Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15
  1. #1

    Domyślnie D5100 - problem z manualem

    Cześć wszystkim,

    mam pytanie odnośnie D5100 i trybu manual. Kiedy ustawiam sobie wielkość przysłony i szybkość migawki to po zrobionym zdjęciu aparat sam zmienia mi te ustawienia. Np. wybieram 1.8 i 1/1000 a po zrobieniu zdjęcia ustawienia są już np. 2.2 i 1/500. Ten przykład jest oczywiście czysto zmyślony, tylko po to aby nakreślić o co mi chodzi.
    Myślałem że skoro wybieram tryb manual to nie ważne czy robię zdjęcie 'poprawnie' czy nie - to ja się będę uczył na błędach a nie aparat będzie mi podpowiadał (od tego są przecież inne tryby).
    Powiem szczerze że nie zauważyłem aby aparat mi tak robił wcześniej, mam go około pół roku. Raczej na 90% tego nie robił ale może coś w ustawieniach niechcący przestawiłem.

    Jeśli to coś pomoże to używam dwóch obiektywów, 18-55 i 50 1.8 AF-S.

    Z góry dziękuję za pomoc .

  2. #2

    Domyślnie

    dla spokojności tryb manual czyli M?

  3. #3

    Domyślnie

    M jak manual

  4. #4

    Domyślnie

    A zdjęcie było z błyskiem czy bez błysku?
    fotohobbysta

  5. #5

    Domyślnie

    Na pewno przy zdjęciach bez błysku ale wydaje mi się że przy zdjęciach bez lampy również. Wkurza to strasznie bo kiedy mam pomysł na zdjęcie i już prawie mam te ustawienia które chce to po zdjęciu aparat ustawia inne...

  6. #6

    Domyślnie

    jeśli ustawisz czas krótszy niż 1/250 (np. 1/1000), a następnie włączysz flesza, to automatycznie aparat zmieni ci czas na 1/250s nawet w trybie M - może to o to chodzi?
    fotohobbysta

  7. #7
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 182

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Marco7 Zobacz posta
    Cześć wszystkim,

    mam pytanie odnośnie D5100 i trybu manual. Kiedy ustawiam sobie wielkość przysłony i szybkość migawki to po zrobionym zdjęciu aparat sam zmienia mi te ustawienia. Np. wybieram 1.8 i 1/1000 a po zrobieniu zdjęcia ustawienia są już np. 2.2 i 1/500. [...]
    Normalnie jak Windows
    Wklej zdjęcie z exifem i podaj parametry jakie ustawiłeś.

  8. #8

    Domyślnie

    A może masz włączony autobreacketing*??

    *nigdy nie wiem jak to się pisze

  9. #9

    Domyślnie

    W obiektywie 50mm 1.8 masz oczywiście przesłonę ustawioną na 22 i zablokowaną przełącznikiem?

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez puciek Zobacz posta
    W obiektywie 50mm 1.8 masz oczywiście przesłonę ustawioną na 22 i zablokowaną przełącznikiem?
    napisał af-s

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •