Close

Strona 4 z 10 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 100
  1. #31

    Domyślnie

    chyba się skuszę bo przyda się jakiś większy zapas. A co do eneloopow to też bym ich tak nie przeceniał i wychwalał - kupiłem 12 sztuk 2000mah i tylko kilka dobiło do 2050 a reszta około 1800-1900 (BCA 900). Różnica żadna, ale jednak lekki niesmak był po tym ile się o nich naczytałem wspaniałości.
    A każdy co używa kilku lamp + dodatkowych urządzeń i ewentualnie gripa wypchanego paluchami wie że po zdjęciach nie da się ogarnąć które 28 z 40 były używane, a które nie, tylko wszystko do ładowania leci

  2. #32

    Domyślnie

    Z eneloopami mam tylko taką przypadłość, że podczas ładowania nieraz jeden z aku ładuje się niemiłosiernie długo. Np. trzy zostają naładowane w 10h, zaś ostatni mogę ładować i ze 20h, i za nic nie chce się proces zakończyć. Wszystko w BC700.
    D700+Grip
    N28 1,8G | N50/1,8D | N85/1,8D | SB 700

    D5200+18-55

  3. #33

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tommy Zobacz posta
    chyba się skuszę bo przyda się jakiś większy zapas. A co do eneloopow to też bym ich tak nie przeceniał i wychwalał - kupiłem 12 sztuk 2000mah i tylko kilka dobiło do 2050 a reszta około 1800-1900 (BCA 900). Różnica żadna, ale jednak lekki niesmak był po tym ile się o nich naczytałem wspaniałości.
    Główny urok Eneloopów ma polegać na tym, że długo trzymają napięcie po naładowaniu.
    Krzysztof Paszkiewicz

  4. #34

    Domyślnie

    to wiem, ale pewnie to co by mi się przez miesiąc rozładowało w zwykłym aku, to w eneloopie mi już obcieli na wstępie

  5. #35

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tommy Zobacz posta
    ... A każdy co używa kilku lamp + dodatkowych urządzeń i ewentualnie gripa wypchanego paluchami wie że po zdjęciach nie da się ogarnąć które 28 z 40 były używane, a które nie, tylko wszystko do ładowania leci
    Ja mam na to proste rozwiązanie, każdy komplet (4szt) oznaczam innym kolorem taśmy ew. podpisem i ładuje zestawami.

    Pozdrawiam,
    Czarne pudełeczka i okropnie ciężka teczka


  6. #36

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jakuza Zobacz posta
    Ja mam na to proste rozwiązanie, każdy komplet (4szt) oznaczam innym kolorem taśmy ew. podpisem i ładuje zestawami.

    Pozdrawiam,
    ja też tak od razu zrobiłem, 2 komplety po 8 sztuk oznaczone albo 1 albo 2 i wyciągam jedne z gripa wsadzam 2 a te 1 ładuje i tak w kółko
    Nikon d700+Mb-d10/D800 + MB-d12|Zenitar 16 2.8|N16-35 4 vr|Sigma 70-200 F2.8 II EX DG MACRO HSM|2xSB-800|YN 560|Samyang 85 1.4 AE UMC|Naneu Urban Gear u120

  7. #37

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tommy Zobacz posta
    to wiem, ale pewnie to co by mi się przez miesiąc rozładowało w zwykłym aku, to w eneloopie mi już obcieli na wstępie
    2-letnie, zwykle energizery po naladowaniu do pelna rozladowuja sie (lezac nieuzywane) w ciagu 2-3 dni...

  8. #38

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Slon Zobacz posta
    2-letnie, zwykle energizery po naladowaniu do pelna rozladowuja sie (lezac nieuzywane) w ciagu 2-3 dni...
    To coś z nimi jest nie tak, nie powinny tak szybko tracić ładunku. Zrób im ładowanie odświeżające.
    Krzysztof Paszkiewicz

  9. #39

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ekonet Zobacz posta
    To coś z nimi jest nie tak, nie powinny tak szybko tracić ładunku. Zrób im ładowanie odświeżające.
    szczerze mowiac, to juz ich nie uzywam
    mam 2 komplety eneloopkow, teraz te kodaki. Jestem calkowcie doposazony

  10. #40

    Domyślnie

    to i ja dorzucę głos
    Kupiłem 10 eneloopów (2 komplety po 5 do sb800) - 2 baterie w ładowarce BC700 wyszły po pierwszym ładowaniu ok 1900mAh reszta od 2000 do 2600.
    Po około rocznym używaniu padła mi jedna sztuka - wylał się akumulatorek w dodatkowym zasobniku w sb800. Na razie nie wiem czy to wina aku czy zasobnika. I trudno mi ocenić czy wylanie nastąpiło w trakcie używania czy po. Nie wyjmowałem akumulatorków z lampy przez ok tydzień po niedużym bo wigilijnym pstrykaniu. Dopiero jak zobaczyłem dziwne plamy na obudowie lampy to się gapnąłem, że coś nie tak.
    Akumulatorki kupiłem u bezpośredniego importera (chyba ma dobre ceny - do sprawdzenia na hurt.com.pl; nie podlinkowuję bo to nie reklama ), który dodatkowo ma teraz Energizery z podobnymi parametrami co eneloopy (piszą cyt.: "Naładowany akumulatorek Energizer EXTREME pozostawiony nieużywany na 12 miesięcy zachowuje aż 80% swojej początkowej pojemności i może być używany w urządzeniach".
    Chyba coraz więcej firm (no bo i Kodak) idzie w kierunku nowej technologii - nie wiem czy wszędzie takie samo rozwiązanie - grunt żeby działało bez zarzutu a po "wylaniu" mojego aku trochę mnie te eneloopy przeszły.
    .
    fotografuję portrety, sport, teatr tańca i jeszcze kilka innych obszarów - w tym w szczególności reportaże wszelakie piotr.jaruga_at_gmail.com

Strona 4 z 10 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •