Close

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 58
  1. #1

    Talking Czy warto w 2012 roku pakować się w D50?

    Czołem!
    Chciałbym was zapytać czy jest sens pakować się w D50 na pierwszą lustrzankę? Jakby nie patrzeć to dość stary korpus, ale chyba dość dobry. Niestety finanse mam mocno ograniczone (1000PLN) wiec nowy nie wchodzi w grę. Wystarczy na D50 z kitem 18-70, a potem stopniowo, stopniowo coś się będzie wymieniać.
    Do tej pory fotografowałem (no dobra, to za duże słowo) Fuji S5800, ale te szumy na ISO od 400 są nie do wytrzymania.
    I witam was jako pierwszy zarejestrowany w 2012 roku .

  2. #2

    Domyślnie

    witaj,
    tak, -d50, d70, d70s to bdb wybor na poczatek, pozniej jakas stalka 50/1.8D i masz fajny zestawik ;]

  3. #3

    Domyślnie

    Ja na początku grudnia zakupiłem D60 za 650zł (o przebiegu 1932 klatki) D50 bym nie brał. Ma mały wizjer, a posiadanie śrubokrętu to w tym momencie nie jest już tak dużą przewagą. Jakbyś koniecznie chciał coś lepszego, to celuj raczej w D80, bo w niego jeszcze warto zainwestować.

  4. #4
    c-man
    Gość

    Domyślnie

    Ja bym Ci D50 nie polecał, ale D70 zdecydowanie tak.
    Różnica w komforcie obsługi i możliwościach jest spora - D50 miał być uproszczoną wersją D70, taką "dla ludu"
    Ja z powodzeniem pracuję swoją siedemdziesiątką do dziś.
    No chyba że chcesz koniecznie używać kart SD - bo używałeś ich wcześniej itd. Ale wtedy radziłbym się bardziej przyszłościowo zastanowić nad D80...

  5. #5

    Domyślnie

    Karty mi nie przeszkadzają, bo i tak do D50 bym musiał mieć nowe bo mam same SDHC, a D50 ich nie czyta. Na D80 niestety grosza nie wysupłam. D70-tki boję się ze względu, że mówi się o szumach większych od D50. I ten malutki wyświetlacz. Jaki jest komfort przeglądania na nim zdjęć? I znaleźć niezarżniętego D70 to też już nie prosta sprawa, choć nie powiem, większe możliwości kuszą.
    EDIT: Widzę że kolega z moich stron

  6. #6
    c-man
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Markovianin Zobacz posta
    D70-tki boję się ze względu, że mówi się o szumach większych od D50. I ten malutki wyświetlacz. Jaki jest komfort przeglądania na nim zdjęć? I znaleźć niezarżniętego D70 to też już nie prosta sprawa, choć nie powiem, większe możliwości kuszą.
    EDIT: Widzę że kolega z moich stron
    Mówiąc "D70" miałem na myśli oba modele - D70 i D70s. Jak zdecydujesz się na ten drugi, to nie uświadczysz już żadnej różnicy w tematach, których się obawiasz. W D70s wyświetlacz ma już 2 cale, tak samo jak w D50, a procesor i soft nie różnią się niczym. Biorąc pod uwagę że to ta sama matryca, poglądy na większe szumienie to już czyste voodoo

    D70/D70s to naprawdę przyzwoity sprzęt a w połączeniu z kitowym 18-70 da super zestaw za małe pieniądze. To jest naprawdę niezłe szkło - nie oczekuj takich zdolności od kitowego 18-55 dołączanego do D50...

  7. #7

    Domyślnie

    Kupilbym, jesli stan OK i przebieg niezbyt duzy. D50 od d70 i d70s rozni sie tylko jpegiem, jesli chodzi o jakosc fotek. Ten z d50 jest bardziej 'podpicowany'.
    Obrazek z tej matrycy jest bardzo przyjemny. Polecam.

  8. #8

    Domyślnie

    A jest sens jeśli przebieg to 21tys, ze szkłem 18-70?

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Markovianin Zobacz posta
    Czołem!
    Chciałbym was zapytać czy jest sens pakować się w D50 na pierwszą lustrzankę? Jakby nie patrzeć to dość stary korpus
    Mam dla ciebie dobrą wiadomość. D50 nadal robi fajne zdjęcia. Obecnie używa go żonka i daje radę - to jest jej pierwsza lustrzanka... baaa, pierwszy w życiu aparat
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

  10. #10

    Domyślnie

    Od kilku lat używam D50 i brakuje mi w nim tylko wyższego użytecznego ISO więc dokupiłem D90 z matrycą CMOS.Ale wcale nie uważam,że obrazek z D90 jest ładniejszy.
    Oczywiście D90 posiada lepszą guzikologię i ekran LCD.

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •