Close

Strona 2200 z 2246 PierwszyPierwszy ... 12001700210021502190219821992200220122022210 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 991 do 22 000 z 22451
  1. #21991

    Domyślnie

    Jesteś, drogi Candarze, w mylnym błędzie, bo nie każdy bezlusterkowiec został tak zaprojektowany - zaryzykowałbym nawet twierdzenie, że efekt możliwości używania różnych obiektywów został uzyskany przy okazji.
    Przykładem jest Samsung NX, którego średnica bagnetu i odległość rejestrowa są prawie identyczne z mocowaniem Leica M i dlatego uniemożliwiają zbudowanie adaptera. Więc nie "każdy".
    Tak, wiem, powiesz, że Samsung to nie jest poważna firma i się nie liczy...

    A instrukcje Samsungów nie mówią ani słowa o używaniu obiektywów innych, niż fabryczne. Nie ma też ani słowa o tym, jak włączyć w takim przypadku powiększenie ekranu do ostrzenia (co jest możliwe, ale "tajne").
    Ostatnio edytowane przez puch24 ; 04-11-2018 o 13:30

  2. #21992

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez puch24 Zobacz posta
    Jesteś, drogi Candarze, w mylnym błędzie, bo nie każdy bezlusterkowiec został tak zaprojektowany - zaryzykowałbym nawet twierdzenie, że efekt możliwości używania różnych obiektywów został uzyskany przy okazji.
    Przykładem jest Samsung NX, którego średnica bagnetu i odległość rejestrowa są prawie identyczne z mocowaniem Leica M i dlatego uniemożliwiają zbudowanie adaptera. Więc nie "każdy".
    Tak, wiem, powiesz, że Samsung to nie jest poważna firma i się nie liczy...

    A instrukcje Samsungów nie mówią ani słowa o używaniu obiektywów innych, niż fabryczne.
    Nikt nie jest nieomylny i rzeczywiście może tak być. Generalnie to:

    Sprawdziłem:

    Lens Mount / Flange Focal Distance / Camera Type Camera Format

    Fujifilm X-mount / 17,70 mm / Bez lustrzane / APS-C
    Mikro Cztery Trzecie / 19,25 mm / Bez lustrzane / 17,3 x 13 mm
    Samsung NX-mount / 25,50 mm / Bez lustrzane / APS-C
    Leica M-mount / 27,9 mm /Bez lustrzane / 24-36 mm

    Adapter Redukcja SAMSUNG NX na CANON EOS EF

    Adapter bagnetowy Samsung NX na gwint M42

    Cytat Zamieszczone przez puch24 Zobacz posta
    Nie ma też ani słowa o tym, jak włączyć w takim przypadku powiększenie ekranu do ostrzenia (co jest możliwe, ale "tajne").
    Info z instrukcji: "Funkcja ręcznego ustawiania ostrości pokazuje powiększony widok, dzięki czemu można precyzyjnie ustawić ostrość. Focus Peaking podświetla część wizjera z wyraźnym kolorem, aby pokazać dokładnie miejsce, gdzie ustawiasz ostrość. "

    Fokus Peaking w samsungach
    https://www.samsung.com/us/support/answer/ANS00039370/

    a tu fokus peaking opisany w instrukcji obsługi samsunga str. 108 http://downloadcenter.samsung.com/co...X1_English.pdf
    Ostatnio edytowane przez candar ; 04-11-2018 o 14:13
    Nikon Z6 / Sony A7 III, Nikon Z 50 mm f/1.8 S , Viltrox 85 f/1.8, Techart TZE-01 + MC-11 oraz szkła Sigmy, Sony i M42
    / insta / Mój fejsik / moja stronka / maxmodels / 35photo

  3. #21993

    Domyślnie

    Drogi Candarze, znów nie doczytałeś...

    1) Żeby zamocować obiektywy Leica M do Samsungów NX, jakaś niezależna firma proponowała wymianę bagnetu w aparacie na bagnet M. Nie daje się to zrobić adapterem.

    2) Focus peaking jest w nowszych Samsungach NX. Problem w tym, że włącza się automatycznie z chwilą poruszenia pierścienia na obiektywie, pod warunkiem użycia firmowego obiektywu, sprzężonego elektrycznie z aparatem.
    Gdzie w instrukcji jest ustęp, mówiący jak włączyć to ręcznie w przypadku używania obiektywów niefirmowych?

  4. #21994

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez puch24 Zobacz posta
    Drogi Candarze, znów nie doczytałeś...

    1) Żeby zamocować obiektywy Leica M do Samsungów NX, jakaś niezależna firma proponowała wymianę bagnetu w aparacie na bagnet M. Nie daje się to zrobić adapterem.

    2) Focus peaking jest w nowszych Samsungach NX. Problem w tym, że włącza się automatycznie z chwilą poruszenia pierścienia na obiektywie, pod warunkiem użycia firmowego obiektywu, sprzężonego elektrycznie z aparatem.
    Gdzie w instrukcji jest ustęp, mówiący jak włączyć to ręcznie w przypadku używania obiektywów niefirmowych?
    Podałem flange back , który potwierdza brak możliwości wykonania adaptera do szkieł z bagnetem Leica M do Samsungów NX, ale umożliwia stosowanie szkieł z innych systemów.

    Nie znam w ogóle Samsunga ale jak widzę na filmach da się pracować z peakingiem ze szkłami z innych systemów
    https://www.youtube.com/watch?v=Z-1z-sHDDJs
    https://www.youtube.com/watch?v=zweM64x6CTY

    Z pewnością masz rację znając ten system, dziękuję za info bo nie każdy to wie.
    Ostatnio edytowane przez candar ; 04-11-2018 o 14:36
    Nikon Z6 / Sony A7 III, Nikon Z 50 mm f/1.8 S , Viltrox 85 f/1.8, Techart TZE-01 + MC-11 oraz szkła Sigmy, Sony i M42
    / insta / Mój fejsik / moja stronka / maxmodels / 35photo

  5. #21995

    Domyślnie

    Podobnie jak DFD od Panasonica nie działa z innymi obiektywami poza tymi od Panasa Podwójna stabilizacja chyba również.

  6. #21996

    Domyślnie

    Chodzi mi tylko o to, że:

    a) możliwość używania dowolnych obiektywów chyba raczej NIE była podstawowym czynnikiem, uwzględnianym przy projektowaniu bezlusterkowców i ich bagnetów. Inaczej taki np. Samsung nie uniemożliwiłby stosowania bądź co bądź znaczących obiektywów, jakimi są Leica M.
    Myślę, że większość producentów po cichu robiła takie założenie, licząc się z tym, że taka możliwość powiększy im sprzedaż aparatów, ale nie obwieszczali tego oficjalnie. Raczej klienci mieli na to wpaść sami, przy pewnym udziale firm niezależnych, robiących adaptery.
    Faktem jest, że producenci bezlusterkowców sami zaoferowali adaptery, ale tylko do swoich własnych marek. Samsung zrobił adapter do obiektywów Pentax K (bo przez jakiś czas firmował lustrzanki Pentaxa), całkowicie ręczny, niestety. Sony zrobiło lepiej.

    b) możliwość współpracy z obiektywami niefirmowymi w ogóle była pomijana w instrukcjach. O tym, jak w Samsungu NX włączyć powiększenie ekranu czy Focus Peaking do ostrzenia ręcznego z niefirmowymi obiektywami można było dowiedzieć się ze źródeł nieoficjalnych.
    Hemingway: Great pictures. What camera do you use?
    Irving Penn: Great story. What typewriter do you use?

    NikoSam/SamsuNik (aka Maciej)

  7. #21997

    Domyślnie

    Tak w zasadzie to bezlusterkowce traktować można jako ewolucję dalmierzy. Bodaj pierwszym bezlustrem był Panasonic Lumix G1, wprowadzony na rynek w 2008 roku.
    Dwa lata później w 2010 pojawiły się Nexy 3 i 5 Sony. A ich premiera powiązana była od razu z adapterami na wszystkie możliwe systemy. Dlatego też kupiłem Nexa i długo używałem go ze szkłami z mocowaniem M42, EF, FD, FL. W interesie producenta była sprzedaż dużej ilości aparatów co wiązało się wprost proporcjonalnie z liczbą adapterów na inne systemy. A to, że C i N broni się rękami i nogami przed ujawnieniem firmom trzecim konstrukcji swoich bagnetów to już całkiem inna sprawa

    BTW - https://www.spidersweb.pl/2017/09/ad...-poradnik.html

    adaptery bagnetowe Aputure Micro 4/3
    adaptery bagnetowe Aputure Sony E
    adaptery bagnetowe Canon
    adaptery bagnetowe Canon M
    adaptery bagnetowe Fuji
    adaptery bagnetowe Laowa Fujifilm
    adaptery bagnetowe Laowa Sony E
    adaptery bagnetowe Leica
    adaptery bagnetowe MFT
    adaptery bagnetowe Nikon
    adaptery bagnetowe Olympus
    adaptery bagnetowe Pentax
    adaptery bagnetowe Samsung NX
    adaptery bagnetowe Sigma
    adaptery bagnetowe Sony A
    adaptery bagnetowe Sony E
    adaptery Commlite Micro 4/3
    adaptery Commlite Sony E
    adaptery Lens Turbo Fuji X
    adaptery Lens Turbo MFT
    adaptery Metabones Fuji X
    adaptery Metabones MFT
    adaptery Metabones Sony E
    adaptery Mitakon Sony E
    adaptery Sigma Sony E
    Ostatnio edytowane przez candar ; 04-11-2018 o 16:16
    Nikon Z6 / Sony A7 III, Nikon Z 50 mm f/1.8 S , Viltrox 85 f/1.8, Techart TZE-01 + MC-11 oraz szkła Sigmy, Sony i M42
    / insta / Mój fejsik / moja stronka / maxmodels / 35photo

  8. #21998

    Domyślnie

    Panowie wtrącę się , co byście proponowali do Xt2 lub xt20 z obiektywów, muszę się zmieścić w 7tyś za zestaw a przesiadam się z FX.
    Fajnie gdyby było coś i szerokiego i jakieś małe tele, ale penie będzie ciężko...?
    Użytkuje X t2 TTArtisan 35 1.4 Fujinon 23 F2
    Było FEED 5, Kodak P850, Nikon D90, D300 D7100 D600 SB-900 Grip Md-10 50 F2 Canon 6D
    Szkiełka 18-105, 35 1.8G, T70-300 VC, T90 Macro , N70-210 F4, N35 1,8G FX, N80-200D ED 2,8, N85 1,8G S 24-35 F2 ART N28-105 N50 1.8G T24-70VC

  9. #21999

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Greg81 Zobacz posta
    Panowie wtrącę się , co byście proponowali do Xt2 lub xt20 z obiektywów, muszę się zmieścić w 7tyś za zestaw a przesiadam się z FX.
    Fajnie gdyby było coś i szerokiego i jakieś małe tele, ale penie będzie ciężko...?
    Nowe? To nie ma szans.
    Fuji

  10. #22000

    Domyślnie

    Ja, sam za xt2, z, 10-24 dałem, prawie 10k... A do, tego tele, to nie da rady. Może, gdyby tele jakieś manualne

    Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

Strona 2200 z 2246 PierwszyPierwszy ... 12001700210021502190219821992200220122022210 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •