Close

Strona 52 z 2246 PierwszyPierwszy ... 2425051525354621021525521052 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 511 do 520 z 22451
  1. #511

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mistrzucieczki Zobacz posta
    Widze ze Grupa Zawodowych Pixelomaniakow na Wysokim Iso rowniez tu dotarla
    Zrobcie sobie wydruki z tych rawow w formacie w jakim najczesciej drukujecie i wtedy szukacje roznic
    no ja porobiłem sobie już nie jeden wydruk/odbitkę i wiem że zależnie od wielkości i przeznacznia, stosuje różne odszumianie. A tymczasem w tym fuji mam zawsze wywalone szumy i kolory - zwłaszcza z detali. Nie bardzo wiedzę możliwość odzyskania kolorów z takiej paćki - ani saturation, ani vibrance, ani inne czary nic nie dają. Po prostu zdjęcie jest "wyprane".
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  2. #512

    Domyślnie

    Ja piernicze i na podstawie wyglądu ciapek podejmuje się decyzję o zakupie aparatu ?

  3. #513

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mistrzucieczki Zobacz posta
    Widze ze Grupa Zawodowych Pixelomaniakow na Wysokim Iso rowniez tu dotarla
    Zrobcie sobie wydruki z tych rawow w formacie w jakim najczesciej drukujecie i wtedy szukacje roznic
    Bo papier to medium ostateczne, a źle mówić o aparacie który bez sensu robi papkę to wielkie przestępstwo przeciw sztuce !


    100x bardziej wole normalny szum i coś co nie robi burej sraki z kolorów i ich drobnych niuansów.

  4. #514

    Domyślnie

    ja tego fujika ani nie bronie ani nie atakuje
    widzialem z niego fotki i wyglada to dobrze, tak jak z wielu innych aparatow
    czy troche lepiej czy gorzej, dla mnie bez znaczenia
    roznice wyjda jedynie w testach

    jedynie po raz kolejny sie dziwie ze ktory jest lepszy a ktory gorszy ocenia sie na maxymalnym iso na wycinkach 100%

    az sie boje co by pisano o M9 gdyby byl w przystepnej cenie i pixelowe testy roslyby jak grzyby po deszczu
    Road to Manila

  5. #515

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mistrzucieczki Zobacz posta
    ja tego fujika ani nie bronie ani nie atakuje
    widzialem z niego fotki i wyglada to dobrze, tak jak z wielu innych aparatow
    czy troche lepiej czy gorzej, dla mnie bez znaczenia
    roznice wyjda jedynie w testach

    jedynie po raz kolejny sie dziwie ze ktory jest lepszy a ktory gorszy ocenia sie na maxymalnym iso na wycinkach 100%

    az sie boje co by pisano o M9 gdyby byl w przystepnej cenie i pixelowe testy roslyby jak grzyby po deszczu
    To prawda, tyle że o czym w takim razie pisać na forach? Co jakie jest, każdy widzi, jak potrzebuje kupuje jak nie, przepija. Jak ma konkretną kasę, kupuje Fuja. Albo kupuje Samsunga a za resztę jedzie focić do Indii. To prosta implikacja tego "bez znaczenia"

    posiadam plecaczek a w nim kliszaczek, tudzież teczkę a w niej cyfróweczkę | moje 500px

  6. #516

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mistrzucieczki Zobacz posta
    ja tego fujika ani nie bronie ani nie atakuje
    widzialem z niego fotki i wyglada to dobrze, tak jak z wielu innych aparatow
    czy troche lepiej czy gorzej, dla mnie bez znaczenia
    roznice wyjda jedynie w testach

    jedynie po raz kolejny sie dziwie ze ktory jest lepszy a ktory gorszy ocenia sie na maxymalnym iso na wycinkach 100%

    az sie boje co by pisano o M9 gdyby byl w przystepnej cenie i pixelowe testy roslyby jak grzyby po deszczu
    Ale to kwesti estetyki. Ja nie cierpię JPGów z canona przelanych na papier, co wcale nie musi oznaczać że u kogoś innego nie mogą one budzić zachwytu. Po obejrzeniu jakiegoś cropa na monitorze potrafię ocenieć (najczęsciej) czy to co zaobaczę w finalnej wersji spodoba mi sie
    Generalnie bardziej przeszkadza mi zbyt agresywne odzumianie niż nadmierne zaszumienie (to oczywiście generalizacja). I dlatego wyraziłem swoją dezaprobatę po obejrzeniu RAWów z tego fuji. A fotografowanie, "wywoływanie" i oglądanie zdjęć ma mi sprawiać przyjemność a nie ma być "akceptowalne" - dlatego fotografuję nikonem a nie canonem - choć mam śwaidomość że bywały okresy kiedy canonem mogłe wszystko zrobić taniej i szybciej
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  7. #517

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mistrzucieczki Zobacz posta

    az sie boje co by pisano o M9 gdyby byl w przystepnej cenie i pixelowe testy roslyby jak grzyby po deszczu
    W sumie to nie ma znaczenia co by pisano, bardziej znaczące jest czy konkretne cechy M9 komuś pasują i czy umie je rozpoznać/wykorzystać. Tak samo jest w przypadku XPro1, który z nieznanych powodów robi breje zamiast zostawić szum w świętym spokoju (jakby to był tylko jotpeg to problemu nie ma).

  8. #518

    Domyślnie

    Tylko ze M9 to dobry przyklad jak sie ma rzeczywistosc do testow
    Za szumy zostalby zjedzony i skazany na banicje
    Reszta watpiacych postawila by na nim krzyzyk widza ze max. To iso2500
    A w prawdziwyn swiecie okazuje sie ze ta puszka w moim przekonaniu w 90% zastosowan daje najlepszy obrazek
    Road to Manila

  9. #519

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mistrzucieczki Zobacz posta
    Tylko ze M9 to dobry przyklad jak sie ma rzeczywistosc do testow
    Za szumy zostalby zjedzony i skazany na banicje
    Reszta watpiacych postawila by na nim krzyzyk widza ze max. To iso2500
    A w prawdziwyn swiecie okazuje sie ze ta puszka w moim przekonaniu w 90% zastosowan daje najlepszy obrazek
    Ok, ale jednocześnie piszesz:

    Cytat Zamieszczone przez mistrzucieczki Zobacz posta
    widzialem z niego fotki i wyglada to dobrze, tak jak z wielu innych aparatow
    czy troche lepiej czy gorzej, dla mnie bez znaczenia
    roznice wyjda jedynie w testach
    No to obrazek z Fuja wygląda "dobrze, jak z wielu innych aparatów" czy jest pretendentem do laurów w kategorii "najlepszy"?

    Bo mi w zasadzie chodzi o to właśnie - dyskretny aparat z jasnym standardem. O ile M9 daje mi kilka przewag, chciałbym zidentyfikować te przewagi Fuja - nad tańszą konkurencją.

    posiadam plecaczek a w nim kliszaczek, tudzież teczkę a w niej cyfróweczkę | moje 500px

  10. #520

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mistrzucieczki Zobacz posta
    Tylko ze M9 to dobry przyklad jak sie ma rzeczywistosc do testow
    To znaczy że testy nie są odpowiednie i nie potrafią dobrze oddać różnicy CMOS vs CCD (co można zwalić na interes producentów, gdyż CMOS to taniocha).

    Być może występuje efekt związany z inną technologią który nie wchodzi do pomiarów, czułości CCD vs CMOS bardzo się różnią jeżeli chodzi o widmo
    Ostatnio edytowane przez qbic ; 08-05-2012 o 19:03

Strona 52 z 2246 PierwszyPierwszy ... 2425051525354621021525521052 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •