Close

Strona 1 z 11 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 108

Wątek: wtf ? pentax 67

  1. #1

    Domyślnie wtf ? pentax 67

    Ostrze sobie pazury na pentaxa 67 II od jakiegos czasu i obserwuje ruchy na ebayu i alledrogo i zastanawiam sie co jest grane. Rok temu, a moze mniej mozna bylo kupic body w dobrym (czesto w super) stanie za 550-600 eur, a w tej chwili ponizej 1k eur nie ma praktycznie szans !
    Czy to swiat zwariowal czy moze ta szalona moda na sredni format (ok, na kwadrat - tylko ze to nie kwadrat) tak winduje ceny ???
    Czy moze pentaxa dotknela klatwa hassela, czyli ze wszysto co ma hass* w nazwie kosztuje na starcie +300% nie wazne czy ma sto lat czy tylko 70 ???

  2. #2

    Domyślnie

    Nie mam pojęcia ale sam jestem załamany bo mój staruszek 6x7 jest coraz słabszy - kupno 6x7 II było moim marzeniem, teraz ....

  3. #3

    Domyślnie

    czeba polować na allegro, bywa raz na ruski rok ale ten system praktycznie nie ma wzięcia u nas.

  4. #4

    Domyślnie

    moze na jakichś Bavarische Analogische Othodoxen jakiś Thomas von Dlack zachwalał wszem i wobec zalety tego systemu i wszyscy polecieli go kupować.

    Co do klątwy to bez przesady, Pentaxowi to raczej nie grozi, może jakimś pojedynczym szkłom, ale raczej nie całemu systemowi. Pewnie jakaś chwilowy lub dłuższy skok cenowy. CO i rusz takie są. Ludzie kupują, sprzedawcy widza popyt, ceny rosną. Potem ci co sie napalili zeby miec odkrywaja ze to nie to i nagle pojawiaja sie wszystkie te sprzety w nizszych cenach byle je sprzedać.. Pamietam swego czasu byl na Allegro wysyp tanich Super Angulonów 90/8 - nawet i po tysiac, a ja pamietam wczesniej baaaardzo okazyjnie za 1300 kupilem. Et cetera.

    Albo moze stał się kolekcjonerskim hitem - tak jak swego czasu Noctilux 50/1.0 gdy ogłoszono koniec jego produkcji i cena skoczyła od razu trzykrotnie.
    Ostatnio edytowane przez pastwisko ; 12-01-2012 o 14:00
    Völkchlor

  5. #5

    Domyślnie

    Jakiś czas temu widziałem w sklepie u siebie we wsi, za Ł250 za samo body. Były bodajże 3 szkła, po kolejne Ł250 za sztuke. Pisałem nawet o tym w AO. Sprawdzę w weekend czy jeszcze jest i która to wersja.

    EDIT: przepraszam, pomieszałem. To był 645 a nie 67.
    Pursue happiness with diligence

  6. #6

  7. #7

    Domyślnie

    tym bardziej nie rozumiem tego skoku cen tego systemu, moze to jakas smieszna faza a la LOMO - w ciagu kilku tygodni ceny smen na znanym serwisie poszly w gore o 150% a holga i Diana to obecnie chyba najlepiej sprzedajace sie pstrykalki na klisze.

  8. #8

    Domyślnie

    no "niestety" fotografia to chwytliwe i medialne hobby.
    Völkchlor

  9. #9

    Domyślnie

    No coz szkoda, pozostaje czekac az ceny wroca do rzeczywistosci bo obrazki robi calkiem fajne ten sprzet


  10. #10

    Domyślnie

    67 jest fajny jako szkicownik do 4x5" bo ma te same proporcje kadru.
    Völkchlor

Strona 1 z 11 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •