Close

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 38 z 38
  1. #31

    Domyślnie

    Dzis wymienilem bagnet jednak cos mam nie tak: otoz zdjecia wychodza bardzo ciemne, w wizjerze ciemno, ledwo co widac, af mi nie dziala :/
    probowalem 2x rozbierac skladac i za kazdym razem to samo.

  2. #32

    Domyślnie

    Zobacz czy dobrze zazębiłes popychacz przysłony w bagnecie z obiektywem

  3. #33

    Domyślnie

    Pytanko.Czy ten kabelek można troszkę przedłużyć,i czy można go przylutować do tego styku bezpośrednio.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Oczywiście chodzi o styk uziemienia przy bagnecie.

  4. #34

    Domyślnie

    można. Tylko przed lutowaniem odkręć, bo wytopisz bagnet.
    Z6II + N 17-28/2.8, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8, N 24-200, T 70-300Z, N 40/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + T 17-35, N 24-70/2.8, N 28/1.8G, N 50/1.8G, S 135/1.8 Art.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5.

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  5. #35

    Domyślnie

    Wielkie dzięki TOP 67 za podpowiedź,ale dałem sobie radę sam.I wszystkim mówię prostota.Szkoda kasiory na serwis.Chciałem w serwisie kupić silnik SWM do obiektywu-krzyknęli 150 zł.( taniocha) ale oni nie sprzedają,tylko zdzierają za wymianę.A sama wymiana trwa troszkę dłużej jak wymiana bagnetu.Wystarczyło przedmuchać SWM-a i ostrzy jak ta lala.Przyczyna-pyłek na silniku i się zacina ostrzenie.Trzeba było ruszyć pierścieniem żeby zaczął ostrzyć.Hula lepiej od nowego

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Wielkie dzięki TOP 67 za podpowiedź,ale dałem sobie radę sam.I wszystkim mówię prostota.Szkoda kasiory na serwis.Chciałem w serwisie kupić silnik SWM do obiektywu-krzyknęli 150 zł.( taniocha) ale oni nie sprzedają,tylko zdzierają za wymianę.A sama wymiana trwa troszkę dłużej jak wymiana bagnetu.Wystarczyło przedmuchać SWM-a i ostrzy jak ta lala.Przyczyna-pyłek na silniku i się zacina ostrzenie.Trzeba było ruszyć pierścieniem żeby zaczął ostrzyć.Hula lepiej od nowego

    Zapomniałem napisać co do tego kabelka ( uzioma ),nie trzeba przedłużać kabla,tylko go przylutować bez pośrednio do bolczyka bez plastikowej tulejki.Tulejkę wywalić jak najdalej szkoda zdrowia z nią.Przylutowując przedłużony kabelek,będzie problem ze skręceniem pierścienia i bolec nie pracuje - źle się chowa.Nie ma potrzeby przedłużać.

  6. #36
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2015
    Miasto
    Wrocław, Ś-ca
    Posty
    4

    Domyślnie

    Połamany bagnet miałem i ja, więc kupiłem z allegro. Jakość - to nawet nie stało koło "zamiennika wysokiej jakości" ... regulacja przysłony nawet nie działała po skręceniu tak wszystko spasowane okazało się przy rozkręcaniu, że albo już ktoś go robił albo ten typ tak ma, osłona też połamana na wkrętach była.

    Jak to skręciłem byłem załamany i postanowiłem napisać na support nikona po ok. 4h dostaje maila: "Bagnet wraz z osłona jest dostępny. Koszt ok. 45zł" zamówiłem i wszystko pięknie chodzi.

    Morał taki, że w przypadku takich szkieł nie warto oszczędzać bo za sam bagnet na allegro dałem 17zł a za całość oryginalnych części 45 + wysyłka.

    Jeśli ktoś szuka to numery katalogowe: 1K404-177-2 oraz 1K631-997
    D7000 - Nikkor AF-S DX 18-105 mm f/3.5-5.6 VR ED - Nikkor AF-S 50 mm f/1.8G i inne takie tam...

  7. #37
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    02 2019
    Miasto
    Wrocław
    Posty
    3
    Wpisów
    2

    Domyślnie Obiektyw Nikkor DX 18-105mm AF-S 3.5-5,6 G ED

    Nikkor DX 18-135 mm f/3.5-5.6G ED

    Kochani Nikoniarze.
    Mam z nim problem,mianowicie.
    Auto fokus nie zawsze łapie ostrości,w ogóle go nie słychać.Pewnego pięknego dnia rozebrałem obiektyw i przeczyściłem silnik SWM sprężonym powietrzem-był na nim jakiś nieznany pyłek.Został usunięty.Niby problem został rozwiązany,bo po złożeniu obiektywu bardzo ładnie i szybko ostrzył-auto fokus pięknie działał,ale po jakimś czasie problem powrócił i zaczęło się dziać dokładnie to samo.Czyli raz łapie raz nie,częściej nie łapie.Na manualu jest wszystko w porządku.Podejrzewam,że znowu jest na silniku SWM jakiś nie znany pyłek.Powiedzcie mi skąd on się tam bierze.Na pewno to nie jest kurz z zewnątrz.Podejrzewam,że coś trze,ale nie wiem za bardzo co???Czy te zębatki przy silniku powinny być przesmarowane,albo w pierścieniu ostrości,BO SAM JUŻ NIE WIEM.Pierwszy raz mi się coś takiego przytrafiło.
    Proszę o jakąś wskazówkę.

  8. #38

    Domyślnie

    Witam.
    Pył który Pan widział, był to pył z silnika. Powstaje od tarcia dwóch powierzchni silnika, jest to naturalny proces użytkowania.
    Co do pytania o smarowanie - na powyższe elementy absolutnie nie nakłada się smaru.

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •