Close

Strona 103 z 2246 PierwszyPierwszy ... 353931011021031041051131532036031103 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 021 do 1 030 z 22451
  1. #1021

    Domyślnie

    Jeszcze raz dzięki, ale nie rozumiem, czemu koniecznie chcesz przekonać mnie do innego rozwiązania. Toreb i plecaków mam nawet w nadmiarze i oczywiście mogę którejś/któregoś użyć do X-E1. Mam także XZ-1 z pól-futerałem i właśnie takie rozwiązanie chcę do X-E1 do fotografowania. Podoba mi się to wizualnie i użytkowo. Tyle, że do transportu chciałbym mieć aparat zabezpieczony nieco lepiej, niż szmacianą płachtą.

    Dlatego chętnie usłyszałbym opinię osób które użytkują opisane wyżej futerały. Nie chcę natomiast być przekonywany do zakupu kabury, torby ani tym bardziej gripa .

    Dyskusję co dla kogo jest stylowe w ogóle pomijam z oczywistych względów.
    Moje portfolio :: http://makphoto.pl

  2. #1022

    Domyślnie

    Rozumiem.
    Nad tym futerałem do body z kitem z ebaya też się zastanawiałem więc gdybyś przypadkiem zdecydował się na niego to podziel się wrażeniami.
    Odstraszył mnie wygląd części osłaniającej obiektyw ale jeśli się sprawdzi to kto kto wie?
    pozdrawiam, Wojtek

  3. #1023
    Rozmowny
    Dołączył
    08 2010
    Miasto
    archiwum X
    Posty
    442

    Domyślnie

    Miałem taki skóropodobny futerał z Dalekiego Wschodu. Ładne to ale nieporęczne. Jak go otworzysz aby robić zdjęcia to osłona obiektywu oraz część zasłaniająca tył aparatu "dynda" pod aparatem .Jak by to odpiąć to nie ma co z tym zrobić - gdzie to schować - do kieszeni za duże. Wiec czym prędzej się go pozbyłem . Na dzisiaj używam Lowepro Rezo TLZ 10 i nie zamienię na nic innego.. Idealnie dopasowany do X-E1 z gripem i 18-55. No i nie rzuca się w oczy. No ale cóż - każdy ma wybór .

    PS Z akcesoriów dołączonych do aparatu nie używam tylko paska - za tą kasę winien być bardziej funkcjonalny. Kupiłem sobie za niecałe 40 zł neoprenowy Matin. Jeżeli ktoś zainteresowany służę namiarami na PW. Zresztą taki sam pasek dokupiłem do OM-D E-M5.

  4. #1024

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jasand Zobacz posta
    Na dzisiaj używam Lowepro Rezo TLZ 10 i nie zamienię na nic innego.. Idealnie dopasowany do X-E1 z gripem i 18-55. No i nie rzuca się w oczy. No ale cóż - każdy ma wybór .

    PS Z akcesoriów dołączonych do aparatu nie używam tylko paska - za tą kasę winien być bardziej funkcjonalny. Kupiłem sobie za niecałe 40 zł neoprenowy Matin. Jeżeli ktoś zainteresowany służę namiarami na PW. Zresztą taki sam pasek dokupiłem do OM-D E-M5.
    No to używasz czegoś podobnego do mnie
    Mój Tamrac Adventure Zoom 3 ma podobne wymiary, też dobrze pasuje do X-E1 z gripem i 18-55, wchodzi nawet z założoną osłoną.
    No i też mam tego neoprenowego Matina
    Ostatnio edytowane przez woytec60 ; 24-06-2013 o 14:44
    pozdrawiam, Wojtek

  5. #1025

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez woytec60 Zobacz posta
    Rozumiem.
    Nad tym futerałem do body z kitem z ebaya też się zastanawiałem więc gdybyś przypadkiem zdecydował się na niego to podziel się wrażeniami.
    Odstraszył mnie wygląd części osłaniającej obiektyw ale jeśli się sprawdzi to kto kto wie?
    Ta część faktycznie nie wygląda rewelacyjnie, choć to inna kwestia. Do fotografowania się i tak zdejmuje i wtedy masz aparat w pół-futerale (jednak bezpieczniej). Zgadza się, tę część trzeba wtedy gdzieś schować lub zostawić w domu czy pokoju hotelowym. Tak robię przy XZ-1 i w sumie nie ma problemu. Fuji chyba doszło do wniosku, że nie ma sensu robić futerału z wielkim tubusem, żeby pomieścił każdy obiektyw, i zrobili tę płachtę.

    Ideałem byłoby mieć pół-futerał z dwoma opcjonalnymi dodatkami, tubą na zoomy/tele i czymś mniejszym na "naleśniki".

    Zaczynam się też zastanawiać, czy jednak nie kupić oryginału Fuji, czyli tylko pół futerał, a aparat i obiektyw/y transportować w małej torbie, np. takiej jak Twoja. Tym bardziej, że z czasem pewnie dokupię sobie coś szerokiego i jasnego .

    Jak zdecyduję i kupię to na pewno się podzielę wrażeniami. A tymczasem czy ktoś już kupił i może napisać parę słów?
    Moje portfolio :: http://makphoto.pl

  6. #1026

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Taszyn Zobacz posta

    Zaczynam się też zastanawiać, czy jednak nie kupić oryginału Fuji, czyli tylko pół futerał, a aparat i obiektyw/y transportować w małej torbie, np. takiej jak Twoja. Tym bardziej, że z czasem pewnie dokupię sobie coś szerokiego i jasnego .
    Tak wlasnie uczynilem, mz orginalny polfuteral spelnia swoje zadanie bardzo dobrze, poprawia nawet chwyt aparatu na tyle, ze zrezygnowalem z gripa. Na torbe nadal nie moge sie zdecydowac, poniewaz system jest dla mnie nadal otwarty i nie bardzo wiem na jakie rozmiary sie zdecydowac. Tymczasowo uzywam Kalahari K 31, ale jest zbyt duza.
    Hobby polega na tym, by przy maksymalnych nakładach osiągnąć minimalny efekt.

  7. #1027
    Ahmed The Dead Terrorist Awatar WojtehP
    Dołączył
    09 2006
    Miasto
    Mauretania
    Posty
    1 897

    Domyślnie

    nowe obiektywy nowe body nowy soft i zapowiedz następnego (23 lipca może być ciekawie jeśli soft będzie naprawdę dobry i będzie dodany MF z x100s)

    http://www.fotopolis.pl/index.php?n=...-nowy-firmware

    Fuji mocno idzie do przodu systemem "x"

    27 mm

    Ostatnio edytowane przez WojtehP ; 25-06-2013 o 03:11

  8. #1028

  9. #1029

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez shaolin Zobacz posta
    To ja tez sie dorzuce
    Zapomniałeś
    http://www.dpreview.com/news/2013/06...aperture-rings
    Amatorzy – martwią się o sprzet. Profesjonaliści – martwią się o pieniądze. Mistrzowie – martwią się o światło.

  10. #1030
    Gaduła Awatar shaolin
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Rio de Janeiro, Brazylia
    Posty
    9 828

    Domyślnie

    Nie zapomnialem ale o tym juz pisal Wojtek post wyzej

Strona 103 z 2246 PierwszyPierwszy ... 353931011021031041051131532036031103 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •