Close

Strona 2287 z 2397 PierwszyPierwszy ... 1287178721872237227722852286228722882289229723372387 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 22 861 do 22 870 z 23962

Wątek: Sony NEX

  1. #22861

    Domyślnie

    Zdyboo, dwójeczka jest czarodziejska. Wspaniała.
    Psioniczni.pl Don't panic! Stay psionic!

  2. #22862

    Domyślnie

    Zdyboo, a mnie podchodzi najbardziej w kolejności zamieszczenia: 1, 2, i 3.

    Moj LR też nie klei panoramów, więc jeśli już, to chcę, by to robiła aparatka.
    Hemingway: Great pictures. What camera do you use?
    Irving Penn: Great story. What typewriter do you use?

    NikoSam/SamsuNik (aka Maciej)

  3. #22863

    Domyślnie

    No fakt, jako że mi LR potrzebny, to opłaca się co miesiąc CC, a on jest wszystko mający Nie podoba mi się jak Sony obrabia zdjęcia, więc ubolewam że panoram nie łączy w rawa, tylko jpg. Ale to jest aparat mojej luby, a jej się to podoba. A i jpg idzie trochę ulepszyć
    A6000 z PZetem nie wyrywa z butów, ale z lepszymi szkłami jest ok. Dla mnie obrazek z poziomu D7100, raw z D7100 trochę bardziej bandingował czasem

  4. #22864

    Domyślnie

    No dziwne, potrafią już łączyć w apce kilka rawów w jeden, korygują rawy pod zoomy to rzeczywiście mogliby składać rawy w panoramkach:/

    Ja bym potrzebował coś jako dodatek do tego A7, a6k miałem nawet z PZem ale wtedy ten zoom nie miał dla mnie sensu jak to był jedyny aparat a i miałem 10-18, 55-210 które były fajne wycieczkowo i starczały w góry i szkoda było zabierać PZa, a i normalnie preferowałem drugi kit -18-55, a najchętniej nie używałem żadnego kita tylko UWA+tele lub e24/e50.... Natomiast teraz jako dopełnienie A7ki... Nie wiem, mniejszy aparat da chyba większą swobodę, bo jak można wziąć coś większego to mając wybór a6k i a7 wybrałbym zawsze a7 więc pewnie większa różnica gabarytów (w zasadzie A7 to prawie a6k tylko z piramidką) będzie bardziej wskazana
    A7III + CV15/4.5v3 + CV21/3.5 + FE24-70/4 + FE35/1.8 + Batis 85/1.8 + STF100/2.8G + 70-300G

  5. #22865

    Domyślnie

    Dziękuję Panowie.

    Sony koszmarnie klei panoramy. Przynajmniej moje NEXy 6 i 5R. Jest bardzo dużo błędów w postaci powtórzeń, wygląda to jak nieudolne klonowanie. Powstają pasy od nierównomiernego naświetlania poszczególnych klatek i ogólnie funkcja taka sobie, ale jak się ma tylko jedno szkło, to pozwala ogarnąć nieco szerszy plan. Jeżeli to cokolwiek poprawili w nowszych aparatach, to spoko, ale mój starszy Samsung EX2F lepiej lepi panoramy niż NEXy.

    Ostatni raz jak byłem w górach, to miałem NEX-6 i 16-70 głównie w plecaku, bo pogoda była taka sobie i często padało. Wyciągałem na popasach lub jak coś wyjątkowo atrakcyjnego było, no chyba, że akurat padało, wtedy tylko dźwigałem aparat.
    Rower, to u mnie 5R+E20 wożony w tylnej kieszonce koszulki lub bluzy rowerowej. To nadal dla mnie najlepsze szkło systemu E. Pisałem już wielokrotnie, da się E20 zrobić cały plener. Zaliczyłem tak Kopenhagę kilka lat temu, a obecnie Bośnię. Znam na tyle to szkło, że jak nie da się inaczej, to wystarcza do wszystkiego.
    Nigdy nie rozumiałem ludzi, którzy nabiorą szkieł, bo nie wiem, nagle spotkają Scarlett Johanson i ona poprosi o sesję. Jak już opędzą Scarlett, to szerokim kątem sfotografują białe klify w Dover, mimo, że akurat byli w Karkonoszach, a na koniec jeszcze zapną tele, bo akurat świstak wyszedł po nowe sreberka. Potem narzekają, że ciężko, niewygodnie, nie chce się przepinać i ogólnie cierpienia młodego Wertera czy inny Weltschmerz.
    A7 ma ten problem, że brakuje do tego aparatu naleśników systemowych, bardzo brakuje. Sony poszło w wiadra i cały potencjał małego body jak krew w piach. W APS-C jest nieco lepiej, mimo, że nic nowego od dawna się nie pojawiło. Są małe szkła i da się lekki i kompaktowy system zbudować. Oczywiście kompaktów się pod tym względem nie prześcignie, ale lustrzanki już bez problemu.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  6. #22866

    Domyślnie

    jak to niemasz nic małego? jest voigtlander! a przeskok jakości obrazka rekompensuje brak af
    sporo gratów

  7. #22867

    Domyślnie

    Komu rekompensuje, temu rekompensuje. Miałem S12/2, któremu nie brakowało niczego, prócz AFa. Ów brak był zresztą głównym powodem, dla którego sprzedałem ten słoik.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  8. #22868

    Domyślnie

    No mi by problem rozwiązał pewnie mały 24/2.8. Samo 35/2.8 nie rozwiązuje problemu (zresztą to mało uniwersalny dla mnie obiektyw, byłby tylko na długie wycieczki ze 2 razy do roku). 28/2 miałem, fajnie się z nim w miarę chodziło ale też trochę odstawał.
    Natomiast nie wiem czy nie przełknę tej żaby i zamiast kombinować to się te 2 razy do roku pomęczę z akrobacjami z pasków i aparatu Zdjęcia są warte tego aby brać lepszy aparat ze szkłem (to i tak najmniejsze w swojej kategorii). A jak nie są warte to może nie ma sensu ich robić i trzeba iść dalej i szukać czegoś po co warto wyjąć aparat...
    Peakdesign to droga zabawka ale przy wszystkich obiektywowych (czy nawet fotoplecakowych) rozwiązaniach relatywnie nieduży koszt może rzeczywiście wart aby dać mu szansę, jak nie wypali to nic się nie stanie takiego...
    A7III + CV15/4.5v3 + CV21/3.5 + FE24-70/4 + FE35/1.8 + Batis 85/1.8 + STF100/2.8G + 70-300G

  9. #22869

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ikit Zobacz posta
    No mi by problem rozwiązał pewnie mały 24/2.8. Samo 35/2.8 nie rozwiązuje problemu (zresztą to mało uniwersalny dla mnie obiektyw, byłby tylko na długie wycieczki ze 2 razy do roku). 28/2 miałem, fajnie się z nim w miarę chodziło ale też trochę odstawał.
    Natomiast nie wiem czy nie przełknę tej żaby i zamiast kombinować to się te 2 razy do roku pomęczę z akrobacjami z pasków i aparatu Zdjęcia są warte tego aby brać lepszy aparat ze szkłem (to i tak najmniejsze w swojej kategorii). A jak nie są warte to może nie ma sensu ich robić i trzeba iść dalej i szukać czegoś po co warto wyjąć aparat...
    Peakdesign to droga zabawka ale przy wszystkich obiektywowych (czy nawet fotoplecakowych) rozwiązaniach relatywnie nieduży koszt może rzeczywiście wart aby dać mu szansę, jak nie wypali to nic się nie stanie takiego...
    A moze czasem to niepotrzebna nadbudowa ze sprzetem foto bo na rower i wycieczki wystarczy taki RX100 III z dosc jasnym zoomem (24-70) i 20 Mpix na pokladzie
    X-T10, XF 16-55/2.8, XF 35 f/1.4, XF 55-200, 5D MKII , EF 24-105 mm f/4L IS USM, EF 85mm f/1.8 USM, A6000 SEL18-105/4

  10. #22870

    Domyślnie

    Na krótsze wycieczki gdzie nie spodziewam się cudów wolę zabrać jakąś stałeczkę lub dwie, wygoda zooma ani małość kompakta nie są wtedy specjalnie istotne, za to stałka z dużymi możliwościami twórczymi ma już potencjał do fajnego zdjęcia nawet jak nie ma nic specjalnie ciekawego, a i nie jest specjalnie wielka i jakoś tak przyjemność z fotografowania większa
    Problem mam właśnie z tymi górami. Spróbuję pożyczyć kompakt od kogoś w rodzinie i zobaczyć jak się sprawuje, a jak będzie coś wartego wyciągania dużego aparatu to go wyciągnę. Bo samo tachanie bezlustra to już nie jest taki problem, fajny zestaw mieści się w tych ok. 1.5kg, problem jest żeby mieć to wygodnie pod ręką idąc po cięższym szlaku z kijkami. Więc jeszcze ewentualnie ten zaczep paskowy.
    Dawniej więcej chodziłem to i apsc miało większy sens...
    A7III + CV15/4.5v3 + CV21/3.5 + FE24-70/4 + FE35/1.8 + Batis 85/1.8 + STF100/2.8G + 70-300G

Strona 2287 z 2397 PierwszyPierwszy ... 1287178721872237227722852286228722882289229723372387 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •