Close

Strona 501 z 2246 PierwszyPierwszy ... 40145149149950050150250351155160110011501 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 5 001 do 5 010 z 22451
  1. #5001

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marek2004 Zobacz posta
    A ja przestałem. Odesłałem walniętą 18. Wszystko dobrze się skończyło, ale kosztowało trochę nerwów.
    Tak myślę żeby zamknąć system: 12+18-55+55-200 + w razie braku światła 35/1,4.
    Jedyny minus to wielkość zoomów.
    z ciekawości zapytam - co dolegało tej 18 ? tez się do niej przymierzałem. Długo się wahałem i jednak uznałem, że nie chcę rozbudowywać szklarni, dlatego odpuściłem.

  2. #5002

    Domyślnie

    Obiektyw zakłócał pracę body. Nie było żadnej reguły, ale aparat się zawieszaL, nie można go było włączyć ani wyłączyć. Po włączeniu nie dawała się zmieniać przysłona i czas. Było tak, że po odpięci i zapięciu szkła można było zrobić dwa-trzy zdjęcia i koniec. Zauważyłem też, że pierścień ostrzenia nie pracuje z różnym oporem co słychać i da się wyczuć.
    Wcześniej podpięta osiemnastka marcinaG działała wyśmienicie.
    Dostałem filmik jak działa na body właściciela, no i jest pokazane, że podczas przepinania szkieł body wysłało komunikat: "wyłącz aparat i włącz go ponownie".
    Chcę wierzyć w dobre intencje sprzedającego.
    Ostatnio edytowane przez Marek ; 01-01-2015 o 18:10

  3. #5003

    Domyślnie

    Marek, to się rzadko zdarza, zresztą miałeś prawo oddać szkło.
    Sprzedający nie powinien robić żadnej łaski.
    Może ten obiektyw zamókł, co spowodowało awarię i wadliwą pracę.
    Ostatnio edytowane przez meliszipak ; 01-01-2015 o 19:16
    Fotografowanie jest równoznaczne z przywłaszczaniem sobie zdejmowanego przedmiotu. Oznacza to wchodzenie w pewien stosunek, który kojarzy się nam z poznaniem, czyli zawładnięciem. Susan Sontag
    A7 II Zeiss Batis 25/2 85/1,8 500px FB

  4. #5004

    Domyślnie

    No to kicha. Z drugiej strony dobrze, ze udało Ci się wycofać z transakcji bez większych problemów.

  5. #5005

    Domyślnie

    Nie było problemów ze zwrotem. Później sprzedający napomknął, że z tym szkłem inne xt1 miało problem, więc było coś na rzeczy wcześniej. Bardziej od zamoczenia widzi mi się wykorzystanie siły ciążenia i zderzenie z twardą powierzchnią o czym może świadczyć nierówna praca pierścienia ostrości.
    Tak czy inaczej wszystko skończyło się dobrze a mnie wyleczyło na jakiś czas z kupowania używek

  6. #5006

    Domyślnie

    W obronie osiemnastki Z moim x-e2 działa znakomicie. Małe lekkie płaskie szkło z bardzo przyzwoitą ostrością. Jak ktoś uprawia np uliczniaki, to pewnie mało mu równych.
    Fuji

  7. #5007

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez basket Zobacz posta
    W obronie osiemnastki Z moim x-e2 działa znakomicie. Małe lekkie płaskie szkło z bardzo przyzwoitą ostrością. Jak ktoś uprawia np uliczniaki, to pewnie mało mu równych.
    Nie ma potrzeby bronić, bo dobra osiemnastka jest super.
    Rozmawialiśmy o uszkodzonej, konkretnej sztuce. Bardzo żałuję, że nie zapamiętałem ns.

  8. #5008

    Domyślnie



    Fujifilm X-T1 + XF35mmF1.4 R
    ƒ/1.4 Classic Chrome SOOC

    funkcja wykrywania twarzy działa bardzo sprawnie można się skupić na kadrowaniu a nie na wybieraniu punktu AF

  9. #5009

    Domyślnie

    Witam wszystkich.Jest to mój pierwszy post na tym forum.
    Mam pytanie. Obiektywy z serii XC są dedykowane i sprzedawane z aparatami X-A1 i X-M1 które posiadają koło nastaw trybów. Jak będziemy wybierać tryby PASM po podpięciu np szła XC 50-230 mm do aparatów gdzie takiego koła nastaw brak np do X-E2. Szkła z serii XF mają odpowiedni wybór ( pozycja A i wartość przysłony w stałkach lub odpowiedni przełącznik w przypadku zoomów).
    Chciałbym mieć w zapasie długi zoom . Jednak ze względu na sporadyczne korzystanie z niego nie zamierzam topić kasy w XF 55-200 a kupić tańszy kilkakrotnie XC 50-230.

  10. #5010

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Andreas1947 Zobacz posta
    Witam wszystkich.Jest to mój pierwszy post na tym forum.
    Mam pytanie. Obiektywy z serii XC są dedykowane i sprzedawane z aparatami X-A1 i X-M1 które posiadają koło nastaw trybów. Jak będziemy wybierać tryby PASM po podpięciu np szła XC 50-230 mm do aparatów gdzie takiego koła nastaw brak np do X-E2. Szkła z serii XF mają odpowiedni wybór ( pozycja A i wartość przysłony w stałkach lub odpowiedni przełącznik w przypadku zoomów).
    Chciałbym mieć w zapasie długi zoom . Jednak ze względu na sporadyczne korzystanie z niego nie zamierzam topić kasy w XF 55-200 a kupić tańszy kilkakrotnie XC 50-230.
    Witaj na forum. A jakie jest to pytanie?
    Hobby polega na tym, by przy maksymalnych nakładach osiągnąć minimalny efekt.

Strona 501 z 2246 PierwszyPierwszy ... 40145149149950050150250351155160110011501 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •