Close

Strona 4 z 348 PierwszyPierwszy ... 234561454104 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 3471

Wątek: Nikon D4

  1. #31

    Domyślnie

    Niezła krówka z tego D4. Dajcie mi minimalnie "zubożony" D800 za maksymalnie 2000 USD i kupuję

  2. #32
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez TOP67 Zobacz posta
    To oznacza darmowy telekonwerter x1.5 i x2.56 w trybie filmowania.
    W ogóle to opcje filmowe sa chyba (poza ergonomią) największymi zmianami w tej puszce.
    Crop w filmie 2,56 dla przyrodników to bajka, i to w FHD !
    W ergonomii generalnie zmiany na plus, choć ... nadal nie wiem co to za dwa małe joysticki. Do wyboru pól AF - to rewelka!!! Jesli nie - to nadal niewygodnie przy zmianie pól w pionie. Na plus - podobno wyprowadzono na guzik Picture Control - ja tego używam (jpg)
    Zmiany w ergonomii (dla mnie poważnie) na minus - brak starego wybieraka metody pomiaru światła. Dali to na guzik, tam gdzie był Lock a L - zniknął ??? dla mnie to straszne, podstawowy guzik.
    Na plus - ISO 100, obniżone do 50. Wreszcie pomysleli o błyskajcych w terenie i błyskających w studiu (wiem, że to nie body studyjne), jesli rezygnuja z linii X to D4 staje sie uniwersalnym PRO. 16 MPx jest wystarczające prawie do wszystkiego, nawet w reklamie.
    O wysokim ISO pisał nie będe - to praktyka pokaże jaka jest poprawa (zakładam, że jest).
    Slot XQD - na dzis ma 3 poważne wady. Jedna z wad pozostanie - ja bym wolał wszystkie sloty mieć w tym samym standardzie. 2 rodzaje kart - kiepska sprawa. Sony wypuściło dziś karty i czytnik, ale zanim to będzie we wszystkich sklepach elektronicznych na całym świcie to potrwa z rok jak nie więcej. O ile to sie przyjmie. A na dziś to dla wiekszości fotografów krok w tył - mają praktycznie jeden slot zamiast dwóch.
    Nie zmienili czujnika AF, nadal 51 pól - to nie problem, ale boki kadru nadal nie obstawione.
    11 fps - hm, dobrze jest.
    Pytanie jak ta specyfikacja ma się do 1 DX.
    Oczywiście róznica 16 a 18 MPx to żadna róznica.
    natomiast kto będzie królem wysokich ISO ? 1DX ma natywne 51.200, nikon D4 - 12.800. 2 EV różnicy. Hm
    fps - nikon 11 canon 12-14.
    pomiar AF - nikon 51 punktów, 15 krzyzowych, canon 61 punktów, ale aż 41 krzyżowych. Za to w nikonie poszli dalej z czułoscia tych punktów przy ciemnych szkłach. Paweł sie moze cieszyć, ja będe narzekał bo mam jasne szkła. A krzyżowe są ważne.
    Generalnie w nikonie wiele lepiej (na papierze) niż w canonie wyglądają opcje ... filmowania. Tu nastąpił u nikona znaczny skok i to chyba jedyny parametr gdzie nikon wygląda ciekawiej. Zresztą widać w notce prasowej - o filmowaniu jest połowa info i podano je na poczatku. Reszta rzeczy w tym body - ewolucja, nie rewolucja. Czyli nikon chce uszczknąć canonowi rynek filmowania, gdzie zadomowiła sie canonowska 5D. Biznesowo to może być bardzo ważne, to ostatni moment by nie stracić tego rynku zupełnie. Teraz potrzeba uniwersalnych narzędzi foto-video.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 06-01-2012 o 11:29
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  3. #33

    Domyślnie

    Ehhh... Najwazniejsze, zeby w D4s ponownie podniesli ISO ze 100 do 200.
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  4. #34

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    [...]
    W ergonomii generalnie zmiany na plus, choć ... nadal nie wiem co to za dwa małe joysticki. Do wyboru pól AF - to rewelka!!! Jesli nie - to nadal niewygodnie przy zmianie pól w pionie.
    [...]
    właśnie te małe grzybki służą do zmiany pól ostrości.
    Tak jak w C
    Nikon d700+Mb-d10/D800 + MB-d12|Zenitar 16 2.8|N16-35 4 vr|Sigma 70-200 F2.8 II EX DG MACRO HSM|2xSB-800|YN 560|Samyang 85 1.4 AE UMC|Naneu Urban Gear u120

  5. #35

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez S4INT Zobacz posta
    "Nagrywanie w trybie Full HD (1080 p) może odbywać się zarówno w formacie FX, jak i DX, a także w natywnym formacie Full HD (1920x1080 pikseli). "

    Dobrze rozumiem? 1080 może być w FX i w cropie? No to super sprawa!
    Było to już w D3s?
    Miałem już D4 w rękach i ze względu na filmowanie, powiem, że to rozwiązanie jest genialne. Zatem wyjasnie. Można w D4 wykorzystać cropa np. DX, co wiąże się*z tym, że używając 35mm mogę filmować zarówno na 35mm, jak i na cropie 52,5 mm. Oczywiście, w każdym przypadku jest to Full HD. Po prostu matryca ma dużo większą*rozdzielczość i można nagrywać na mniejszym kawałku matrycy
    Zatem mając jeden obiektyw stałoogniskowy, tak naprawdę, mamy do dyspozycji dwie ogniskowe !!!!

    A praca ze słuchawkami to największy atut tego korpusu jeśli chodzi o filmowanie. I tutaj nie ma konkurencji. Można ustawiać czułość bardzo dokładnie. Widzimy poziomy. Dla filmowców to rewolucja w lustrzankach.
    Ostatnio edytowane przez Kenso ; 06-01-2012 o 11:31

  6. #36
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kenso Zobacz posta
    Zatem mając jeden obiektyw stałoogniskowy, tak naprawdę, mamy do dyspozycji dwie ogniskowe !!!!
    chyba trzy? bo pisza też o wycinaniu FHD, czyli crop 2,5 o ile TOP67 dobrze policzył.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  7. #37

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    chyba trzy? bo pisza też o wycinaniu FHD, czyli crop 2,5 o ile TOP67 dobrze policzył.
    tak tak
    umknęło

    PS. Ale to jeszcze bym sprawdził w samej puszce. Tam jest opcja w menu i nie jestem już pewny.

  8. #38

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Generalnie w nikonie wiele lepiej (na papierze) niż w canonie wyglądają opcje ... filmowania.
    Jeśli porównujemy do obecnych Canonów to owszem jest lepiej. Jeśli do 1DX to słabiej i to sporo. Po pierwsze kodek -w Canonie będzie/jest opcja użycia tylko klatek typu "i". Bitrate także będzie większy w Canonie. Do tego dochodzi "line skipping", który być może w D4 jest obecny. Canon 1DX na pewno skaluje obraz z całej matrycy.
    Zapraszam na mojego bloga: http://rafalglebowski.pl/blog/

  9. #39

    Domyślnie

    ja zauważyłem (każdy widzi coś dla siebie) możliwość wykonywanie "bezgłośnych" zdjęć - więc ktoś mnie usłyszał i jako pierwszy wprowadził tą funkcję, oby i w tańszych modelach zaczęli stosować to rozwiązanie
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

  10. #40

    Domyślnie

    Jak wyszedł 1DX każdy po nim jechał, jaki to beznadziejny sprzęt. Teraz jak D4 się pojawił to wszyscy brawo, brawo. Prawda jest taka, że 1DX kładzie D4 na łopatki (dzisiaj, nie w praktyce), wystarczy wejść w specyfikacje tych sprzętów. Drugi joy, XQD, nowa bateria? Brawo Nikon.

Strona 4 z 348 PierwszyPierwszy ... 234561454104 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •