Close

Strona 5 z 348 PierwszyPierwszy ... 345671555105 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 3471

Wątek: Nikon D4

  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bogdi64 Zobacz posta
    ja zauważyłem (każdy widzi coś dla siebie) możliwość wykonywanie "bezgłośnych" zdjęć - więc ktoś mnie usłyszał i jako pierwszy wprowadził tą funkcję, oby i w tańszych modelach zaczęli stosować to rozwiązanie
    Było już we wcześniejszym modelu i nie do końca to "bezgłośna" migawka. Może teraz ?
    Voigtländer Bessa R3 M, Nokton 40/1.4 MC, Ultron 75/1.9 MC

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez burton Zobacz posta
    Było już we wcześniejszym modelu i nie do końca to "bezgłośna" migawka. Może teraz ?
    o cichym LV to wiem, że było wcześniej, tu się chwalą dodatkowym wyciszeniem i obiecują praktycznie bezszmerowe ? -poczekamy zobaczymy, choć traktuję to jako ciekawostkę i możliwość wykorzystania (później) w tańszych modelach, bo dla mnie cena ? - D4 raczej będzie nieosiągalna
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    natomiast kto będzie królem wysokich ISO ? 1DX ma natywne 51.200, nikon D4 - 12.800. 2 EV różnicy. Hm
    Jacek,. 1dmk4 miała taki iso max 12800 i hi3 - tak samo jak d3s. I co? i to że był w całym zakresie na poziomie 1.7EV słabszy niż d3s. Ja bym poczekał na porównanie RAWów bo może się okazać że mimo tak mało optymistycznejk speyfikacji wygrywa z 1dX, choć wydaje mi się że iso będą porównywalne.
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  4. #44

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Hamarama Zobacz posta
    Gdyby on jeszcze był taki sam z wyglądu jak d700 z gripem to może żona by nie zauważyła wymiany.
    Skąd ja to znam....
    Wszyscy kłamią.
    ot, pstrykam: Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

  5. #45

    Domyślnie

    Fajnie że jest - jedno co mnie osobiście się nie podoba to tylko 1 slot CF bo tych XQD pewnie u nas jeszcze trochę nie będzie (chociaż też nie wiadomo kiedy D4 będzie w sklepach). Trudno się dziwić, że chcą wprowadzić nowy szybszy standard no ale jednak wygoda korzystania z 2 TAKICH SAMYCH kart jest niezaprzeczalna - przynajmniej dla mnie

    Wygląda zachęcająco - tylko, że pewnie cena będzie trochę w kosmosie no ale...
    Dawniej system N - obecnie L(M) + F

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mariusz888 Zobacz posta
    Fajnie że jest - jedno co mnie osobiście się nie podoba to tylko 1 slot CF bo tych XQD pewnie u nas jeszcze trochę nie będzie (chociaż też nie wiadomo kiedy D4 będzie w sklepach). Trudno się dziwić, że chcą wprowadzić nowy szybszy standard no ale jednak wygoda korzystania z 2 TAKICH SAMYCH kart jest niezaprzeczalna - przynajmniej dla mnie
    niby tak ale w takim razie żeby wprowadzić nowy standard musieliby dać 3 sloty: 2x cf i xqd, albo dać 2x xqd
    Nikon d700+Mb-d10/D800 + MB-d12|Zenitar 16 2.8|N16-35 4 vr|Sigma 70-200 F2.8 II EX DG MACRO HSM|2xSB-800|YN 560|Samyang 85 1.4 AE UMC|Naneu Urban Gear u120

  7. #47

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez petelski Zobacz posta
    Skąd ja to znam....
    a moja i tak roznicy nie widzi ona rozroznia tylko czy jest znaczek Nikon czy nie

  8. #48

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mOSAd Zobacz posta
    Nowy format karty to bardzo dobry znak. Z początku może zabrzmi to dziwnie, ale jeżeli te karty wyprą za parę lat karty CF, wówczas Nikon D4 będzie nie tylkko prekursorem, ale wciąż będzie na czasie pod kątem kopatybilności z coraz większą ilością czytników w laptopach, czy urządzeniach mobilnych.
    To właśnie bardzo zły znak. Ten format nie jest jeszcze powszechnym standardem i jesli kilka firm się skrzyknie to powstanie nowy standard a ten zostanie zapomniany. Historia techniki zna takie przypadki a w ostatnich latach na czele peletonu takich "wprowadzaczy" nowych standardów jest Sony, który wtopił w ten sposób wiele pieniędzy.
    F5, D800, F70, C550D + 18-200/3.5-5.6, N17-35/2.8, N28-70/2.8, N70-200/2.8 VR, N20-35/2.8, N35-70/2.8, N24-120/4, N70-300/3.5-5.6, S180/3.5, N60/2.8, SB-28, SB-800 itd.

  9. #49
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Fatman Zobacz posta
    Jeśli porównujemy do obecnych Canonów to owszem jest lepiej. Jeśli do 1DX to słabiej i to sporo. Po pierwsze kodek -w Canonie będzie/jest opcja użycia tylko klatek typu "i". Bitrate także będzie większy w Canonie. Do tego dochodzi "line skipping", który być może w D4 jest obecny. Canon 1DX na pewno skaluje obraz z całej matrycy.
    Od końca - nikon też skaluje z całej matrycy, co do tego jak się zachowuje matryca - nic nie wiemy, po hdmi masz nie skompresowany obraz, w canonie tez widzę 1080 p

    Cytat Zamieszczone przez Flores Zobacz posta
    .. XQD, nowa bateria? Brawo Nikon.
    Jak to są zalety to ja nie wiem. Jak dla kogo.

    Cytat Zamieszczone przez Pawel Pawlak Zobacz posta
    Jacek,. 1dmk4 miała taki iso max 12800 i hi3 - tak samo jak d3s. I co? i to że był w całym zakresie na poziomie 1.7EV słabszy niż d3s. Ja bym poczekał na porównanie RAWów bo może się okazać że mimo tak mało optymistycznejk speyfikacji wygrywa z 1dX, choć wydaje mi się że iso będą porównywalne.
    Zauważ, że canon sie zaczynał od ISO 100, więc z marszu miał o 1 EV gorzej. Czyli tak jakby różnica między canonem a nikonem była co najwyżej 0,7 EV gdyby przesunąć "drabinkę" iso (jak kto interpretuje, bo wg mnie było mniej). Teraz najniższe ISO się zrównało, nikon poszedł w dół. Więc dobrze będzie jeśli się wysokie ISO nie pogorszy (bo przecież też zwiększono MPx). Podobno się poprawiło - to sukces. Ciekawe jak będzie z DR. W canonie zakres oferowanego natywnego ISO jest jednak o 2 EV większy.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  10. #50

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Hektor Zobacz posta
    To właśnie bardzo zły znak. Ten format nie jest jeszcze powszechnym standardem i jesli kilka firm się skrzyknie to powstanie nowy standard a ten zostanie zapomniany. Historia techniki zna takie przypadki a w ostatnich latach na czele peletonu takich "wprowadzaczy" nowych standardów jest Sony, który wtopił w ten sposób wiele pieniędzy.
    jak z Mini Discami. I wtedy nagle D4 stanie się dinozaurem, albo pojawią się filmiki na YT "jak przerobić gniazdo XQD na SD
    ____________________
    Nikoniki i nikkoriki... D4s, D750, D3200, rybka 16, 14-24, 70-200, 24 f/1.4, 35 f/1.4, 50f/1.4, 85 f/1.4 i na deser fuji X100
    www.stefanolszak.pl

Strona 5 z 348 PierwszyPierwszy ... 345671555105 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •