Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    pebees
    Gość

    Domyślnie Zamienniki Cokin - minimum jakości

    Jakie zamienniki samych filtrów Cokin warto kupować, a jakich kategorycznie nie? Czy minimum jakościowym jest Hitech? Czy te tanie płytki, po 5 czy 6 dych na allegro (tego typu: http://www.allegro.pl/item168442248_...nd4_121m_.html ) są w ogóle coś warte?

  2. #2

    Domyślnie

    Ja używałem PPL i było spoko. Niektórzy na nie psioczyli, ale zwykle nawet nie mając ich w ręku. Z mojego doświadczenia żywica optyczna, z której PPL jest wykonywany była wytrzymalsza niż oryginalny cokin. Nie mówię oczywiście o wynalazkach typu polar czy gel itp. Ale połówki, gwiazdki, softy itp - spokojowo

  3. #3

    Domyślnie

    Mam taki jak ten z allegro,popstrykałem z nim trochę fotek i mogę powiedzieć,że nie jest szczególnie tragiczny ale daleko mu do doskonalości.Raczej neutralny barwowo nie jest bo daje lekki zafarb na chmurach,gradacja coś odpowiedniego do 0,3 cokina. Na początek za tą cenę do zabawy nadaje się ale... właśnie do mnie idzie (pocztą) szara połówka ND 0,9 Hitech bo na pewno jakościowo lepsza,będę miał możliwość porównać
    Samsung NX300,NX20, 18-55 OIS i 30mm f:2 50-200 OIS III

  4. #4

    Domyślnie

    Witam. Moim skromnym zdaniem do 60 zł wybrałbym PPL-a. Zamawiając Hitecha sprawiłem sobie PPL-a Gradual Thunder (45 zł) i nawet nieźle się spisuje. Pozwolę sobie zaprezentować próbkę możliwości tego filtra w połączeniu z połówką szarą Hitecha w wykonaniu M.Szabelskiego: http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=8346&page=3
    Ponadto nawiąże do ostatniego Twojego wątku- PPL-a nie trzeba szlifować by mógł się zmieścić w holder (bynajmniej oryginalny) .

  5. #5

    Domyślnie

    Potwierdzam, PPL idealnie pasuje do oryginalnego uchwytu P. Ja czasem używałem jeszcze cholernie drogich Cromatek'ów - są w plastiowych ramkach, ale po wyjęciu z nich też idealnie wchodzą w P

  6. #6

    Domyślnie

    T_P_ - mam prośbę, nie zmieniaj koloru czcionki - nie wszyscy używają tła koloru czarnego i wówczas nie widać nic z tego co piszesz.

    takie poglądowe foto wykonane z użyciem szarej połówki o którą pyta pebees:

    Ostatnio edytowane przez Valdek_Tychy ; 25-02-2007 o 14:14
    Samsung NX300,NX20, 18-55 OIS i 30mm f:2 50-200 OIS III

  7. #7
    pebees
    Gość

    Domyślnie

    Valdek_Tychy dzięki za poglądową fotkę. Interesują mnie różne tańsze filterki, niekoniecznie szara połówka No chyba jednak nie ma co się kusić na jakieś tanizny, co najmniej Hitech albo Cokin być musi. Ech..

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pebees Zobacz posta
    No chyba jednak nie ma co się kusić na jakieś tanizny, co najmniej Hitech albo Cokin być musi. Ech..
    No niestety jakość kosztuje więcej
    Samsung NX300,NX20, 18-55 OIS i 30mm f:2 50-200 OIS III

  9. #9

    Domyślnie

    Parę tygodni temu było o tym samym. Nie będę się powtarzał. Moją opinię znajdziecie TUTAJ.

    W ramach bonusa dorzucę opinię David'a Noton'a, który pisuje felietony dla magazynu "Practical Photography".
    "[...]Uzyskanie naprawdę neutralnej transmisji jest najtrudniejszą sprawą. Zacząłem używać filtrów Lee dawno temu, gdyż miałem dość makabrycznych odcieni na moim niebie[...]"

    Pytaniem jest czy te 50 zł podnosi znacząco jakość. Kiedyś wykonam test, mam nadzieję, że dane mi będzie zostać posiadaczem plastikowej szybki Lee, by uzyskać całościowy obraz sytuacji.
    NIKON Coolpix S510

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •