Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    loues
    Gość

    Domyślnie pomoc w ustawieniu D5100

    Witam,
    niedawno zakupiłam owego nikona, ale prawdę mówiąc jeszcze nie potrafię go ustawić nawet czytając instrukcję (przygodę ze studium zaczęłam niedawno). Byłabym wdzięczna jakby posiadacze pomogli w ustawieniu parametrów (w miarę możliwości) chcąc sfotografować kota o ostrości na całym ciele ustawia mi na głowie, łapach itp. fotografując drzewa w lesie bądź tory pierwsze dwa drzewa są ostre reszta beznadziejnie rozmyta. tak samo tory a linie u góry całkowicie rozmyte. da sie to wyregulować czy to już kwestia wyczucia obiektywu?
    z góry dziękuję za pomoć.

  2. #2
    shaolin1
    Gość

    Domyślnie

    Hej
    A jaki masz obiektyw do kompletu?

    Ogólnie musisz wiedzieć jak działa głębia ostrości o co na nią wpływa. Trochę dużo tego żeby tu pisać. No ale z podanych objawów wynika że masz zbyt otwarty obiektyw o dlatego głębia ostrości jest mała - stąd tylko dwa drzewa są ostre.

    Żeby kot wyszedł ostry po całości to ja bym ustawił większa głębię ostrości i wtedy wybrał odpowiedni punkt AF.

    No ale wiele zależny od użytego szkła. Stałoognoskowe czy kitowy obiektyw jakiś posiadasz?
    Ostatnio edytowane przez shaolin1 ; 16-01-2012 o 23:07

  3. #3

    Domyślnie

    Wszystko się da. Jaki masz obiektyw? To dość istotne.
    To o czym piszesz to głębia ostrości, mają na nią wpływ: otwór przysłony (im mniejszy tym większa głębia) i odległość na jaką ustawiona jest ostrość oraz odległość aparatu od przedmiotu (im dalej tym większa głębia (zakres ostrości))

    Poczytaj choćby TO
    N. D810, D5100, N. 18-70 f3.5-4.5G, 24-70 f2.8, 50 f1.8G, 105 Micro
    SB-800, SB-900. Sy. 500mm f6.3,

  4. #4
    loues
    Gość

    Domyślnie

    obiektyw 18-105
    czyli wystarczy się przysłoną pobawić?

  5. #5

    Domyślnie

    Z grubsza tak, i odejść dalej od obiektu który fotografujesz ale i tak poczytaj o głębi.
    N. D810, D5100, N. 18-70 f3.5-4.5G, 24-70 f2.8, 50 f1.8G, 105 Micro
    SB-800, SB-900. Sy. 500mm f6.3,

  6. #6

    Domyślnie

    Przeczytaj z dwa razy instrukcję, a potem jakiś poradnik czy encyklopedię np. KLIK
    FX MIKKA GOTUJE ZDJECIA !
    skinny nigga pretty flacko, niggas rippin that choppers

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •