam zostalo napisane, poza jednym
    "Nikkor AF DC 105 mm F2,0 D, wysokiej klasy, obiektyw portretowy (nadający się także do makrofotografii) oferujący poza klasycznym rozmyciem także regulację bokehu przed i za fotografowanym obiektem."

    Komus mylily sie szkla:
    1. Nikkor AF-D 105/2.8 mikro
    z
    2. Nikkor AF-D 105/2.0 DC

    A na temat szkiel do portretu to juz nie raz tu pisalem, tak samo jak o uzywaniu makro do portretu.
    IMFO albo rybka albo akwarium.

  6. #16
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2005
    Miasto
    Piotrków Trybunalski
    Posty
    231

    Domyślnie

    Wiec co my mozna wybrac z tych obiektywow ktore na tej stronce wystukali raczej nie wiele jest NIKONA ale moze NIKKOR 85 mmf1.8 D albo SIGME 105mm f2.8 EX DG MACKRO co o tym sadzisz? Interesuja mnie portrety w plenerze jak i w domu oczywiscie nie tylko rodzinka na zdjeciu chcialbym sie rowniez pobawic w portrety typowo pozowane
    Ostatnio edytowane przez bialy260 ; 28-02-2007 o 06:57

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bialy260 Zobacz posta
    (...) chcialbym sie rowniez pobawic (...)
    nie myślałeś o czymś na m42? do zdjęć pozowanych AF oraz pomiaru TTL nie potrzebujesz, problem z ostrościa na nieskończoność też odpada. Z reportażem jest już gorzej, ale jak się bawić to na całego
    Ostatnio edytowane przez teh_14m3 ; 28-02-2007 o 16:26

  8. #18

    Domyślnie

    Jak ma brac M42 to niech wezmie do portretu Nikona E 100/2.8 za 250 zl i Sigme AF 105/2.8 do makro.

  9. #19

    Domyślnie

    mam wspomniana sigme i uzywam czasem (bo jeszcze nie za czesto mam czas )do portretu. na szerokich dziurach ladny bokeh, wiec ok...i cholernie ostro wiec bez zmiekczania modelki moga sie obrazic
    tyle, ze do przecietnego polskiego mieszkania, to jest na portret za dlugie (ja musze na sesje wbijac sie do ciotki, co to ma duuuzy pokoj )

  10. #20

    Domyślnie

    przeczytałem temat i też od razu pomyślałem o nikkorze 85 1.8D... a za cene 50/1.4 mozna kupic uzywane 50/1.8 i 85/1.8 bo rzeczywiscie w zaleznosci od oczekiwanych efektów f1.4 to płyyytkoo i dla solidniejszej obudowy i tego kawałka zapasu czy warto dopłacać drugie tyle? Oczywiście że tak ale jeśli mamy już inne obiektywy pokrywające zakres. jutro odbieram z poczty taira 135/2.8, który słynie ze swojego bokehu i adapter do niego z T-mount na F-mount (w miejsce gwintu m42), odpada cała dyskusja nad nieskończonością i jakością soczewek w adapterach. Nim będę się wprawiał w portrety ;] Wkrótce zdam relację... pokój pokojem, wolę teren ;] ładniejszy bokeh z dalekiego tła no ale to oczywiście można znów w dyskusje wpaść co lepsze ale to pozostaje kwestią konwencji zdjęcia. Osobiście najbardziej lubię portrety na słońcu późnym popołudniem lub pod wieczór (dlatego koniecznie f2.8 ) a jak ktoś ma pare extra złotych i pare extra metrow kwadratowcyh na aranzacje studia to czemu nie ;] Blenda jeszcze by sie przydala ehhhhh...

    andrzej500, zgadzam sie z Twoja opinia i radami.
    Ostatnio edytowane przez Kacper_84 ; 01-03-2007 o 09:47
    D80, FM2n + konfitury w spiżarce ;]
    "- Po co wasze swary głupie,
    - Wnet i tak zginiemy w zupie!"
    J. Brzechwa

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •