Close

Strona 43 z 348 PierwszyPierwszy ... 3341424344455393143 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 421 do 430 z 3471

Wątek: Nikon D4

  1. #421

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lacha Zobacz posta
    jeśli ktoś chce sobie pooglądąć dłuższy film z D4 to:
    timelapsy mniam

  2. #422

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Slon Zobacz posta
    pelnowymiarowe sample sa oficjalnej stronie z krzaczkami:
    http://www.nikon.com.cn/sc_CN/produc...oryID=glxlveht
    Pięknie bym powiedział, gdzie te szumy. Chciał bym zobaczyć NEFa na 6400 ehh

    A mi się bardzo podoba 100Base-T Ethernet. Fakt, że trzeba będzie mieć blisko lapka ale podgląd na kompie będzie

    Pozdrawiam,
    AMI
    D3,D750,D80,N14-14,N24,N24-70,N70-200VRII,N50,Z16,S85,SB-80,800,900
    www.mariuszlinkiewicz.pl (w przebudowie)

  3. #423
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Fatman Zobacz posta
    .......podoba mi się zmiana "czerwonego znaczka" -z "trójkącika" na "szyderczy uśmieszek"
    Znaczek trochę jak u Nike
    Coś o video w D4 :
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  4. #424

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Coś o video w D4 :
    Łooooooo !!!! No wreszcie ktoś wpadł na to, że nie trzeba robić specjalnej opcji w menu, do przełączania PAL/NTSC, aby mieć dostęp do innych szybkości fps (np. 50/60). Zawsze mnie zastanawiało po jaką cholerę dotychczas było to tak idiotycznie zrobione, skoro samo wybranie odpowiedniej szybkości mogło automatycznie opcję PAL/NTSC przełączać (choć sama opcja to już tylko nazwa właściwie).

    Jeszcze jak by ten pomysł z przełącznikiem Foto-Film zniknął, to już by w ogóle było miodzio (pod względem logiki).
    Zapraszam na mojego bloga: http://rafalglebowski.pl/blog/

  5. #425

    Domyślnie

    Jak dla mnie szokiem jest cytuje system pomiaru TTL przy całkowicie otwartej przysłonie z wykorzystaniem 91000-pikselowego czujnika RGB
    D3 mial 100 razy mniej i tak konkurencja byla z tylu.D7000 ma 2000 i jest swietnie.NIe wiem do czego wiecej niz 10000?
    Fotografia dla zabawy nie dla zarobku!!!
    D600,Zeiss 35mm F2,N 60/2.8D,N 85mm 1.4 AI-S,N 105mm 2.5 AI-S,N 105mm DC,N 28-80mm f/3.3-5.6g,Tamron 19-35mm

  6. #426

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zorro1212 Zobacz posta
    NIe wiem do czego wiecej niz 10000?
    Magia liczb Bardzo istotna podczas przekomarzania się z kumplem, posiadającym aparat konkurencji.
    Pamiętam jak kiedyś argumentem za Canonem było to, że posiada procesor Digic -a Nikon nie. Pomyślałem wtedy, że pewno w przyszłości Nikon też nazwie jakiś scalak, bo w materiałach reklamowych będzie to fajnie wyglądać. I proszę, kilka lat potem pojawił się Expeed
    Zapraszam na mojego bloga: http://rafalglebowski.pl/blog/

  7. #427

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez BorysR Zobacz posta
    Ciekawe co rewolucyjnego mozna jeszcze wymyslic w temacie D3s/D4
    Na dziś być może nic, ale może warto było chociaż ciut przegonić Canona? Albo chociaż mu dorównać?
    (mam na myśli specyfikację, bo że w praktyce Nikon może wypaść lepiej, to nie wątpię)
    Albo dodać takie bzdury, które są już w każdym głupim telefonie, a trzeba je na dziś kupować osobno do tego aparatu? (GPS, WiFi).

    Dla mnie rewolucją byłoby opracowanie lustrzanki, w której mógłbym wymieniać matrycę i soft, a nie cały aparat.
    Lub / i opracowanie gadżetu, który można by wkładać do starych analogów zamiast filmu, w razie potrzeby użycia ich jako cyfrowych body. Ale tego się pewnie szybko albo nigdy nie doczekamy. Jak dla mnie, cyfrowa rewolucja wyhamowała na dziś na D700/D3/D3s/D3x, teraz nas chyba czeka stagnacjo-stabilizacja, czego D4 jest dla mnie dowodem.
    Canon 1DX w sumie też, choć w specyfikacji jednak robi lepsze wrażenie.

    Na pewno się nie spodziewałem rewolucji, ale też nie spodziewałem się dreptania w miejscu. Dla mnie D4, przynajmniej na papierze, wygląda na dreptanie w miejscu (chyba, że dla kogoś priorytetem jest filmowanie lustrzanką, to pewnie będzie zachwycony).
    Rules are foolish, arbitrary, mindless things that raise you quickly to a level of acceptable mediocrity, then prevent you from progressing further.
    Michał poleca: D750 / Z5 / 24-70

  8. #428

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez karolt Zobacz posta

    Dla mnie rewolucją byłoby opracowanie lustrzanki, w której mógłbym wymieniać matrycę i soft, a nie cały aparat.
    Lub / i opracowanie gadżetu, który można by wkładać do starych analogów zamiast filmu, w razie potrzeby użycia ich jako cyfrowych body. Ale tego się pewnie szybko albo nigdy nie doczekamy.
    Tak na szybko link, ale było tego więcej.

  9. #429

    Domyślnie

    postęp rzecz jasna jest czy rewolucja-na dzisiejsze standardy to nie jest rewolucja.
    Wyeliminowano większość bolączek ergonomicznych d3/d3s dodano bardzo rozszerzone funkcje filmowania tak aby konkurencje dogonić i przebić oraz zyskać nowych zwolenników filmowania.
    Dodano kilka fejczerów gadżetów jak podświetlenia guzików, lepsze zarządzanie guzikologią i zmiana położeń niektórych upierdliwych guzików na body.
    FiX-owe Nikony
    http://zoltyserwisfotograficzny.info
    niezależne opinie klientów o serwisie "N"

  10. #430

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez karolt Zobacz posta
    Na dziś być może nic
    A zmienne zakresy ISO i do tego sRAWy? Wyobraz sobie; idziesz focic portrety do reklamy, landszaft, architekture, czy cokolwiek innego; wlaczasz sobie zakres ISO 25-1600 i 36 MPx. Masz fotoreportaz w ciemnicy; przelaczasz na 12 MPx i zakres ISO 3200-2miliony.
    A jakby tak jeszcze wbudowany sterownik radiowy do lamp (i kompatybilne z tym sabinki)? Mozliwosci nadal jeszcze troche jest...
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

Strona 43 z 348 PierwszyPierwszy ... 3341424344455393143 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •