Cześć wszystkim,
mam pytanie odnośnie D5100 i trybu manual. Kiedy ustawiam sobie wielkość przysłony i szybkość migawki to po zrobionym zdjęciu aparat sam zmienia mi te ustawienia. Np. wybieram 1.8 i 1/1000 a po zrobieniu zdjęcia ustawienia są już np. 2.2 i 1/500. Ten przykład jest oczywiście czysto zmyślony, tylko po to aby nakreślić o co mi chodzi.
Myślałem że skoro wybieram tryb manual to nie ważne czy robię zdjęcie 'poprawnie' czy nie - to ja się będę uczył na błędach a nie aparat będzie mi podpowiadał (od tego są przecież inne tryby).
Powiem szczerze że nie zauważyłem aby aparat mi tak robił wcześniej, mam go około pół roku. Raczej na 90% tego nie robił ale może coś w ustawieniach niechcący przestawiłem.
Jeśli to coś pomoże to używam dwóch obiektywów, 18-55 i 50 1.8 AF-S.
Z góry dziękuję za pomoc.
Szukaj



Odpowiedz z cytatem

Skontaktuj się z nami