Close

Strona 2386 z 2397 PierwszyPierwszy ... 13861886228623362376238423852386238723882396 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 23 851 do 23 860 z 23962

Wątek: Sony NEX

  1. #23851

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez d90 Zobacz posta
    Przy takich wymaganich, te dwa 16 i 56 wystarczy do wszystkiego. Po co nosić więcej. Lekko i dobrze.
    Nie zwlekaj tylko kupuj

    Można też inaczej, tak jak ja, no ale po co ?
    ( Jupiter 11, Helios 44, 28 i 24mm na LT oraz Jupiter 9 m39. 17-28mm lub 1.4/55mm również na LT jeśli w podróż. A w kieszeni maleństwo jakieś z ekwiwalentem 35mm. Jakość na drugim miejscu, ale na początek charakter. Tylko to nie dla każdego. Choć do wszystkiego. Zupełnie do wszystkiego. Oczywiście na zabytku klasy zero a6000. )
    Manuale, to inna filozofia, może bardziej prawdziwa fotografia. Ale każdemu podług potrzeb. Sam mówisz, że nabyłeś coś z AF do człowieków, co nie rozumieją, że obsługa sprzętu zajmuje chwilę.
    No ja mam tak cały czas. Większym priorytetem jest łapanie chwili, niż analizowanie złotego podziału. Czasami są to foty "z biodra".
    a7c + FE 24 1.8 + FE 35 1.8 + FE 85 1.8

  2. #23852

    Domyślnie

    Dlatego napisałem " po co ?".

    A co jest prawdziwe, to nawet pisać się nie opłaca
    Mamy wiele zdań, jak wiele ludzi na świecie. Czy fotka w bw jest prawdziwa, to chyba wiadomo. Nie jest. Bo nie ma koloru. Czy lubię bw, oczywiście że lubię.
    Czy Ty masz lubić, to nie moja sprawa.


    Jedno nie wydaje mi się za to prawdziwe,co już mówię.
    Mamy wiele fotek w necie, nawet na forum, miejsc które znam myślę dobrze. Miejsca widywałem o różnych porach dnia i roku. Nigdy nie wyglądały jak te, które ludzie lubią. Czy to dobrze czy nie, to nie ważne. Na pewno nie jest prawdziwe. Ale - co z tego ? Ludzie potrzebują uciec od dnia codziennego. Wymarzony krajobraz w którym chcieli by się znaleźć musi mieć znamiona niemal bajki. Żeby warto było marzyć. Czy dobrze, czy źle, czy biało czy czarno - szkoda czasu na myślenie.

    Wracając - 16 i 56 załatwić może MZ wszystko. Bez znaczenia czy będzie "magia" czy obraz rzeczywistości.

    A manualne, to takie samo kłamstwo. Wszystko to robimy, aby przecież zapomnieć i oderwać się od czegoś. Tłumaczenie jest z resztą nie ważne.
    Ważne, żeby zabawa była i możliwości ucieczki w ciszę, spokój itd.

  3. #23853

    Domyślnie

    Dobrze powiedziane. A co do 16 i 56 - czasami pociąga mnie ryzykowny plan posiadania tylko tych stałek, każde na swoim body. a6000 robią się tanie
    Na razie jednak, nie mam odwagi pozbyć się zoomów. Może nie ten etap.
    a7c + FE 24 1.8 + FE 35 1.8 + FE 85 1.8

  4. #23854

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sandor Zobacz posta
    Dobrze powiedziane. A co do 16 i 56 - czasami pociąga mnie ryzykowny plan posiadania tylko tych stałek, każde na swoim body. a6000 robią się tanie
    Na razie jednak, nie mam odwagi pozbyć się zoomów. Może nie ten etap.
    Każdemu wedle potrzeb

    Ale zum to zło - pamiętaj hehe

    Ceny nexów - starsze serie można kupić za 250-300zł. Czy taka aparatka styknie ?
    Na takim body 16mm do obrazków na szeroko z monitorem zamiast wizjera. Na a6xxx 56mm do człowieków. Komplet. Więc Twoje spostrzeżenia są jak moje nexy używane tanie są i dobrze.
    Bo niby co takiego się zmieniło do focenia, że aparatka która (matryca) która była super jeszcze chwilę temu - już miała by się nie nadawać ...
    Jedyny minus - już nie sprzedamy nikomu takiego body. Ale przy takich cenach, to niechby nawet dożywocie.

    Ps.
    No ale o czym ja tu teges.
    Nex już od dawna fotek nie robi. Tylko ff ludzie kupują. A jeśli wszyscy, to pewnie mają rację

  5. #23855

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez d90 Zobacz posta
    Każdemu wedle potrzeb

    Ale zum to zło - pamiętaj hehe

    Ceny nexów - starsze serie można kupić za 250-300zł. Czy taka aparatka styknie ?
    Na takim body 16mm do obrazków na szeroko z monitorem zamiast wizjera. Na a6xxx 56mm do człowieków. Komplet. Więc Twoje spostrzeżenia są jak moje nexy używane tanie są i dobrze.
    Bo niby co takiego się zmieniło do focenia, że aparatka która (matryca) która była super jeszcze chwilę temu - już miała by się nie nadawać ...
    Jedyny minus - już nie sprzedamy nikomu takiego body. Ale przy takich cenach, to niechby nawet dożywocie.

    Ps.
    No ale o czym ja tu teges.
    Nex już od dawna fotek nie robi. Tylko ff ludzie kupują. A jeśli wszyscy, to pewnie mają rację
    Pamiętam, pamiętam
    No, nawet kupiłem w zeszłym roku takiego tańszego nexa, z zamiarem używania jako drugie body.
    To było a5000. Jak odpakowałem, to to, i wziąłem do reki, to poczułem takie "fuj" i wielkie rozczarowanie.
    a6000 przy tym, to dzieło sztuki użytkowej, mimo iż nie uważam się za osobę wybredną, to stwierdziłem, że nie będę z takim czymś chodził.
    Jest jeszcze coś. Jak drugi aparat, to koniecznie też z wizjerem, bo człowiek ma nawyk podnoszenia aparatu do oka, a tu nagle wizjera nie ma.
    Jeżeli już to nex6, a najlepiej drugie a6000.
    Kupili FF, bo myśleli, ze będą lepsze zdjęcia robić Wszyscy kupili i nawet swoje forum założyli
    /Nie no, piszę tak, bo zazdroszczę oczywiście/.

    A pro po FF, jakie w miarę budżetowe szkła są warte uwagi, żeby podpiąć je przez Lens Turbo na początek przygody z manualami?
    Ostatnio edytowane przez sandor ; 13-02-2020 o 20:01
    a7c + FE 24 1.8 + FE 35 1.8 + FE 85 1.8

  6. #23856

    Domyślnie

    Jakie szkła ?
    Każde poważnie

    Zacznijmy od Heliosa 44 i mir1. Oba szukaj m39. H najlepiej 13 listków. Jak kto woli, można biotar i flektogon w opcji. Jupiter 9 m42, mi się nie podoba na LT. Wolę m39 bez LT. Za to jupiter 11 na LT jest bardzo fajny. Jak znajdziesz, to też srebrny do kompletu ruskich. Choć najnowsza wersja też fajna.
    Naleśniki jakieś 24mm fajne są. Oczywiście pentacon 29mm należy spróbować.

    Opcje - wszystko co ma soczewek kilka lub dwie choćby. Projektory etc. Na LT będzie bokeh fajowy, a bez LT zupełnie często inaczej.

    Ja polecam LTII. Nie ma już niebieskiej kropki. Można o niej poczytać w necie. Ale to na pierwszej wersji było.

    Zabawa jest ogólnie super. Można też fajną fotkę zrobić.
    Na takim wspomnianym a5000 obrazek będzie na pewno również super. Mi obudowa nie przeszkadza, ale ja z zenitami itp się kiedyś kolegowalem. Więc teraz wszystko mi się podoba, bo teges.

    Na pewno będzie to odkrywanie focenia na nowo. Będzie fajnie. Będą nowe kierunki. Nowe doświadczenia. O to przecież w tym chodzi... chyba... Oczywiście kasę też oszczędzasz w takim wypadku. Czy fotki będą gorsze niż z body za dychę i szklarni po sześć koła za sztukę …? Chyba raczej nie. Zależy tylko od nas co i jak pstrykniemy przecież. W każdym razie tak sądzę...



    Ps.
    Wybranie jakiegoś 2.8/200mm do LT na pewno też wywoła banana Ja w każdym razie bardzo to lubię. Może ktoś jeszcze ma, to cuś napisze od siebie.
    Ostatnio edytowane przez d90 ; 13-02-2020 o 21:53

  7. #23857

    Domyślnie

    A jak z ostrością takiego zestawu? Rogi mnie nie interesują, bo myślę o tym w kontekście portretu, ale czy w centrum wyrabiają te starsze szkła?
    Co do starszych nexów jeszcze, to kiedys miałem nex c3 i tam obudowa sprawiała całkiem pozytywne wrażenie, nexy 5 też były solidniejsze, także można coś wybrać.

    Od wczoraj zastanawiam się czy nie sprzedać 18-135 i w to miejsce nabyć 56 1.4. Tylko kurcze zadowolony byłem z tego zooma na ostatnich wakacjach. Tyle, że większą część roku się kurzy.
    A Sigma do dziecków by się przydała. Ech te dylematy.
    Ostatnio edytowane przez sandor ; 15-02-2020 o 11:57
    a7c + FE 24 1.8 + FE 35 1.8 + FE 85 1.8

  8. #23858

    Domyślnie

    Czy ostro ?
    A kogo to obchodzi, jeśli bokeh wspaniały
    To jak z przysłoną - kogo obchodzi czy działa, czy jest zaoliwiona czy sucha. Ważne żeby otwarta była, a nie żeby działała

    A serio - nie ma powodu aby nie było ostro. Na bokach także. Bo niby dlaczego nie ?

    Zobacz w necie przykłady.
    Chyba że ktoś zamiast na fotce, skupić się chce tylko na pikselach. No ale wówczas aparat ważny tak samo jak szkło. Miliardy takich obrazków w necie jest. Nikt ich nie ogląda. Nawet "stwórcy". Oni pikseli chcą a nie obrazka. Na dowód poczytaj wątki na forum w necie, nazywanym nikoniarze czy bikiniarze. Albo jakos tak Pełno tam takich ludzi

    Ps.

    Ja jestem bardzo zadowolony z LT. Zapinam na niego wszystko co mam i czego nie mam. Był w wielu miejscach, w miastach, na ulicach, w górach, w pociągu. Człowieki nim pstrykam. Jest super.
    Szkło przymykam do f8 i jest ostrość na obrazku z podróży. A jak nie chcę, to zawsze można kita założyć. Oczywiście jeśli jeszcze pamiętamy gdzie on jest, w której szufladzie leży Bo ja na przykład mam, ale nie wiem nawet gdzie. No zum to zło. Pamiętaj o tym. Wciągnie, a potem człowiek ma problem aby znowu wyjść na prostą
    LT mam długo. Długo to tyle, że nie pamiętam już od kiedy. I jest to powód (jeden z kilku) dla którego nie potrzebuje ff. Mój jest na Canon, więc sporo szkiełek pasuje. Niestety fd się nie da zapiąć normalnie. No ale teges majonez - można dokupić specjalnie dla fd kolejny. Choćby dla wspomnianego 2.8/200 było by chyba warto. Chociaż na zwykłym adapterze też jest fajnie, a na LT są inne szkła o tych parametrach. Ja znalazłem na przykład fajny egzemplarz soligor m42.

    Zaletą dodatkowa - na LT skraca się minimalna odległość ostrzenia. A bokeh i zalety danego szkła pozostaje

    Ostatnie z mojej strony - LT nie jest dla wszystkich. Ale daje tak wiele radości, że polecam wydać te parę groszy. Choćby dla wspaniałej zabawy - o to przecież chodzi

  9. #23859

    Domyślnie

    Czasu sporo, to się znowu zalogowałem.
    Wiecie co ?
    Neksoów nie tyle że nikt już nie używa, ale chyba ludzie
    czują się jakoś gorsi. Bo nie mają nowych puszek.
    Wszędzie szkła za tysiące, body droższe jeszcze. A neksy nadal działają. Pstrykają. Focą. Robią fotki. Dają fun.

    Tylko chyba strach się przyznać, że mamy takie starocie za grosze. Przecież wiadomo jak jest

    Mam rację ?


  10. #23860

    Domyślnie

    Ale o co chodzi? Przecież można kupić najnowsze apsc za grube tysiące, wydali niedawno 16-55 za grube tysiące, jakieś nowe szkła wyszły od firm trzecich, kolejne w zapowiedziach. Nikt bagnetu nie porzucił, jak ktoś potrzebuje 'nie czuć się gorszy' to można spokojnie wrzucać w to hobby dowolne pieniądze

Strona 2386 z 2397 PierwszyPierwszy ... 13861886228623362376238423852386238723882396 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •